Вярно ли е, че кърменето ставало токсично след 6-ия месец!?

  • 1 714
  • 32
Здравейте!
Кърмя вече 1 година и 8 месеца. В момента отбивам рожбата си.
Днес една позната, ми каза, че трябвало да отбия детето си още след 6-ия месец. Специално проверявала защо боледуват децата на сестра и. Които боледували от всеки вирус, които се появи, а били кърмени повече от 1,5 години. И попаднали на следното:
според  америакснски изследвания - кърмата ставала токсична след 6-ия месец. Майчиния организъм изгубвал способността да предпазва бебето чрез кърмата до 6-ия месец. И после  токсините, идващи от от заобикалящия ни свят (мръсния въздух, храната, която не е от природата и други) се отделяли в кърмата. Тази версия твърди, че продължителното кърмене е вредно и трябвало да се отбие бебто след 6-ия месец?!
Ще се радвам на вашите компетентни мнения. Това правдоподобно ли е или не?! Confused
Виж целия пост
# 1
Ще коментирам така:  rotfImao rotfImao rotfImao


Компетентното ми мнение е, че това е пълна глупост. Аз боледувам от всеки вирус, който мине. Кърмена съм - не знам, може ни около месец. Иво още го кърмя, виждаш колко е голям, а откакто се е родил, е имал веднъж лека хрема. Включително сме били болни всички (аз, баща му, баба му, чичо му) - кихащи, подсмърчащи, с разстройство и повръщане около него, не сме го пазили, но не се е разболявал. Използвай си здравия разум и не вярвай на всяко нещо, което чуваш.
Виж целия пост
# 2
що за простотия #Crazy
Виж целия пост
# 3
Да, бе! Те тези токсини от заобикалящия ни свят сигурно ще изчезнат като спрем да кърмим...  smile3506
Виж целия пост
# 4
Много искам да го видя това изследване Laughing
Защото и аз чета купища американски изследвания и никъде не съм попадала на нещо подобно, така че ще ми е интересно да видя Laughing
Не подлежи на коментар просто #Crazy
Виж целия пост
# 5
При положение, че Американската асоциация на педиатрите препоръчва кърмене поне до 1 годинка, а след това колкото майката и детето искат, и на мен ми е любопитно какви са тези изследвания. Я питай познатата  си и сподели...  Grinning
Виж целия пост
# 6
 smile3527 еееее това беше върхът .
 smile3534 Моят син смятам да го правя много токсичен  newsm62
Виж целия пост
# 7
Ами това означава , че отглеждаме токсични бебета  Joy
Виж целия пост
# 8
По-голяма глупост не бях чувала!!!
Виж целия пост
# 9
много благодаря за отговорите Grinning
просто ценя моята позната - тя е отгледала 3 деца и е много подготвена по много житейски теми. Резервирана съм за токсичността, но тези 10% на мои съмнения трябва да се изчистят.
Минах през много стадии на кърменето. Медицинските лица - сестри и доктори са ме облъчвали доста по-агресивно от познатите, че в кърмата няма нищо след 6-ия месец...
Закаляването е част от борбата със вирусите. Може децата да са кърмени, но да не са закалявани навън на въздух.
Да - не се знае източникът на тези "изследвания". Може да е ПР акция на някои производители на изкуствено мляко Wink
Виж целия пост
# 10
Божеееееееееееееееее, каква простотия Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Виж целия пост
# 11
За първи път чувам такова нещо. rotfImboЩо за глупост!
Виж целия пост
# 12
Да и аз четох подобно нещо наистина.Пише го в Семейна Здравна Енциклопедия.Пише,че ако смятаме да кърмим след 6 месец трябва да изследваме кърмата си за вредни вещества.
Аз кърмих баткото до 1 и 10 месеца и беба смятам дълго да я кърмя.
Вече във почти всички храни има изкуствени добавки, които са вредни за организма. Може би това имат предвид,че чрез кърмата ги предаваме на бебето.И аз се зачудих! newsm78
Виж целия пост
# 13
Това изказване е достойно за темата "Най-абсурдна реплика за кърменето"  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 14
ако в кърмата има токсини след шестия месец значи има и преди това ако те както твърди изданието са навсякъде във въздуха водата и храните които ядем
тогава би трябвало да ги има и преди шестия месец
освен това щом са навсякъде би трябвало да ги има и в адаптираните млека
тогава
това е пълна простотия
и според мен скрита реклама на адаптираните млека
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия