Прощъпулник - трапеза

  • 6 917
  • 18
Вчера направихме прощъпулник. Масата стана страхотна, за което искам да ви благодаря - почти всичко е направено по рецепти от форума. Отне ми два дена да сготвя всичко, но си струваше определено. Направих:

1. Тората с крем карамел и кроасани - отгоре я намазах с бита сметана и настъргах шоколад
2. Браунис
3. Сладкиш с фурми
4. Кифлички със сирене
5. Кокоски
6. Баница със сирене
7. Ябълкова пита
8. Пита-хризантема с кашкавал


Можете да се порадвате на част от нещата тук .

Разбира се имаше и други неща - руска салата, маринована риба, хапки от шунка с крема сирене, салата от царевица и рачешки ролца, салата от ряпа, моркови и червено цвекло и разни други работи, на които е майсторка сестра ми.

Стана страхотен празник - благодаря за рецептите и опита.
Виж целия пост
# 1
ММММММММ страхотни са  newsm09  newsm10 newsm44
Виж целия пост
# 2
Рая, ти колко време приготвя тая трапеза? То е било като в руска народна приказка - в частта за пира на богатирите. Grinning
Виж целия пост
# 3
sladka hapka,

2 дни ми отне. То можеше о по-бързо, ама малкият като ми се залепи за крачола...
Виж целия пост
# 4
Ей, честито прощъпулване (май съм пропуснала). Да сте живи и здраво стъпили на земята!

Трапезата е чудесна, както винаги де Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Raya, честити бързи крачета Wink
Много хубава трапеза, браво на тебе справила си се повече от отлично Sign Exclamation  Wink
Виж целия пост
# 6
Raya, честити ви ходещи крачета първо. И какво взе мушмурока - каква професия си избра Grinning
Трапезата ти е разкошна, докато я разглеждах ходих да си взема нещо да ръфам, че ми потекоха лигите. Embarassed  Grinning
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за поздравленията.

Боби си хвана раковина от морски охлюв, която бяхме нарекли за "Пътешествия и откривателства" и с другата ръка взе кутията с моливи и химикалки - " Обучение и образование". Явно ще го гледаме по Дискавъри един ден...
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Raya
.... Явно ще го гледаме по Дискавъри един ден...
Дай боже  Grinning Великолепна професия
Виж целия пост
# 9
Охх, устата ми се напълни със слюнка...
Виж целия пост
# 10
Първо честито на младия Колумб Grinning Да ви е здрав и да ви радва #Milti
Ама тази софра... хем си казвам, че като съм бременна няма да ви гледам снимките, ама пусти човешки мазохизъм ooooh! Утре се мятам да правя нещо сладко. Просто явно няма да се размина само с гледане Laughing
Виж целия пост
# 11
Честито прохождане!  Grinning
Аплодисменти за домакинята!!!  Grinning
Виж целия пост
# 12
Мерси, мерси.

И, Теди, страхотни кифлички. Да си жива и здрава и все такива рецепти да пускаш.
Виж целия пост
# 13
И пак съм аз с въпрос, мили момичета. Ще правим  на племенника прощъпулник в неделя. Искам да направя карамелената торта, но имам  въпроси:
-на тази торта не може да се прави глазура, нали???? Тъй като има карамел, който се разтича отгоре...???
-на снимките видях такава торта с бяла глазура, каква е тя и как се прави? А какво става с карамела?
-имате ли идеи за украса на тортата за такъв повод???

С големи благодарности!!!
Виж целия пост
# 14
Браво, Рая!  Hands Clap Всичко изглежда супер! Сама ли успя да го направиш? Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия