Трудова характеристика. Как се пише?

  • 4 114
  • 4
Здравейте!

В работата трябва да напиша трудова характеристика за човек, който ще бъде заместник управител на фирмата. Как се пише? Досега не съм го правила и ми е притеснено.

Благодаря ви много  Praynig
Виж целия пост
# 1
Имам един образец на длъжностна характеристика, виж дали ти върши работа:


ДЛЪЖНОСТНА ХАРАКТЕРИСТИКА

   
на длъжността
   
   
Клас по НКПД:      Код по НКПД:

I. ОСНОВНИ ДЛЪЖНОСТНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ

1.      
2.      
3.      
4.      
5.      
6.      

II. ОСНОВНИ ОТГОВОРНОСТИ, ПРИСЪЩИ ЗА ДЛЪЖНОСТТА

1.      
2.      
3.      

III. ОРГАНИЗАЦИОННИ ВРЪЗКИ И ВЗАИМООТНОШЕНИЯ

1.   Длъжността е пряко подчинена на   
2.   При изпълнение на длъжността се осъществяват организационни връзки и взаимоотношения с       
3.   Осъществява контакти с ръководители и специалисти от       
   

IV. НЕОБХОДИМА КОМПЕТЕНТНОСТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДЛЪЖНОСТТА

1.   Трябва да знае:
а)нормативните актове в областта на   
   б)реда и изискванията за извършване на   
   в)нормативните изисквания за    
   г)компютърните и други автоматизирани системи за    

V. ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЗАЕМАНЕ НА ДЛЪЖНОСТТА

1.   Образование: …..….….……………, свързано с ………..………………, с образователно-квалификационна степен „специалист по…………………………….".
2.   Друга квалификация: работа с компютър, владеене писмено и говоримо на чужд език       
   
3.   Професионален опит: над ……… години трудов стаж по специалността, а при липса на такъв - трудов договор със срок за изпитване.






Изготвил:   
/подпис/

Утвърдил:   
/подпис и печат на работодателя/

Запознат съм с /имам екземпляр от/ длъжностната характеристика.

Дата:   
гр./с.   

Работник /Служител/:   
Подпис на работника /служителя/:   

Виж целия пост
# 2
Благодаря ти страшно много!   bouquet
Виж целия пост
# 3
 ДЛЪЖНОСТНА ХАРАКТЕРИСТИКА на длъжността

УПРАВИТЕЛ НА ОБЕКТ

Клас по НКП: ръководни служители   Код по НКП: 1225

I. ОСНОВНИ ДЛЪЖНОСТНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ
1.Ръководи и организира работата по прилагане, съхранява¬не и отпускане на стоки и материали.
2.Контролира асортимента, количеството и качеството на доставените стоки и материали.
3.Оформя приходно разходните документи, свързани с дос¬тавките и отпускането на стоки и материали.
4.Координира извършването на товаро-разтоварните работи и рационалното използване на складовите площи.
5.Ръководи и контролира работата на работниците и служи¬телите в складовата база и организира поддържането и почиства¬нето на складовите площи и съоръжения.
6.Прави предложения за усъвършенстване на организацията на складовата дейност и въвеждане на автоматизирани складови технологии.
7.Участва при провеждането на инвентаризации на стоките и материалите.
8.Контролира качествените изменения на съхраняваните сто¬ки и материали и предлага мерки за тяхното съхраняване.
9.Приема поръчки за доставка на стоки и материали и орга¬низира доставянето им.
10.Изпълнява и други конкретно възложени задачи, свърза¬ни с длъжността.
П. ОСНОВНИ ОТГОВОРНОСТИ, ПРИСЪЩИ ЗА ДЛЪЖНОСТТА
1.Отговаря за правилното съхранение и разполагане в скла¬довата база на стоките и материалите.
2.Носи отговорност при установяване на липси на стоки и материали в складовата база.
3.Отговаря за спазване на правилата за противопожарна бе¬зопасност и безопасността на труда в складовата база.
III. ОРГАНИЗАЦИОННИ ВРЪЗКИ И ВЗАИМООТНОШЕНИЯ
1.Длъжността е пряко подчинена управителя на фирмата.
2.При изпълнение на длъжността се осъществяват организа¬ционни връзки и взаимоотношения с ръководителите на производ¬ствени звена, със счетоводството, с работниците и служителите в складовата база и с доставчиците на стоки и материали.
3.Осъществява контакти с ръководители и специалисти от други предприятия и маркетингови организации по линия на дос¬тавяните стоки и материали.   
IV. НЕОБХОДИМА КОМПЕТЕНТНОСТ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДЛЪЖНОСТТА
1.Трябва да знае:   
а)нормативните и стандартизационни документи, свързани с количествените и качествените характеристики на получаваните стоки и материали;
б)изискванията за правилното съхранение на отделните сто¬ки и материали;
в)нормативните актове по здравословни и безопасни усло¬вия на труд и за противопожарна безопасност;
г)компютърните и други автоматизирани системи за орга¬низация на работа в складовото стопанство.
V. ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЗАЕМАНЕ НА ДЛЪЖНОСТТА
1.Образование: висше по специалност, свързана с получава¬ните стоки и материали, с образователно квалификационна степен „бакалавър".
2.Друга квалификация: работа с компютър и добро владеене на английски език,
3.Професионален опит: над 2 години трудов стаж по специ¬алността
Виж целия пост
# 4
надявам се да съм ти помогнала  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия