Sumamed Syrup 100mg/5ml-20ml ?

  • 2 195
  • 1
Потърсих из форума за него и намерих, само една тема от майчица / 14.06.06г. /  във връзка с този сироп. Re: по темата ме притесниха още повече. Вчера ходихме при педиатърката - преслуша го отпред по гърдичките, отзад - по гръбчето - каза че белият дроб засега е чист, гърлото само леко зачервено. Димитър е на 4 месеца и 25 дни - толкова е мъничък, и не успях да го опазя да не се разболовя. Най-голямото ми опасание - хапчета, а какво остава за антибиотици - да не приема като бебе - се случи. Вчера наобяд имаше t o 38 ' !!! Докторката първо щеше да му предпише друг антибиотик, който се давал 3 пъти през 6 ч., но реши и го смени с този. Добави и панадол 3Х5 мл и ампула витамин С с антибиотика - прием 4 дни - Не е ли много продължително!?
Споделете и моля Ви пишете ако сте го давали или какво са Ви съветвали педиатрите? Да ходим ли на частен лекар, за да чуем и друго мнение?

 
 >>> Какво представлява антибиограмата? Какво да направя за да му се вземе?
Хипер много съм притеснена ....
Виж целия пост
# 1
Дозировката е правилна - при деца се дава 3-4 до 6 дни, общо за целия курс от 30 до 60 мг./кг. тегло.  Напр. ако детето е с тегло около 8 кг,  дневно ще се предпишат еднократно по 100 мг- 5 мл. за три - четири дни .  Антибиотика се дава един час ПРЕДИ хранене или около 2 часа СЛЕД хранене! 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия