Има ли смисъл да продължавам да живея по този начин???

  • 1 779
  • 13
Здравейте.

Пускам темата и тук ( има я и в Семейство), защото знам че много от вас са преживяли подобно нещо и сигурно могат да ми дадат доста съвети.

Незнам откъде да започна.  . Със съпруга ми наоследък съвсем се отчуждихме. И преди сме се карали за глупости, но след раждането на детето нещата доста "позагрубяха" - все по-често се караме, той непрекъснато се сърди, не си говорим със седмици.  Атмосферата вкъщи е много напрегната. Секс правим много рядко.  Аз много се дразня от това, че той , след като се върне от работа, или сяда пред компютъра или пред телевизора - не се сеща нито за детето, нито за мен. Опитвам се да не му обръщам внимание, но понякога нервите ми не издържат и започваме да се караме ( обикновено поводът е някаква дреболия, но при толкова много насъбрали се нерви - положението понякога придобива недотам красив обрат). Дразни ме също и това, че той изобщо не се съобразява с мен- кани гости вкъщи когато и който си поиска, без изобщо да ме попита поне дали мога да ги посрещна в момента. Някой път например детето е болно и аз съм се панирала около него, а той поканил някой негов приятел или брат му да му погостува.  В такива моменти просто не мога да се въздържа. Иначе не е войствено настроен човек - никога не ме е ударил или обидил, с детето се държи добре. Но пък е голям инат. Преди сватбата беше съвсем различен, но след това се промени тотално. Незнам какво да правя???
Сигурно аз също имам вина - той казва, че непрекъснато съм се карала с него и съм викала, че съм много нервна и това го отблъсквало.
Не мога ( или не смея) да взема решение да се разделим - и аз незнам защо. До известна степен съм зависима финансово от него, но ако се наложи моите родители могат да ме подкрепят в това отношение, но май не това е проблема. Аз просто не мога да се реша, защото ( колкото и глупаво да ви прозвучи) се надявам нещата да се променят.
Извинявайте, че стана доста дълго и объркано. Моля ви, ако някой от вас е попадал в такава ситуация и е успял да я преодолее по някакъв начин да ми даде съвет какво да направя. Мислите ли, че има шанс семейството ни да не се разпадне? Има ли смисъл да продължавам да се опитвам да запазя семейството ни, или е по-добре да се разделим?  Вие как мислите?  Знам, че е трудно човек да даде съвет за взаимоотношенията между двама души, но все пак - благодаря ви че поне успях да споделя с вас цялото напрежение, което се е насъбрало в мен.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че сте в криза.

Аз бих те посъветвала първо да седнеш и кротко да си поговориш с мъжа ти като основния акцент да е това, че явно и двамата не сте доволни от ситуацията и ако въпреки всичко се обичате да потърсите помощ на семеен терапевт.

Такъв човек може да ви помогне, защото явно нещата м/у вас са такива, че напрежението само ще ескалира и един ден от любовта ви няма да има и следа.

Успех.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че сте в криза.

Аз бих те посъветвала първо да седнеш и кротко да си поговориш с мъжа ти като основния акцент да е това, че явно и двамата не сте доволни от ситуацията и ако въпреки всичко се обичате да потърсите помощ на семеен терапевт.

Такъв човек може да ви помогне, защото явно нещата м/у вас са такива, че напрежението само ще ескалира и един ден от любовта ви няма да има и следа.

Успех.
 
  202uu  202uu newsm7
По-добре не бих могла да го кажа!
Успех и от мен!
Виж целия пост
# 3
първо поговир
после пак поговори
после...пак разговор
и така докато напълно не се увериш че няма полза
ако твоите разговори не помогнат потърси помощ - дали от приятели дали то семеен съветник - както си решиш и за каквото имаш пари
после пак ще говорим
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета. Аз също съм се замисляла за семеен консултант, но незнам дали той ще се съгласи. newsm78 Но ще направя всичко възможно, за да не се укорявам после, че не съм била достатъчно упорита.
Виж целия пост
# 5
И не се карай с него,когато си ядосана брой до 10,ела във форума или прави нещо друго.Мъжете не обичат скандали..  bouquet
Виж целия пост
# 6
Здравейте,

И аз подкрепям тези съвети!  Peace
Като мъж, мога да кажа, че не понасям скандалите, сърденето и т.н.

- Обмисли внимателно всичко, което искаш да му кажеш, ако трябва запиши си някъде. Като тръгне разговора, може да се окаже, че не си му казала някои важни неща;

- Започни разговора, когато си спокойна, детето спинка или е при баба и дядо, или нещо подобно. Гушни се в него, докато говориш, бъди мила. Не позволявай да се изнервиш, каквото и да ти отговори;

- Ако разговорите нямат голям ефект, опитай се да напишеш това, което те вълнува като писмо и му го дай да го прочете, когато е спокоен. Нека в писмото да блика загриженост и нежност, а не само тежка и обвинителна критика. Дай му да разбере, че ти се интересуваш и от това как той се чувства, питай го къде бъркаш, дори и да си сигурна, че си перфектна;

Желая успех от сърце!  Praynig

Виж целия пост
# 7
Благодаря  на всички.
Тъжен татко, благодаря че се включихте по темата - имах нужда да чуя и мъжко мнение по въпроса. Опитвам се да не правя скандали , ще гледам да спазя и останалите съвети.

Вчера доста сериозно си поговорихме и  уж се разбрахме кой какво иска от другия, пък ще видим ... времето ще покаже колко трaйно ще бъде това разбирателство.

Пак благодаря на всички и ви желая много щастие! smile3525
Виж целия пост
# 8
Вчера доста сериозно си поговорихме и  уж се разбрахме кой какво иска от другия, пък ще видим ... времето ще покаже колко трaйно ще бъде това разбирателство.

Ако позволиш един съвет по въпроса... Като говорите за тези неща се разбирайте за конкретни мерки и ги спазвайте. Пример: Ти казваш, че се изморяваш от детето и искаш 1 ден в седмицата вечер той да се занимава с него, а ти да отидеш на кафе с приятелки. Той се съгласява. Определяш, че денят ще е в четвъртък и във вторник му напомняш /мило/. В четвъртък излиза ти се, не ти се излиза /хората са склонни да се поддадат на рутината/ излизаш и се разхождаш ако трябва, но да излезеш. За да е ясно, че споразумението е в сила.

Само с просто говорене - аз искам внимание и помощ не става. Трябва да е ясно каква да е помоща и кога я искаш. Мъжете са много по-склонни да 'работят' по график отколкото по някакви неясни критерии като 'помагай ми за детето'.

Съответно той също ще има желания - Обсъдете ги и направи компромис - От рода - ако кани приятели да е не повече от 2 пъти седмично и да те предупреждава 1 ден предварително или да ги кани само в петък или... Каквото сметнете за разумен компромис.

Успех още веднъж.   bouquet
Виж целия пост
# 9
Isa, благодаря ти за конкретните напътствия! Този път и аз точно ака направих - поставих конкретни изисквания и поисках и той да направи същото. Дано този път наистина се получат нещата - и то по-трайно.

Лек и успешен ден на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 10
криза и нищо повече-детето те обгражда изцяло, той не иска да се раздели със страхотната жена, с която е живял преди това, а не с изтормозената майка....ще влезете и вие в руслото, няма как
Виж целия пост
# 11
първо поговори
после пак поговори
после...пак разговор
и така докато напълно не се увериш че няма полза
ако твоите разговори не помогнат потърси помощ - дали от приятели дали то семеен съветник - както си решиш и за каквото имаш пари
после пак ще говорим
Абсолютно на същото мнение съм...
Дано да сте се разбрали за дълъг период от време и да няма такива кризички,че са много изнервящи   bouquet
Виж целия пост
# 12
Isa, благодаря ти за конкретните напътствия! Този път и аз точно ака направих - поставих конкретни изисквания и поисках и той да направи същото. Дано този път наистина се получат нещата - и то по-трайно.

Лек и успешен ден на всички!  bouquet
Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Може да си направите списък с 2 колонки - той в едната, ти - в другата, всеки с изискванията си, да го залепите на хладилника, тъй като там ще се вижда най-добре, и най-важното - да се спазват изискванията. При необходимост може да добавяте или променяте изискванията. Но когато е написано, не може никой да се измъкне, че не е доразбрал, не е видял и т.н.

Явно при вас липсват твърди правила кой какво ще прави, и ти се натоварваш с детето и всичката домакинска работа, той го "раздава" по мъжки - от работа - пред ТВ или компа... Нещата ескалират и от такива дребни поводи стават големи скандали.

Дайте си също така време и за вас двамата само - било когато детето заспи, или ако имате баби, да го погледат 2-3 часа, а вие да излезете сами.. ти знаеш най-добре какво ви е харесвало да правите преди раждането на детето.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия