За тенисистите

  • 646
  • 7
Обичате ли тенис?  Играят ли децата ви тенис?  Ако да, споделете колко често ходите да тренирате, доволни ли сте от тренъорите?  От колко год. възраст децата ви играят "съзтезателно" и т н?
Виж целия пост
# 1
Да, много обичам тенис ,дъщеря ми тренира седем години, доволни сме от треньора, състезава се от 9 годишна,  но в този спорт за да постигнеш много високи успехи ,трябва да се отдадеш изцяло на него. Тренира 3 пъти в седмицата по 1 час, а когато наближи турнир -5 пъти .Ваканциите тренира всеки ден. Ходи и на тае бо ,за да поддържа добра физическа форма .
Виж целия пост
# 2
Славея ходи от 1 г. на тенис 2 пъти седмично. Любителски без амбиции да става състезателка.
Виж целия пост
# 3
Супер!  Много се зарадвах да видя и други като нас!  Моето дете е на 7г. и това е втора година, в която ходи.  Миналата година беше в "Pee Wee" програма та не го броя много  Simple Smile
Това с тае бо-то е супер!!  Браво!
Това, което ме "безспокои" при наш'та програма е,че уроците не са индивидуални, ами сме в група и малко се губи ритъм сред 4 деца на 7г. възраст. Не знам дали няма да е по-добре да ходим на индивидуални уроци, но пък тук е мноооооого скъпо това удоволствие, особено ако плащаш на про.
Вашите уроци индивидуални ли са?  А вие играете ли?  Аз се записах на тенис клиника сутрин в Сряда и съм много доволна! А къде живеете?
Виж целия пост
# 4
Нашият опит е горе-долу като на LL Cool J. Моят син е на 6г., през май ще стане на 7, и е в PeeWee от лятото насам. Аз обаче го броя.  Simple Smile
И при нас е в група, но като че ли така ни харесва. Той е с доста конкурентна природа, обича да се сравнява с другите деца, и в група се чувства стимулиран. Ходил е например на полу-индивидуални уроци по плуване, (т.е. с малкия си брат), но не напредна особено. Като тръгна групово на плуване, задобря доста. И с тениса си мисля, че е така.
Виж целия пост
# 5
Моята ходи есента и част от зимата. За сега това е единствения спорт, който не й се струва "страшен и труден" и напредва добре. Именно заради това искам от пролетта да възобнови тренировките, но на друго място. Най-удобнно ни е на стадион Раковски или на кортовете до Славия. Някой има ли инфо. за детските групи там, условията и цените? Дали ще намерим групи през седмицата след 17.30, защото дъщеря ми е на целодневно обучение?
PeeWee къде се намират и какво предлагат?
LL Cool J, какво е тенис клиника?
Виж целия пост
# 6
Браво!  Хей туко виж след няколко години българче да бие Федерер или Шарапката!  Simple Smile

Pee Wee са класове за деца м/у 3 и 6 г.  Обикновено се провеждат в скуош залите, не на самия корт и са насочени към развитие на motor skills, coordination etc. Не знам в БГ дали се предлагат някъде, но тук (САЩ) са много разпространени.  Продължителността им е 30-45 мин.  Има макс. 4 деца в група с 1 учител.

Тенис клиника е организиран клас за хора с ниво на игра м/у 2.5 и 4 по USTA стандартите, където в рамките на 1.5ч правиш дрилове, практикуваш граунд строукс, волета, овърхед , к'вото се сетиш.  Голям кеф е и аз лично много напреднах!  В класа има ок. 14 човека и 4 про-та и те въртят от корт на корт, играеш с различни хора и т.н. Добър заместител на ходенето на gym e. 

Какво знете за школата на Малееви в София?  Ще ми се детето ми да вземе някои и друг урок това лято при тях, имате ли впеч/я?
Виж целия пост
# 7
Съпругът ми е професионален треньор по тенис и си търси в момента дете за трениране-иска да го прави шампион...Simple Smileако се интересувате детето ви да се занимава професионално с тенис-пишете ми на лични:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия