Клиники за наркомани

  • 54 089
  • 51
Здравейте! Синът на наши близки е хероинов наркоман. Единственото решение, за да оцелее момчето, е да се откъсне от средата си и да бъде лекувано в специализирана клиника извън България. Моля за информация за адресите на добри клиники. Семейството има възможности, което е и основната причина да се стигне дотук... Свързаха се с  клиника в Кипър, не знам доколко е удачен изборът. Чувала съм за Италия, но не мога да намеря адреси в нета. Моля, ако някой може да помогне с информация.
Виж целия пост
# 1
Може би някоя от тези организации ще ти е полезна. Звънни им.
http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/3/9/narkomanii.doc
Успех
Виж целия пост
# 2
Клиника или комуна си търсят? Защото в Италия по-скоро комуните са страшно популярни и добри...
Също ми е чудно защо трябва да се лекува извън България. И тук има много възможности и доста хора се откачат от хероина. Може би се опитват да го "скрият" от приятелите му... Дано той самият има желание да се откаже, защото иначе няма да излезе нищо.  Confused Желая му успех!  Hug

П.С. Парите не са основната причина да станеш наркоман, особено - да се друфаш с хероин...  Wink
Виж целия пост
# 3
Има комуна и в БГ. И там съм чувала, че има успеваемост на лечението. Вярно, не е висока, но я има.
Лечението продължава 8-10-12, ако е нужно и повече месеца. Комуната се намира в Белмекен (ако не се лъжа).
При желание от твоя страна, Agi_ns , ще се опитам да намеря телефона на един служител там. Но не по-рано по 10-15 дни от днес насетне ще го имам.
Виж целия пост
# 4
Момчето е на хероин от 15 годишен, сега е на 25 години. Семейството го лекуваха в дома си. Разплатиха се с дилърите, консултираха се със специалист, нужните лекарства и ужасът изглеждаше преодолян. Преди няколко дни синът им излиза незнайно къде, връща се пребит. Оказва се, че дължи пари, не е спирал с наркотиците, не знам как се е снабдявал при положение, че не излизаше от дома.  За семейството спасението е в добра клиника извън Бг, смяна на средата. Аз търся клиники в Google, засега не твърде успешно. Благодаря ви за бързите отговори и информацията! Дано Господ помогне на момчето и на семейството да преживеят това!
Виж целия пост
# 5
Мисля че във Варна има нещо такова в кв. Аспарухово.За съжаление само това знам,поразпитайте.Успех.
Виж целия пост
# 6
Agi_ns, клиника или комуна търсите? Клиниката е като болница, където отива с предварителна договорка и срещу заплащане, работи с лекари, психолози и т.н. В комуните най-често подкрепата е от бивши наркомани. За там не е нужно записване и заплащане. Просто един ден татко му го хваща за ръчичка, води го и го оставя, по възможност чист, за да издържи по-лесно пътуването, но не е задължително. Има правила, които трябва да спазва; ако ги спазва, остава поне 1 година, или докато се почуства готов да си тръгне. Макар че този факт се отрича, успеваемостта в чужбина е доста по-голяма, най-малкото хората имат доста по-голям опит и по-голяма подкрепа от обществото. Мога да ти помогна с адреси на комуни в Испания, Италия, Франция, ако те интересуват подробности, пиши ми на ЛС. Всъщност нужен ти е само адрес, просто трябва да се отиде и да се почука на вратата.
Виж целия пост
# 7
Но ако момчето няма желание и воля-всичко е напразно ConfusedКъдето и да отиде,дори в Африка като се върне след 1 година всичко ще започне отначало.Комуните не са задължителни т.е. в момента в който реши да напусне-няма кой да го спре Confused
Виж целия пост
# 8
Не само това - има някои елементарни правила, които трябва да спазва, за да пребивава в комуната. Ако не иска, ще го изгонят.

Аз лично обаче съм на мнение, че престоят в комуна си заслужава. Дори в момента да не е наясно какво иска, дори да стои една година и да се издъни, пак е нещо - една цяла година почивка от дрогата и една стъпка към спечелването на войната... За тази една година, или две, или три (реално никой няма да го изгони след 1 година) може много неща да се променят, напр. може да замине несигурен в това какво иска, а да се върне сигурен..............
Виж целия пост
# 9
Комуните не са задължителни т.е. в момента в който реши да напусне-няма кой да го спре Confused

Синът на наши приятели беше в комуна в Испания, не можеше да си тръгне оттам без придружител - баща му го заведе, баща му го прибра, иначе не го пускаха.
Сега момчето е добре, ожени се, работи, вече няколко години няма признаци за рецидив, дано продължава така.
Виж целия пост
# 10
Значи явно зависи от политиката и от ръководителя на конкретната комуна. Моите близки всичките пъти си тръгваха без проблеми, а веднъж бяха изгонили единия по някаква причина (в Италия)... Но мога да кажа същото и за тях, макар и не от първия път, но вече от няколко години са добре, върнаха се към живота и дано да продължават така Praynig
Виж целия пост
# 11
има в испания, в жирона, но друго не знам...
Виж целия пост
# 12
Пиша едва сега, защото бях, а и още съм болна, грипът наистина протича тежко... Относно проблемът- момчето се разкайва пред родителите си, според мен успешно ги заблуждава. В момента, за пореден път е на "Студена пуйка", нещо като пречистване след хероина. Подкрепям написаното от Stil. За мен, той няма желание да спре, не знам при това положение дали за него правилното място е комуна, вероятно клиника със строг контрол е по- подходящ избор. Не знам доколко ще помогне, но дори това, че няма да е при родителите си е облекчение, колкото и грозно да звучи, семейството е разбито, както здравословно, така и финансово. Maria.St , моля те публикувай адресите на комуните, за които говориш. Предварително ти благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 13
Гр.София,ул.Сердика № 25
Тел.:02/9835268 , 02/8574642
Моб.:00359896684251
E-mail: betel.bulgaria@mail.bg
web:www.betel.org
Виж целия пост
# 14
Здравейте, аз в работя в транспортна фирма, която превозва наркомани (и алкохолно зависими) до комуни в Италия и Испания. Сдружението има филиали в много градове, а в България знам за София и за Пловдив. Сдружението се казва Надежда - Рето. Вярно е обаче, че не всички се оправят. Родителите поемат транспорта на децата си, но не винаги има придружител и когато решат могат да си тръгнат. Ако някой се интересува мога да му дам телефона за връзка с тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия