Да си търся ли нова работа?

  • 1 209
  • 14
Обикновено не съм от тези, дето никога нищо не могат да решат, ама сега нещо съм я зациклила.
Накратко, настоящата ми работа изцяло е изчерпена откъм съдържание, пълна скука. Иначе си е ОК-пари, екстрички, работно време от 9 до 5ч. Дейна личност съм, амбициозна, но имам дете на 1,5 години и ми трябва време и сили да му обръщам нужното внимание, а не вечер да се прибере след 8 часа една скапана и изнервена майка, която да няма търпение да си легне и да заспи в несвяст.
В момента имам две възможности за нова работа.
1. Стандартна (но все пак нещо ново и различно), без особени главоблъсканици, на приемливи пари, от 9 до 6 часа.
2. Интересна, с възможност за развитие............но и с всички други екстри.
Добавям, че искаме още едно дете и правим опити за което. Кога обаче ще стане-само Господ знае. Разбира се, съществува потенциалния шанс вече да съм бременна и да не знам. И тъй като съм отговорна и дрън-дрън прочее глупости, ми е някак си неудобно (незнам дали е точната дума) да се явя на ново място. Тук се слага и вероятността да ме уволнят незабавно, защото ще съм на изпитателен срок (т.е. просто ми казват от утре хич да не идвам, примерно), а мен определено ме вълнува финансовия въпрос, докато гледам бебето вкъщи. Та ей такива чуденки са ме налегнали.
Съзнавам, че хора разни, мнения - също. Но вие как бихте постъпили?
Виж целия пост
# 1
Ако решиш да си смениш работата все пак уведоми бъдещия си работодател, че се опитваш да забременееш предварително. Така ако е проблем и ти и той ще можете да реагирате.
За останалото - малко е странно да търсиш работа за няколко месеца. Предполагам че на доста места това ще е проблем.
Виж целия пост
# 2
Здравей.Аз съм в подобна ситуация от около две години....ами кортувам си, макар, че характера и стремежите ми избиват от време на време...Все нещо се случва в личен план (детето беше малко, преждевременно родено, сега майка ми се разболя сериозно...).
Засега предпочитам да не се натоварвам допълнително.
Виж целия пост
# 3
Не му мисли толкова. Работа - бол.
Цял живот е пред теб. Ако пък си
забременяла и те уволнят, това е
само в техен минус, не те заслужават.
Аз бих отишла на новата работа
и бих приемала нещата по-спокойно.
Каквото трябва, ще си стане, споко само.
И не забравяй, работа има под път и над път.
Моя милост е в отпуск по майчинство,
работя от пет години на сегашното
място, работата е безумно интересна,
срещам невероятни хора, получавам
хубави пари, но и мен не ме свърта нещо.
Та сега, хем си седя вкъщи, хем се кандидатирам
тук-там за нова работа. Ако стане, стане.
Ако не, все нещо ще излезе.  Важното е
да си гледа човек семейството, другото
са само временни неща, незаслужаващи
повече внимание от минималното. Успех
във вземането на решение! И в бебеправенето!
Виж целия пост
# 4
Ох, как искам и аз такава работа... от 9 до 5  Praynig
Спокойна и без напрежение, без крайни срокове, заради които да се работи по цяла нощ и събота и неделя!
Ех, размечтах се Simple Smile

Успех с бебеправенето Simple Smile
Според мен е по-добре да не напускаш, особено сега, когато има вероятност да си бременна или да забременееш скоро. Още повече пък да ходиш на работа, която е с по-дълго работно време, по-напрегната и по-изморителна.
Виж целия пост
# 5
Аз нещо не разбрах - как така работата ти е до 17 ч, а после пишеш, че се прибираш изморена и изнервена след 20 ч?  newsm78
Виж целия пост
# 6
Аз пък друго не мога да разбера- след като искаш второ дете защо ти е да си сменяш работата, след като настоящата ти те удовлетворява в известна степен и хората те познават?

Виж целия пост
# 7
Бих си останала на старата работа от 9 до 5 и спокойно да си забременея. Не ми трябват нови предизвикателства... и то особено като имам дете.
Виж целия пост
# 8
Аз нещо не разбрах - как така работата ти е до 17 ч, а после пишеш, че се прибираш изморена и изнервена след 20 ч?  newsm78
Сега работя до 17ч., но работа №2 от списъка ми е до късно Laughing.
Ню, и аз така си мислех доскоро, само че всичко в настоящата ми работа ми е до болка писнало, а откъде да знам кога ще успеем с бебеправенето? Дали ще стане този месец или тази година? Никой не може да знае. Може би най-вярното решение е да изчакам месец-два, да видя става ли лесно или ще се потрудим. Пък както писа Лиска-работа бол. Ако тогава все още искам, т.е. не съм бременна, все ще изскочи нещо smile3521
Стискайте ми палци да стане бебче в най-скоро време, защото това е, което най-много искам newsm03
Виж целия пост
# 9
А, ти си си отговорила вече. Щом бъдещото бебе ти е по-важно от работата, то по-добре сегашната и скучна работа. След това може да си намериш и по-интересна. Сега е време да се съсредоточиш  другаде.
Виж целия пост
# 10
Щом си решила, поизчакай малко, но малко. Защото такава работа неминуемо ще те докара до изнервение, което пък ще се отрази на бебеправенето.
Виж целия пост
# 11
Съгласна съм с Маделин и с Ню Peace
Голяма работа, че е скука... нали като забременееш и след няколко месеца ще си в майчинство.
Освен това, ако работиш до по-късно, има ли кой да ти взема детето от ясла/градина? Сега може и да не мислиш за това, но след време ще видиш, че е важно.
Виж целия пост
# 12
Не бих рискувала в подобна ситуация  Stop
Виж целия пост
# 13
Не бих рискувала в подобна ситуация  Stop
Peace
Виж целия пост
# 14
Бях в подобна ситуация преди да забременея. В деня, в който ми предложиха желаното от мен място, разбрах, че съм бременна. Любезно им отказах и споделих причината. Ако не друго, не злепоставих фирмата за потббор на персонал. Останах си на старата работа, а по време на майчинството имах много време, за да избера най-подходящата за мен фирма. Сега съм много доволна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия