Хранене по време на кърмене

  • 586
  • 12
Здравейте на всички във форума.Незнам дали досега се е разисквала тази тема,ама много ме интересува как триабва да се храним докато кърмим и има ли забранени храни.Ще помоля всички,които ще ми отговорят да бъдат конкретни.Благодаря! Grinning
Виж целия пост
# 1
Здравей, на мен ми забраниха шоколада още в болницата, защото бебо се изрина ужасно. По принцип се забранява алкохол, боб, леща, зеле и такива храни причиняващи газове.
Виж целия пост
# 2
мерси
Виж целия пост
# 3
Газирано и цитруси също, поне в началото Simple Smile
Виж целия пост
# 4


и повечко овесени ядки-помагат за увеличаване на кърмата.
Виж целия пост
# 5
Всъщност няма нищо строго забранено.
Хубаво е в началото да избягваш отявлено вредните и трудносмилаеми неща и да не прекаляваш с краве мляко и производните му, защото са чести причинители на алергии. Иначе - следиш дали бебето реагира на определена храна и ако има проблем като по-силни колики, много плач, обриви и т.н., може да избягваш съответната храна.
Като позакрепне бебо и стане малко по-голям, можеш да си позволяваш всичко - по чаша вино или бира, кафета.
Изобщо кърменето не е болест и докато кърмиш животът продължава по нормалния си начин. Не са необходими специални лишения.
Приятно кърмене и много радост с бебчето ти!
Виж целия пост
# 6
Аз също съм на мнение, че няма забранени неща. Всичко с мярка!
Виж целия пост
# 7
Не пиех газирано,кафе и алкохол,не хапвах пикантни храни,шоколад,фъстъци,морски дарове,цитруси...
Наблягах на киселото мляко(към прясното съм алергична),сиренето,овесените ядки...
Никой не ми е забранявал,сама си го наложих от това,което съм чела и знам.
Виж целия пост
# 8
Аз избягвам прясното мляко, цитрусовите плодове, ядки (ям само лешници), риба и яйца. В началото избягвах газообразуващи както вече са ти писали, но по- важно е да избягваш алергените.
Виж целия пост
# 9
Аз ям и пия абсолютно всичко като изключим алкохола /само чаша вино но много рядко/. Отначало се съобразявах това неможело онова неможело............... я се замислете едно време бабите ви какво са яли??????? яко боб и туршии.
Виж целия пост
# 10
Бях донор в майчина кърма. Не беше желателно да ям цитрусови плодове (с изкл.банан), риба, ядки (всякаквите разновидности), шоколади  а за кафето,кола алкохола те са ясни. Кафето не е като алерген а да не превъзбужда бебчето. Бобовите, зелето и газираното те не са желателни по скоро заради коликите. Млечните продукти можеш, но да прекаляваш.Но най - вече трябва да ги следиш, каквото и да ядеш. Дори и т.н. не алергични храни. Може да се окаже, че има склонност точно пък към тях. Но това е в общи линии. Ако се интересуваш от още нещо питай. Grinning
Виж целия пост
# 11
А марулите, спанака, копривата ... могат ли да се хапват от кърмачки или и да внимавам и с тях? Embarassed
Виж целия пост
# 12
аз от една седмица набивам яко прясна салата, която е основно маруля.
малката за сега не се оплаква Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия