Как ще коментирате това ?

  • 2 324
  • 37
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=96002

Само да поясня - това е 19-то СОУ, в което съм учила 12 години.
Изпратих писмо до Милен Цветков, а обмислям и до " Господари на ефира " да изпратя, защото се касае за безопастността и живота на децата в това училище. На една от снимките съм снимала гръмоотвода, който на следващата снимка в близък план е закачен на прозореца на физкултурния салон  Shocked
Разгледайте снимките и споделете - редно ли е в 21-ви век училищата да изглеждат по този безобразен начин, да са опасни за здравето на децата и на никой да не му пука от този факт ? На всичкото отгоре е срамно да влезнем в Европа с такива учебни заведения /то само това да беше/.
Чакам вашия коментар.

П.С. За съжаление под всяка снимка имаше коментар, но при качването в снимка.бг явно не излиза Sad
П.П.С. Вече има и текст Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Сестра ми завършва тази година същото училище.
Ествествено, че не е редно едно училище да изглежда по този начин, още по-неприятно е, че има далеч по-ужасно изглеждащи учебни заведения. Sick
Виж целия пост
# 2
За пореден път се убеждавам ,че много малко хора в тая държава мислят.Направо настръхнах от снимките с гръмоотвода и трикракия баскетболен кош. Директорът,учителите слепи ли са ?!!Единствения начин е този - да ги ръчкаме ,да  вием ,.... и трябва  да надвием.Сякаш живеем в минирана държава . На всяка крачка са заложени мини ,заради простотия и безразличие.
Виж целия пост
# 3
За пореден път се убеждавам ,че много малко хора в тая държава мислят.Направо настръхнах от снимките с гръмоотвода и трикракия баскетболен кош. Директорът,учителите слепи ли са ?!!Единствения начин е този - да ги ръчкаме ,да  вием ,.... и трябва  да надвием.Сякаш живеем в минирана държава . На всяка крачка са заложени мини ,заради простотия и безразличие.

Директорката изобщо не желая
да коментирам.Тя е корумпирана, зла,
нагла до безобразие ...........................
ще си спестя останалото, което ми идва наум
за нея !
Виж целия пост
# 4
Аз виждам снимките само малки, но от описаното настръхнах. Поредното беобразие в държавата ни  #Cussing out Джули, много хубаво правиш, че поемаш инициятива и не се примиряваш
Виж целия пост
# 5
Едва ли директорката и учителите умират от удоволствие да работят в такава обстановка!
Откъде да вземат средствата според вас, от джоба си ли да ги извадят? При положение, че си купуват сами тебеширите и събират стотинки от учениците, за да им размножат на ксерокс контролните и тестовете?
Директорите не правят ремонти - прави ги Общината, училищата са нейна собственост. Ако общината реши, ще ремонтира. Тя избира и фирмите-изпълнителки, между другото.
Пишете на бат`Бойко. Той е човекът!

ПП Тук, в Ст. З., много училища бяха ремонтирани по програмата "Красива България". След няколко години гледката отново е плачевна на много места. Дали директорите и учителите са тези, които са освинили? Или нашите "перфектно възпитани деца"? Замислете се и върху това!
Виж целия пост
# 6
Джулс, браво, че си снимала тези неща. За всеки случай защо не ги разпратиш и до вестниците?
И задължително до общината.

Да, трябва да се снимат идиотщините и да се прави нещо.

Како Сийке, децата че рушат много, рушат. Категорично обаче НЕ ТЕ са докарали това училище до това състояние. Надали те са счупили крака на коша или са извили гръмоотвода така, че да минава към решетката на салона. Обичайните ученически изстъпления са други - надраскани чинове, врати на тоалетни и пр.
Впрочем училището на майка ми беше ремонтирано по "Красива България" преди време, продължава да изглежда съвсем изправно (е, не съм ходила да гледам какво пише по чиновете).
Виж целия пост
# 7
Това е и моето училище  Rolling Eyes
Никак не ми се иска да съм лош пророк, но в главата ми някак изникна позната, тъжна картинка - "инцидент" (както така обичат да наричат резултатите от безхаберието), следват спешни проверки по всички училища за безопасността на децата и още по-спешни мерки, "за да не се повтарят такива случаи". Рабира се, всяко чудо е за три дни.....и нататък не ми се мисли повече. Дано нещата се развият добре този път.

Джулиана, искрено се надявам г-н кмета да обърне внимание   bouquet
Виж целия пост
# 8

Како Сийке, децата че рушат много, рушат. Категорично обаче НЕ ТЕ са докарали това училище до това състояние. Надали те са счупили крака на коша или са извили гръмоотвода така, че да минава към решетката на салона. Обичайните ученически изстъпления са други - надраскани чинове, врати на тоалетни и пр.


А кой ? Директорката ли ги е счупила? Или може би учителите?
И действително ремонтите от този характер не зависят нито от директора нито от учителите, а от ОБЩИНАТА.
Ей не се сдържах този път!
Виж целия пост
# 9
Очевидно кракът на коша се е откъснал поради старостта на самото съоръжение. Ясно се вижда колко е ръждясал. Нищо на този свят не е вечно, трябва просто да се смени.

Колкото до гръмоотвода - явно се е повредил и е висял, а някой от поддръжката е решил, че е много умно да го завие към решетката, за да не се мандахерца. Учениците щяха да направят някоя друга глупост.

Да, ремонтите не зависят от директора, разбира се, никой не спори за това. Не става въпрос за това кой е виновен, а че трябва да се поправят нещата. Възражения?
Виж целия пост
# 10
А не е ли редно директорката да поиска от общината необходимия ремонт или поне да сигнализира за опасността от ръждясалия трикрак кош, който трябва да бъде сменен  newsm78 Разбира се може и да го е направила, но от общината - ни звук, ни стон. Няма да ме учуди  ooooh! Лошото е, че чак, ако не дай Боже стане инцидент, чак тогава почват да мъдруват и да си прехвърлят вината един на друг  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
общината плаща, но нали за това са директорите- да следят нещата. колко пари иска да се Бутне тоя кош. едва ли и сега ираят баскетбол.....все се сещаме като стане нещастието.
обади се в училището и ако е много нагла директорката и нищо не направи- иди ти в общината.
Виж целия пост
# 12
Много училища изглеждат по този начин.......и детски площадки........ужасно е......

....би трябвало да се мисли най- много за децата ни....... нали те са новите хора....... най- хубавите неща да са направени за децата.......... а излиза, че училищата, детските градини, ясли и площадки са последната грижа
Виж целия пост
# 13
Това е и моето училище от 1-ви до 3 -ти клас. Sad
Съжалявам ,че го виждам в този вид.
Това е едно много хубаво ,старо училище с традиция.
Джулиана , браво ,че си приела проблема присърце!    bouquet
Дано да откликнат хората , от които зависи училището да придобие  европейски вид и най-вече да е безопасно за учениците и учителите.

А не е ли редно директорката да поиска от общината необходимия ремонт или поне да сигнализира за опасността от ръждясалия трикрак кош, който трябва да бъде сменен  newsm78 .......
Редно е. И ако го е направила , според мен не е била настоятелна. Мисля ,че тя трябва да се заеме по -сериозно .Просто мнение...

ПП- А коя е тази Община? Триадица , Красно село?
Знам, че Община Триадица се грижи идеално за своите училища.
Виж целия пост
# 14
ПП Тук, в Ст. З., много училища бяха ремонтирани по програмата "Красива България". След няколко години гледката отново е плачевна на много места. Дали директорите и учителите са тези, които са освинили? Или нашите "перфектно възпитани деца"? Замислете се и върху това!
Тук не съм много съгласна. Все пак е работа на директорката по някакъв начин да следи за реда и да въвежда санкции, ако някой не го спазва. Не може да оставиш диви тийнейджъри на самотек и да очакваш, че те ще пазят и ще се грижат по самоинициатива за училището си. Още повече като се има превид, че на тях им идва отвътре да рушат. Някакъв вид себеутвърждаване ли е, какво е не знам, но е факт, че това правят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия