Прави или криви сметки?

  • 928
  • 18
Майчета, не, че е кой знае колко важен отговорът на този въпрос, но се замислих и .... хайде да споделя с вас, пък и да чуя вашето мнение.
Хрумна ми докато кърмех бебка, която вече стана майстор по цокане.
Когато е гладна и започне да суче, след рефлекса на потичане, започва едно гълтане дори май по - често от 1 в секунда. Та си направих сметка: ако глътва 2 мл, преброих 100 глътвания от едната гърда и 50 от другата !!!!! (позакръглих малко). И, да, стават 300 мл !!! Дали е възможно, според вас? Дали са ми прави сметките или криви ?  newsm12
Виж целия пост
# 1
   Хм , 300 мл. ми се струват доста newsm78,ама де да знае човек , може пък да е възможно!  Hug
Виж целия пост
# 2
Ами аз също съм броила глътки - нощем, като няма какво да правя  Mr. Green Но мисля, че изсуква някъде към 200 мл, т.е. по-малко от 2 мл на глътка. Все пак устата не се пълни по същия начин, както ако даваш от лъжичка, а по-малко. Все едно пиеш от сламка един вид - отива направо в гърлото.
И по груби сметки суче около 600-700 мл на ден   Mr. Green  (през деня е по-капризен и коконест)
Виж целия пост
# 3
И на мен ми се струват прекалено много 300 мл
Виж целия пост
# 4
Какво да ви кажа, понеже имам електронна везна и първите два месеца (когато се шашках) си мерех синчето преди и след кърмене. Рекордът му на два месеца беше 220 гр. на едно кърмене.
За ужас на баба му, която смяташе че ще пукне горкото - ама толкова му се ядеше, какво да го правя. Е, връщал е по мъничко след такива вакханалии, но вероятно толкоз по-добре за него.
Та при това положение не виждам защо кака на 7 месеца да не може да изсмуче 300 гр.
Но знам ли?
Виж целия пост
# 5
Вие ме разбихте LaughingНе се бях сетила да броя, но тази вечер ако не ми се спи много/едва ли/ ще броя. Ако не утре сутринта, тогава пък е най-гладна. Да видим едно 14-месечно кърмаче колко изяжда.
Виж целия пост
# 6
И аз съм броила, но слагам по 1мл на сукване и пак излиза много  Shocked
Виж целия пост
# 7
И аз съм се питала този въпрос, ако му броя на гълтанията дали ще мога да се ориентирам голу-горе колко изпива. Ще взема да ги преброя тая вечер, наистина, че нощно време суче по-изобилно, може би се разсейва по-малко
Виж целия пост
# 8
И аз съм броила, но слагам по 1мл на сукване и пак излиза много  Shocked
И аз така.
Но като гледам как й се надува тумбакът....  Crazy
Виж целия пост
# 9
И аз броих и бяха 46 преглъщания ако е по 2 мл стават 90 мл  #Crazy Но това е много малко , или аз нещо немога да се ориентирам  Embarassed
Виж целия пост
# 10
Аз пък не можах да преброя. Тя много се върти докато суче и не винаги виждам дали гълта. Но...опитите ще продължат. Определен ми е любопитно колко изсуква.
Виж целия пост
# 11
Аз успявам да ги преброя вечер след къпането - спи й се и суче без да се върти ( оооо, иначе през деня е цокане с елементи от акробатиката). Но не я гледам - чува се доста звучно - като преглъща. Точно затова си мисля, че глътките са поне 2 мл.
Виж целия пост
# 12
... и не винаги виждам дали гълта...

Аз броя чуванията, защото нощем дремя със затворени очи  Mr. Green
Денем не мога да броя, защото много се мята, докато суче и суче малко.
Голямата оргия е нощем в 2.30 точно  baby_neutral
Виж целия пост
# 13
Не се бях сетила да броя глътки Laughing и аз ще побвам да видя, но моя бебо толкова малко време суче, че не знам какво ще излезе newsm78 Наддава над кило де, но ще ми е интересно по този метод какво ще излезе. А 300 мл. на 7 месеца е постижимо Laughing зависи от апетита и моментното състояние на бебока. Големият батко си пиеше редовно по 280 мл. на тази възраст.
Виж целия пост
# 14
Хич и не съм ги броила глътките,важното е да е сит човека Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия