Някой може ли да ми каже нещо за това цвете?

  • 7 313
  • 8
Знае ли някой кака се казва това цвете и кака се отглежда то?Подариха ми го на рождения ден на мъжът ми и искам да го пресадя и запазя.Благодаря!:-)Ето снимка:

http://new.photos.yahoo.com/adriana_tzenkova/photo/294928804168371262/0
Виж целия пост
# 1
питай цветарките в Дом и Семейство.  Wink
Виж целия пост
# 2
Имахме такова, но трябва да проверя в книжката, как се казва и как се отглежда.
Утре /ако не забравя довечера, де newsm78/ ще ти дам повече инфо.
Пък може и да ме изпреварят.
Виж целия пост
# 3
Ако не се лъжа това е вриезия. Гледала съм веднъж това цвете, опита ми не беше успешен, ако те интересува сега с името в гугъла можеш да потърсиш повече информация.
Виж целия пост
# 4
esprit,

Аз имам това цвете. Името му така и не мога да запомня, но знам, че обича светло място, но не и директно слънце цял ден.
По-скоро да речем място, където сутрин и до обед грее слънце, или обратното следобедно слънчево място. Полива се около веднъж на седмица по малко, лятото може и по-често.
Моето сега е в зимна почивка и май ще трябва да го пресадя в по-голяма саксия на пролет, за да цъфне.
Виж целия пост
# 5
Гуцмания:
Светло или полусенчесто вясто, но по-важно е да е на топло и влажно. Не понася пряка слънчева светлина. Да се внимава да не подгизне, защото корена лесно загнива.Тори се от пролетта до есента на две седмици, през зимата - на 6 седмици.
! В листната розетка винаги трябва да има по малко вода, но да се изпразва редовно и да се сменя с прясна.
Виж целия пост
# 6
Капризно е. Имам едно уморено в архива си.
Виж целия пост
# 7
имам такова цвете и на мен ми загнояса,но разбрах,че не се полива пръстта,ами в червената чашка(цвета)
микки много правилно го е казала
Гуцмания:
 Да се внимава да не подгизне, защото корена лесно загнива.
! В листната розетка винаги трябва да има по малко вода, но да се изпразва редовно и да се сменя с прясна.
Виж целия пост
# 8
Лесно се гледа.
Само трябва да запомниш, че расте по дърветта - горе, не в корените им Simple Smile и за това вода в почвата не обича, а тази в розетката, както са ти обяснили, се сменя от време на време.
След време прецъфтява и умира, а отстрани се появяват бебета.
Много рядко умира без потомство, но е нормално да умре след прецъфтяване, въпреки че някой не го правят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия