Зор с оригването

  • 923
  • 20
Мами, дайте някакви хитринки за оригването. Кърменето ни отнема по 20тина минути, но оригването след това е поне още толкова.С каката положението беше още по-зле- пищеше и ме дереше по врата по 25 минути докато се оригне. Сега и малкия започва да дава такива заявки.Все още не е толкова тежко положението, но все пак си е гърч. Не ям някакви неща , които да предизвикват дразнене на стомахчето, но въпреки това... Аз или го държа на рамо и го галя по гръбчето, или го хващам под мишничките и го държа малко така да повиси(това май дава най-добър резултат). Ако знаете някакви други хитринки споделете моля ви.
Виж целия пост
# 1
И на мен тая работа с оригването не ми се удава особено. Много често се отказвам без никакъв резултат. Но пък ми се случва да оригне в момента, вкойто сменям позата - особено ако съм седнала с вдигнати крака и се опитам да го опра на коленете си полулегнал. Опитай такова накланяне назад - може да има някакъв ефект.
Виж целия пост
# 2
От самото начало хич ме няма с оригването, много рядко успявах, сега не се и опитвам. Най-успешно беше да сменям няколко пози, и евентуално като го сложа да си легне, ако изпитва дискомфорт да опитам пак.
Но ето че моя син и нередовно оригван оцеля, при това и колики не сме имали.
Не пишеш защо държиш да го оригваш-има ли някакъв проблем като не успееш?
Виж целия пост
# 3
Моето юначе честичко се оригваше, сега вече е по-рядко. В началото се оригваше на рамото, после почнах да го държа гушнат пред мен- с гръб към гърдите ми и това даваше резултат. А съпругът ми успяваше като просто го носеше дълго/ защото иначе плачеше много/ и сменяйки позата, момчето се оригваше. С оригването често връщаше малко, но пък се облекчаваше доста. Оригвала съм го и по средата на яденето ,когато усетех,че е глътнал въздух.
Виж целия пост
# 4
и ние сме същите,пробвай да го държиш с гръб към теб и да му масажираж с кръгови движения коремчето,без да натискаш много, също и ходене с пръстчета/показалец и среден/по гръбначният стълб -леко.ако имате проблема като поотрасне/да държи глава изправена/ пробвай да го оставяш по коремче и сам ще си оригне- при нас действат безотказно-успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
При нас докато не минахме месеца въобще неможеше да се оригне , но сега само докато го вдигна и е готов, често го слагах да си ляга настрани без да се оригне и не сме имали проблеми , ще видиш че с времето ще започне да го прави.
Виж целия пост
# 6
Моята бебка често заспиваше на гърдата и не съм я оригвала-направо я слагах в леглото. Друг път си се оригваше в легнало положение, докато си суче. Общо взето не съм полагала специални усилия за ориване. Случвало се е да я вдигна, но оригване така и не последва. Четох някъде, че ако до 10мин. не се оригне бебето- може спокойно да се сложи да спи.
И сега е така- даже се замислих,че не я чувам често да се оригва. Всъщност до кога "трябва" да оригваме бебоците си?
Виж целия пост
# 7
да,но всички бебоци са различни, някои се оригват лесно и не им пречи,ако не го направят,други го правят доста трудно и то с чужда помощ,а ако не успеят ги боли и им е дискомфортно и пищят,та се не трае  bouquet
Виж целия пост
# 8
много трудно се уригваше,направо не искам да се сещам! ooooh!Просто престанах в един момент.
Виж целия пост
# 9
Ами ако не изпитва някакъв дискомфорт не се мъчи.
Моя син почти не е оригван, просто явно не поемаше въздух като се храни и нямаш енужда да се оригва. Peace
Виж целия пост
# 10
Ами проблема е че като не се оригне скимти и не може да продължи да суче- много странно се държи- отваря уста и почва да сумти трескаво да лапа и изплюва гърдата, все едно е много гладен, ама не може да засуче.В началото се чудех какво прави, но сега разбрах ,че се държи така когато има въздух в коремчето.
Виж целия пост
# 11
и ние сме така,но и бяхме с много силни колики до скоро/5 м/,да не би да почват колики и при вас ако и се гърчи и пресвива крачета??ако да -пробвай с някои от капките,може да се пооспокои детенце  bouquet
Виж целия пост
# 12
Моята беба, докато не навърши 2 месеца не се уригваше. Имахме си колики до 6 месец. Давах капки, а откакто захраних колики няма!
Виж целия пост
# 13
и ние понякога се оригваме трудно, но по-често започва да хълца.притеснявам се само когато яде лакомо и се дави.мисля, че с времето се научават сами да го правят без помощ
Виж целия пост
# 14
Ами проблема е че като не се оригне скимти и не може да продължи да суче- много странно се държи- отваря уста и почва да сумти трескаво да лапа и изплюва гърдата, все едно е много гладен, ама не може да засуче.В началото се чудех какво прави, но сега разбрах ,че се държи така когато има въздух в коремчето.
това прости са колики, които не съм сигурна, че и да се оригва ще минат.
Пробвай следното, като се храни и искаш да оригнеш - сложи го да легне за 3-4 минутки на една страна и го вдигни след това Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия