Бебчо спи при мама - правилно или не?

  • 3 318
  • 101
Здравейте момичета.  Hug
Преди няколко месеца попаднах на една статия във вестник, в която много горещо се препоръчваше бебенцата да спят при мама и тати. Това се отразявало много положително върху детето, помагало му да стане по-уверено и спокойно занапред и неща от рода.
Наскоро една позната ми се оплака колко били сгрешили с мъжа й като допуснали бебето да свикне да спи при тях. С растежа то започнало да им досажда, да им бърка в очите и носа и да ги будуват по цели нощи  #Crazy. Сега спят отделно - майката с детето, а таткото в друга стая, за да си почива. Та тя ми каза: "Направи всичко възможно да не го приучаваш да спи при вас."
Нашето бебче е на 2 месеца и аз отвреме навреме си позволявам да го гушкам нощем при себе си, защото коликите го тормозят, а при мен се успокоява. Искам да попитам тези от вас, които имат опит: Това, че позволявам на детето да спи при нас би ли довело до разглезване?
Виж целия пост
# 1
не
Виж целия пост
# 2
сега виждам двусмислие в поста-та бебетата не идват с упътване за използване и всеки сам си го съставя-не не могат да бъдат разглезени,пък и дори да могат няма да ги глезим като станат на 15 сега му е времето.ние спим заедно и на мен ми много приятно.
Виж целия пост
# 3
Няма правилно или не. Ти решаваш. Зависи от теб и от бебето. Peace
Виж целия пост
# 4
На тази възраст едва ли ще се разглези.... И аз съм я гушкала като бебе. Че и сега понякога идва да спи при мен.
Виж целия пост
# 5
Всичко е въпрос на желание, разбиране и вътрешно усещане. Ако всички страни имат желание и на никого не пречи - тогава всичко е ок. Ако това изнервя майката и я дразни, значи не трябва да става насила. Правилно няма. Аз лично се радвам, че си спи сам  Grinning
Виж целия пост
# 6
и нашия бебчо спи при нас
Виж целия пост
# 7
Няма правила- зависи ти как чувстваш нещата !!!
Аз лично предпочитам да си спи самичка...
Виж целия пост
# 8
Приятелката ти е много права. Според мен бебето си има легло и мястото му е там (периода на колики е отделен случай), защото  след още два три месеца просто никой няма да се наспива Stop
П.П. Имай предвид , че форума е извънредно толерантен към подобни навици като спане в едно легло и стая  и носене на ръце и после се пускат теми "как до го отуча от..... "Laughing
Все пак всеки си решава сам  Peace
Виж целия пост
# 9
Въпрос на личен избор и удобство! Hug
Ако ви е по - спокойно и на вас и на бебчето така, ако се наспивате и сте в мир със себе си - проблем няма.
Лично за мен, няма по - естествено нещо от това. Абсолютно съм против твърдения, че на такава възраст това води до "приучаване" , "разглезване" и пр. И аз се бях наслушала на какви ли не заплахи и "съвети".  Sick Бебко трябва да е станал най - разглезеното бебе на света, бяхме като скачени съдове до 6 - тия месец - все на цица стоеше, спеше при нас и пр.
Ела да го видиш сега - иска да си заспива сам, ако го вземем през нощта на спалнята действително започва да ни бърка в очите и носовете, защото не му е удобно и вече му е тясно, а в момента, в който го сложим в креватчето му се обръща и си заспива.
Така че, спокойно, всичко е въпрос на вътрешно усещане и инстинкт, няма грешни неща, ако ги чувстваш със сърцето си. И определено всичко е на периоди, лично на мен сега ми липсва да си гушкам мъничкото бебче (каквото беше) по цяла нощ, но няма как. Ставаме големи.  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Наистина води до приучване, може би при по-чувствителните деца. На сестра ми дъщерята така спеше с нея и вече е на 7 години и още спят заедно, а мъжа й в другата стая... вече 7 години и продължава. И това за мен не е нормално и за предпочитане, така че според мен е много по-добре детето да свиква да заспива само.
Виж целия пост
# 11
az hodih naskoro na nesto kato kurs kak da se grijim za noworodenoto.aku6erkata kaza 4e prez purwata 1 godina legloto na bebeto trqbva da e pri roditelite.taka maikata nai burzo moje da useti ako nesto stane s bebeto.wsqkakwa tehnika kato bebefoni i t.n. moje da ne se wklu4i.
oswen towa kaza 4e  e normalno kato kurmim prez nosta da ostawim bebeto da spi w legloto pri nas.stiga da sme sigurno estestweno 4e nqma da go stup4em.trqbva samo roditelite da ne sa pu6a4i i da ne as konsumirali alkohol i droga prez denq.taka 4e ne se pritesnqwai 4e ostawq6 malkata pri teb.stom i deistwa uspokoqwasto .taka se suzdawa wruzka mejdu maikata i deteto.smqtam 4e stom nqma godina deteto moje da spi pri was
Виж целия пост
# 12
Разбира се, всеки решава как да си гледа детето. Аз лично съм силно за спането с бебето - природата така го е отредила, до преди няколко поколения никой не си е и помислял бебетата да спят отделно от майките си.
Може да погледнеш ето тази статия тук. Тя е за носенето на ръце, но има и много за организацията на спането. Всъщност става въпрос за два различни стила на отглеждане на бебетата. Между тях има и много вариации според потребностите на конкретното бебе и разбиранията на родителите.
Аз съм за естественото родителство, залагащo на изграждането на емоционална и духовна връзка с детето. Други предпочитат да наблегнат на самостоятелността на детето (каквото и да значи това при бебе) и на своята собствена свобода. Кой както я разбира свободата.
Сигурна съм че ще намериш най-добрия вариант за теб и твоето семейство.
Виж целия пост
# 13
За мен няма нищо по-естествено от това да спя заедно с бебето си.Голямата дъщеря спа в нашето легло до 2г.После самичка се отказа,поиска да си спинка в кошарата.Сега нейното место при нас зае малката,и това въобще не ме притеснява.Обичам да гушкам и да прегръщам децата си и въобще не ми пука дали е правилно или не!
Виж целия пост
# 14
Няма правило -всичко е въпрос на вътрешна нагласа и приоритети.
Моят син си спеше самичък до осмия месец.След едно боледуване,обаче свикна да спи при нас,след което самичък пожела да си спи в креватчето.Проблеми с отучването сме нямали,просто изчакахме подходящия момент и той не закъсня.Обаче при други се получава по съвсем друг начин...
Няма гаранция,че ще се разглези,както и няма такава за обратното Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия