Пчелен прополис при възпаление (бартолинит)?

  • 80 353
  • 56
# 30
От учебника на проф. Щъркалев "Гинекология" прочетох за лечение с компреси от лайка и на мен ми помогна. Слагаш си дамска превръзка на гащите и върху нея напоен памук с отвара от лайка. След няколко дни минава.
Виж целия пост
# 31
Здравейте,
Искам да помогна на всички, които страдат от това заболяване и предлагам на вниманието следната извадка от учебникапо гинекология на проф. Щъркалев.
Най често острият бартолинит се дължи на гонороична инфекция (в 50% от случаите) или причинителите му са стафилококи или стрептококи. Навлезлите болестотворни бактерии причиняват възпаление на изходния канал на жлезата, впоследствие на което последния се запушва. Получава се абцес, който обикновено не обхваща тъканта на самата жлеза, а само средната и долната част на големите лабии, достига на големина колкото кокоше яйце и повече се издува към входа на влагалището. Той е силно болезнен. Ако не се даде път на гнойта по оперативен начин тя сама си пробива път или през изходния канал или, чрез перфорация откъм вътрешната страна на малката срамн а устна. При спонтанен пробив отвора трябва да се разшири за да се оттече гнойта. бартолиновият абцес рецидивира често.Лечението се състои в лежане и компреси от лайка или лапи. Когато се яви флуктуация, абцесът се отваря и дренира при чести рецидиви и образуване на ретенционна киста може да се проведе оперативно лечение в период, когато възпалението е напълно затихнало напълно
  
 
Виж целия пост
# 32
Здравейте,
Искам да помогна на всички, които страдат от това заболяване и предлагам на вниманието следната извадка от учебникапо гинекология на проф. Щъркалев.
Най често острият бартолинит се дължи на гонороична инфекция (в 50% от случаите) или причинителите му са стафилококи или стрептококи. Навлезлите болестотворни бактерии причиняват възпаление на изходния канал на жлезата, впоследствие на което последния се запушва. Получава се абцес, който обикновено не обхваща тъканта на самата жлеза, а само средната и долната част на големите лабии, достига на големина колкото кокоше яйце и повече се издува към входа на влагалището. Той е силно болезнен. Ако не се даде път на гнойта по оперативен начин тя сама си пробива път или през изходния канал или, чрез перфорация откъм вътрешната страна на малката срамн а устна. При спонтанен пробив отвора трябва да се разшири за да се оттече гнойта. бартолиновият абцес рецидивира често.Лечението се състои в лежане и компреси от лайка или лапи. Когато се яви флуктуация, абцесът се отваря и дренира при чести рецидиви и образуване на ретенционна киста може да се проведе оперативно лечение в период, когато възпалението е напълно затихнало напълно
 
 
Виж целия пост
# 33
Здравейте,
Искам да помогна на всички, които страдат от това заболяване и предлагам на вниманието следната извадка от учебникапо гинекология на проф. Щъркалев.
Най често острият бартолинит се дължи на гонороична инфекция (в 50% от случаите) или причинителите му са стафилококи или стрептококи. Навлезлите болестотворни бактерии причиняват възпаление на изходния канал на жлезата, впоследствие на което последния се запушва. Получава се абцес, който обикновено не обхваща тъканта на самата жлеза, а само средната и долната част на големите лабии, достига на големина колкото кокоше яйце и повече се издува към входа на влагалището. Той е силно болезнен. Ако не се даде път на гнойта по оперативен начин тя сама си пробива път или през изходния канал или, чрез перфорация откъм вътрешната страна на малката срамн а устна. При спонтанен пробив отвора трябва да се разшири за да се оттече гнойта. бартолиновият абцес рецидивира често.Лечението се състои в лежане и компреси от лайка или лапи. Когато се яви флуктуация, абцесът се отваря и дренира при чести рецидиви и образуване на ретенционна киста може да се проведе оперативно лечение в период, когато възпалението е напълно затихнало напълно
 
 
Виж целия пост
# 34
Здравейте,
Искам да помогна на всички, които страдат от това заболяване и предлагам на вниманието следната извадка от учебникапо гинекология на проф. Щъркалев.
Най често острият бартолинит се дължи на гонороична инфекция (в 50% от случаите) или причинителите му са стафилококи или стрептококи. Навлезлите болестотворни бактерии причиняват възпаление на изходния канал на жлезата, впоследствие на което последния се запушва. Получава се абцес, който обикновено не обхваща тъканта на самата жлеза, а само средната и долната част на големите лабии, достига на големина колкото кокоше яйце и повече се издува към входа на влагалището. Той е силно болезнен. Ако не се даде път на гнойта по оперативен начин тя сама си пробива път или през изходния канал или, чрез перфорация откъм вътрешната страна на малката срамн а устна. При спонтанен пробив отвора трябва да се разшири за да се оттече гнойта. бартолиновият абцес рецидивира често.Лечението се състои в лежане и компреси от лайка или лапи. Когато се яви флуктуация, абцесът се отваря и дренира при чести рецидиви и образуване на ретенционна киста може да се проведе оперативно лечение в период, когато възпалението е напълно затихнало напълно
 
 
Виж целия пост
# 35
iskam da znam ne6to za palnata opoika pri operazia na ia4nika
Виж целия пост
# 36
V uchebnika ne pishe za upoiki.
Виж целия пост
# 37
Sushi, на мене ми правиха операция на яйчниците с пълна упойка.Да ти кажа мисля че е много по добра от месната.верно че малко трудно се излиза от нея защото цял ден ти е отпаднало но и болката е много по слаба в сравнение с тази при местната упойка.бият ти инжекция и заспиваш за няма и 2 минути,след като заспиш ти слагат тръба в устата,нищо не се усеща все пак не си и в съзнание.тръбата ти е изваждат преди да те сабудят.аз предпочитам пъплната упойка защото след това си замаян и неможеш да усетиш силната болка.не знам дали ти бях от полза...при мене лично няма странични действия-3 пъти са ме оперирали с пълна упойка.
Виж целия пост
# 38
Аз страдах от това преди 14 г и се избавих с една бабешка рецепта. На мен 2 пъти ми се възпалява и се отваря сама. След втория път една акушерка ми каза тази рецепта. Една суп. лъжица домашен сапун настърган ,но повтарям домашен този който го правеха нашите баби в домашни условия и един белтък, слага се на котлона и се бърка леко докато белтъка побелее и се получи еднородна смес.  Като изстине се налага на марля на самата жлеза.Най добре е вечер и се спи така до сутринта.Аз го направих 5 пъти и вече 14 год нямам никакъв проблем. Опитайте не е опасно и ако не помогне няма да навреди.
         
това наистина действа и аз опитах
Виж целия пост
# 39
Аз страдах от това преди 14 г и се избавих с една бабешка рецепта. На мен 2 пъти ми се възпалява и се отваря сама. След втория път една акушерка ми каза тази рецепта. Една суп. лъжица домашен сапун настърган ,но повтарям домашен този който го правеха нашите баби в домашни условия и един белтък, слага се на котлона и се бърка леко докато белтъка побелее и се получи еднородна смес.  Като изстине се налага на марля на самата жлеза.Най добре е вечер и се спи така до сутринта.Аз го направих 5 пъти и вече 14 год нямам никакъв проблем. Опитайте не е опасно и ако не помогне няма да навреди.
         
това наистина действа и аз опитах
Аз също бях решила да опитам но преиди това правих компреси и лапи с лайка и ми мина.   
Виж целия пост
# 40
Zdraveite,
dnes mi postavih atochno tazi diagnoza, no ot prochetenoto tyk imam chystvoto che niakade sbarkahme  newsm78.
Imam malka papchicha(abcesche) na vhoda na vlagalishteto no nikakva podutina. Kajite mi vinagi li tova vazpalenie e saprovodeno s podutina?

P.S. I izviniavaite za latinicata  Simple Smile
Виж целия пост
# 41
Здравейте,
Вероятно може да се подуе ако не вземете предпазни мерки. Бих ви препоръчала всяка вечер да се измивате и да ползвате калиев перманганат при изплакване или да поседите малко в топличка вода, в която е разтворен перманганата. След това на сгънато парче слагате много от лайката или напоявате парчето с отварата от лайка. Слагате дамска превръзка на гащите и отгоре поставяте парчето(памучно или вълна с памук или....). Обувате гащите и след това си лягате или пък правите обичайните неща. Спрете секса за малко. Би трябвало да мине до седмица с тези компреси от лайка, но последния път ме беше хванало яко и ми трябваше повече време. не се притеснявайте действа с лайката на мен с прополиса нищо не помогна. Има и една билка Дяволска уста пих и от нея защото я дават за овлажняване на влагалището-значи действа благоприятно на Бартолиновата жлеза. Пих от тази билка както беше написано на на гърба пакетчето с билката. Желая ви бързо оздравяване. Нина     
Виж целия пост
# 42
И на мен ми се случи това нещастие. Мазах се с чаено дърво пих Доксициклин и тъкмо вече след толкова болки щях да ходя да ме оперират и само се проби и изтече. Днес е седмия ден откакто се проби, но имам рана която не се затваря. Кога ще се затвори?
Виж целия пост
# 43
Това със сапуна и белтъка е супер  Peace Дори не го затоплям , а направо го разбърквам да се получи хомогенна смес и го налагам на местото , веднага издърпва гнойта  Thinking Успех !  Hug
Виж целия пост
# 44
7 pati me gepixa pribegnax do xomeopatia 6 mecega le4enie 15godini niamax problem dokato predi 3 godini pak se vazpali xodix na xomeopad pix lekarstva  okolo mesec i pak mi se razmina skalpela i sled 3 godini v momenta pak e vazpalenaprobi se adskibolki ginekologkata mi kaza da slagam ixtiol no stana po zleizgoria miastoto vednaga otidox na xomeopad v momenta pia lekarstva i sam mnogo po dobre
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия