С какво е известна България?

  • 3 513
  • 7
Взимам оня ден Калина от Монтесори, и ми се възлага проект: учели сега континентите, били на Европа; България нали и тя там някъде се падала, може ли да им кажа с какво била известна България, и да донеса няколко предмета, които да са symbolic ("mummy, what is " symbolic"?) за България и да стоят до "дъската". Въх.  Thinking

Реших, значи, да пропусна въпроса с какво била famous България.  Не става за 4 годишни деца.  Naughty

Разрових неизхвърлени джунджурии из къщи, и намерих: малко "битово" бърдуче (от онези, дето свирят с вода), мартеница, и снимки от Черноморието и на една роза.  Занесох ги, ама без особена надежда Калина да  разясни подробности.

Но знаете ли какво все пак беше хитът за учителките и децата? Огромната вита баница, която набухках и занесох като подръчен материал.  Сигурна съм, че баницата ще им остане в малките главици като символ на България.   chef

Вие имали ли сте подобни "проекти"; какви "материали" занесохте?


Виж целия пост
# 1
Ранътъ праи борбътъ!
И тук голяма радост се
развихря, като има папо.
Виж целия пост
# 2
ами....баница на първо място, раздавахме на един бг-купон от дървените сувенирчета с розова вода вътре, мартеници...май това ще да са хитовете, то има ли хапване и пийване, от другото не се интересуват (поне студентчетата тук)
Виж целия пост
# 3
и аз пропуснах разказа за българия пред четири и петгодишните хлапетии... занесох една битова покривка, една дърворезба с форма на границите на българия, флаконче с розова вода и две бърдучета. известно време разсъждавах дали да не занеса гювече, ама добре, че се отказах, защото бърдучетата нещо изчезнаха, изглежда са се счупили. но за тях не ме е яд, а гювечето щеше да ми липсва. има още една бг майка в детската градина, тя донесе няколко книжки - детски и със снимки от българия, и още няколко "битови" дървении. храна не ми искаха, там готвиха традиционно балканско меню един ден. като го разгледах обаче, едиствените балкански неща според мен бяха качамака и доматената салата, която бяха отбелязали като турска. ама като мен ме домързя да представя страната, няма какво да се обиждам, че не са подбрали провилно кухнята  Confused...
Виж целия пост
# 4
В Норвегия в университета само ракията запомниха, името й не де, но факта че са люснали по един български концентрат. Много се цени пиячката по този край.  Grinning
Иначе винаги бих заложила на храната и аз, голяма сила е.
Виж целия пост
# 5
В Норвегия в университета само ракията запомниха, .....

Хихих, и на моя шеф навремето, докато е бил студент и съквартирантсвал с българи покрай ракийката му е излязло сегашното nickname  Mr. Green Свекърът ми също това е запомнил от България.
Виж целия пост
# 6
В Норвегия в университета само ракията запомниха, името й не де, но факта че са люснали по един български концентрат. Много се цени пиячката по този край.  Grinning
Иначе винаги бих заложила на храната и аз, голяма сила е.


Дори има един виц от него край: Как може една жена да опази парите да не отидат за пиячка? Като ги сложи в сутиена си. Последното място, където се сеща да рови мъжът и. Mr. Green
Виж целия пост
# 7
И аз съм носила бганица в Плейцентъра НА Томи на рождения му ден, заедно с останалата по4ерпка. МНОГО ДОБРЕ се прие!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия