Как да я сваля ???

  • 2 376
  • 15
Моника от 2 дни е с температура, ту 37, ту 38.5 и с нищо не я сваляме. Пие от вчера Аугментин, Вентолин, Нурофен, а от днес и давам и течен аналгин, правя компреси, слагам оцет и т.н.  Вече не зная какво да правя, кажете нещо с което да я свалим и да забравим за нея. Грипа ли е такъв или какво ...
Виж целия пост
# 1
Температурата не е висока, защо се опитвате да я сваляте? Така пречите на организма да се пребори сам с инфекцията....
Виж целия пост
# 2
Температурата не е висока, защо се опитвате да я сваляте? Така пречите на организма да се пребори сам с инфекцията....


ще стане трети ден, нормално ли е да не я сваля от нищо?
Нищо ли да не давам
Виж целия пост
# 3
Температурата не е висока, защо се опитвате да я сваляте? Така пречите на организма да се пребори сам с инфекцията....
Ако вдига над 38,5 сваляй тогава .Оставете организма да се бори .Бързо оздравяване . Hug
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми беше три дена с температура - ту се качва, ту спада. Точно три дена и на четвъртия се събуди като нова.
Скорошно оздравяване! Hug
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, малко или много ще спя по-спокойна.
Целувки
Виж целия пост
# 6
Иван беше с 38.5-39.7 - 4 дена ! Изпихме две опаковки Аугментин, мазах с оцет и правих на челцето компреси с вода. Една вечер обаче започна много яко да го тресе и ми излезе акъла, давах нурофен, слагах свещички и нищо. Ужасно беше. Мисля че оцета помогна много! Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 7
Иван беше с 38.5-39.7 - 4 дена ! Изпихме две опаковки Аугментин, мазах с оцет и правих на челцето компреси с вода. Една вечер обаче започна много яко да го тресе и ми излезе акъла, давах нурофен, слагах свещички и нищо. Ужасно беше. Мисля че оцета помогна много! Бързо оздравяване!


Нас първия ден ни тресеше и наистина е страшно, защото детето изгаря от температура, а в същото време му е студено и го тресе.
Дано тези вируси измрът и децата да не боледуват.
Виж целия пост
# 8
Дара ми е така в момента.От вчера има т. 37.4-39.5. И аз и давам Аугментин и редувам Нурофен,Панадол и Хексалгин.Само ,че когато т. и е под 38.5-нищо не давам.Поне така са ми казвали- организма се борел с инфекцията.  Ох,дано утре на всички да им е минало  Praynig
Виж целия пост
# 9
на братовчедка и бебо направи гърч при т. само 37,5 и тя не сваляше поради препоръка на педито ава уви нещо не се получи преборването та сега и мен ме хвана шубето с тази температура
Виж целия пост
# 10
Само на малката давам панадол, когато има 39 Т. Иначе НЕ давам нищо, до 39,5-39,7. Изследвания са показали, че най-добре се създават антитела на 38,7 Т. Понижавайки я, удължавате времето на боледуването, най-общо казано. Имаше един добър материал, ще се разровя да го намеря.
Виж целия пост
# 11
Малкия 1.8 така бе преди 4 дни.Температура 38.5-39.5 и нагоре.Давам панадол ,нурофен през 4часа и никакъв резултат.Единственото което помагаше бе оцита.Вдигне ли 39 му убличах намокрена тениска,така няколко пъти ,и успявах да увладея положението.Всичко това продължи 3 дни. Peace
Виж целия пост
# 12
Ето избрано от материал, публикуван от Dino:


...Всяка инфекция протича по специфичен начин, зависи какъв е имунният отговор, какво е общото състояние на организма. Факторите са комплексни и нееднозначни. В една такава ситуация това, което действа при всякакви условия, е добрата имунна система. Тя трябва да даде съответния отговор, когато дойде инфекцията – най-добре висока температура за 2-3 дни. Тя не бива да ни притеснява, независимо от възрастта ни. 38,5 градуса е температурният оптимум за ензимите - тогава организмът най-бързо си изработва антитела, а и самите вируси не обичат високата температура. Това е една от най-мощните ни защитни реакции. И не е необходимо човек да изпада в паника и да вика дявола като сваля температурата си под 37,5 градуса. Това е най-голямата вреда, която може да бъде нанесена, една заблуда, която не знам точно кога се е появила. Аз разбирам притесненията на родителите, особено когато децата са още малки. Но те се заблуждават като си мислят, че свалянето на температурата е полезно. Не е така – това е едно набъркване в естествения имунен отговор. Нормално е за 2-3 дни организмът да изработи антителата си. Най-големите усложнения стават, когато човек не повишава температура. Ако едно дете е под контрол с 37,5 градуса и през два часа му се дават антипиретици, е много вероятно, че по нататък ще се получат усложнения. Изведнъж казвате – беше много добре, но след пет дни пак вдигна температура, отпадна... и се оказва, че е с двустранна бронхопневмония. Ако се остави вирусното заболяване да протече нормално, след 2-3 дни настъпва обрат в организма и след 2-3 обилни изпотявания температурата се нормализира. На другия ден подобрението е осезателно. Ние съветваме родителите да подпомогнат изпотяването – горещ билков чай, топла баня с морска сол на краката, разтривки, завиване. Това обаче се прави само, когато температурата не е над 39 градуса.



ето и целият текст:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116432.msg2119578#msg2119578
Виж целия пост
# 13
Това е наистина полезна информация, но не би ли трябвало тези съвети да ги чуаме от личните лекари. Когато малката вдигне Т веднага са ми казали да давам нещо !!!
Наистина благодаря
Виж целия пост
# 14
Нашата педиатърка също казва, че за Т до 38,5 да не се дава нищо. Но също така твърди, че Панадола не действа при 39 и нагоре. Тогава да се дава Нурофен или свещички. Аз също се опитвам да не давам, а за по-сигурно много рядко слагам термометъра. Карам го предимно на пипане и така последния път като пипах малкия, той малко топъл, а като сложих термометъра - 39,2.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия