Въпрос към къснозахранилите

  • 427
  • 6
Случаят при нас е следния: Захранени сме на 5 навършени месеца, сега менюто се състои от 7 зеленчука, включително и ориз, и 3 плода. На обяд след кърмата (която давам от шише) давам зеленчуково пюре, а следобяд пак след кърмата - плодово или каша. Въпросът ми е кога мога да заместя хранене, за да мога да включа и месо (нали мляко и месо не се смесват), и кога жълтък? Днес пробвах да дам първо пюрето, но той буташе лъжицата и си искаше млякото. След това си изяде без проблем и пюрето - май ще ни е трудно да заместим хранене newsm78
Виж целия пост
# 1
И аз като теб имах същите терзания  Wink. Два пъти се опитах да заместя хранене и двата пъти неуспешно със запушване на канали, кърмачески стачки и др.
От информацията във форума разбрах, че до годинка е препоръчително да не се замества хранене. В момента детенцето ми си хапва млекце, след което яде твърда храна колкото иска и всички сме доволни.
Бих те посъветвала да не заместваш хранене, още повече, че и детенцето ти не е готово за това. Вярвай ми ще си спестиш много главоболия и ще дадеш най-доброто на детето си  Heart Eyes.

Това, че не смесва мляко с месо за първи път чувам. Може да греша, но аз редувам през ден зеленчуково пюре с месо и жълтък и задължително преди това кърмя.
Виж целия пост
# 2
до колкото ми е извастно до годинката не се замества ядене,въпрос на лична преценка,за месото знам,че се дава след 8м и жълтъка там някъда,но препоръчително след 9м.Такова нещо като за не смесване на месо и мляко за пръв път чувам   newsm78
Виж целия пост
# 3
Благодаря за бързите отговори! А някъде бях чела из форума, че мляко и месо не смесват, защото витамин Д не може да се усвои от организма.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за бързите отговори! А някъде бях чела из форума, че мляко и месо не смесват, защото витамин Д не може да се усвои от организма.

Калцият от млякото пречи на усвояването на желязото  Mr. Green
Можеш да даваш месото известно време след млякото - примерно час. Или час преди млякото (но тогава рискуваш да пропусне млякото). И след месото да не кърмиш поне час.

Общо взето в кърмата има достатъчно желязо за бебето, така че няма от какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 5
Ясно! Благодаря ти, Юл4е! smile3525
Виж целия пост
# 6
привет! нашата схема на хранене е почти същата, само още не съм включила каша/ педито ни е на мнение, 4е те "напомпват" бебетата изкуствено/.Относно месните пюрета- лекарката каза, че  до 20 дни- 1 месец след въвеждането на зел.пюрета може да се почне и с месните, като се редуват-1 ден зел. ,на следвашия- месно.Педито ни е много компетентна и изцяло подкрепя късното и постепенно захранване
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия