Двойна доза антибиотик!!!

  • 9 575
  • 18
 Cry

Здравейте Мами, Да се оплача! Педиатърка в частен кабинет във Варна, предписа на 11 месечния ми син двойна доза антибиотик - 10мл.!!! Изумена съм. Изписа ни по една мерителна лъжичка през 8 часа. Аз като отворих антибиотика, ми се стори че е голяма тази лъжичка (10мл.), но си казах, че докторката си знае работата. Попитах една приятелка, с дете на същата възраст, което по случайност беше болно по същото време и се оказа, че на нея са и изписали същия антибиотик, но по 5мл през 8часа. Звъннах на педиатърката и разбрах, че се била объркала!!! Дала съм 6 двойни дози  #Crazy Направо откачих. Каза, че нищо нямало да му стане...  newsm78

Олекна ми
Виж целия пост
# 1
Провери какво пише на листовката, там обикновено пише от колко до колко килограма бебе, от колко до колко милилитра сиропче... Дано да влиза в допустимата доза.
И въобще... четете листовките, преди да давате лекарства...
Виж целия пост
# 2
прати мъжа си със #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 3
И въобще... четете листовките, преди да давате лекарства...

 Peace
И не вярвайте сляпо на това, което ви предписват лекарите, все пак. Никога не съм давала лекарство, ако в листовката изрично пише да не се дава на деца до ... години.
И обяснения от сорта: "то така пише, ама няма проблем"  Stop не приемам.

Дано всичко да е наред и се посъветвай с някой друг лекар, все пак.
Виж целия пост
# 4
Винаги трябва да имаме едно наум. А коя е педиатърката?
Виж целия пост
# 5
И на нас ни се случи, но разбрахме преди да прочетем листовката, защото аптекарката изрично отказа да го продаде, като видя написаната доза  Sick Винаги чета листовките  Naughty
Виж целия пост
# 6
Милилитрите обикновено се изчисляват според килограмите на детето, а не според възрастта. Четете листовките бе хора. Аз абсолютно винаги сама си изчислявам колко антибиотик да давам, но досега не сме имали разминаване с педката де. Вътре в листовката всичко си е описано.
Виж целия пост
# 7
Само мога ад кажа/пиша едно винаги,ама винаги чета листовките и когато там пише по малко количество от предписаното на лекарката,давам по малкото,това не е шега работа  Peace
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че листовките е хубаво да се четат, но се учудвам от некадърността на някои лекари. Как може да си позволи да се обърка  newsm78
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря за отговорите   bouquet Изписаният антибиотик е Аугментин и НЕ ПИШЕ дози в листовката. Продава се на прах, в листовката е обяснено как да се приготви и пише да се приема според предписанието. Да се държи в хладилник, срок на годнист 7 дни, ала бала и така нататък.  На детенце нищо му няма, има малко разстройство. Слава Богу!  baby_neutral Дано не ви се случва. А мъжа ми не знае за случилото се. Притеснявам се, че ако му кажа наистина ще отиде с  #2gunfire  Laughing
Виж целия пост
# 10
Винаги трябва да имаме едно наум. А коя е педиатърката?

Коя е педиатърката Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Добре де- аз до сега не съм срещала АБ с лъжичка от 10мл., всички са с 5 и точно Аугментин е пила и моята дъщеря, доколкото си спомням беше с 5мл. лъжица.
Да не би концентрацията да е по - малка/ не знам дали точно така се казва/,
например моята сега пие Азатрил и той е в разновидност 100мг. и 200мг.

А друг е въпроса, че аз специално от този Аугментин въобще не съм доволна и си казвам на лекарите да не го изписват,
а разстройството е реакция от този АБ, често се случва.
Виж целия пост
# 12
и на нас веднъж ни се случи.Роско беше при наште и пиеше Аугментин ,но той не ни стигна за 7 дена а за 5 и аз много се учудих.Като стана дума после се оказа,че майка ми му е давала пълна чашка от по 10мл не била разбрала Close абе изобщо бабите никога не запомнят точно кое лекарство,по колко пъти,но нищо му нямаше.Разстройство е имал винаги като е пил Аугментин,затова му го давам с Ентерол(по съвет на педито)
Виж целия пост
# 13
От педиатърката по принцип сме много доволни, само този път се изложи. Тя е Д-р Юдова от Майчин Дом. Пак повтарям иначе бчх много доволна.
Отноосно Аугментина- изписана ни е "Една мерителна лъжичка през 8 часа". Мерителната лъжичка е белязана на 2.5мл, 5мл., 7.5мл. и 10мл.. Така че, аз съм давала ЕДНА мерителна лъжичка, те. 10мл. Не ми е казала полувин мерителна лъжичка! Даже и в аптеката написаха на кутията на лекарството: "Една Мер. л. през 8ч.".
Бабите не са виновни, нито майките които слушат педитата. Мисля си, че един лекар като изписва лекарство ОСОБЕННО на бебе, трябва много добре да знае каква мерителна лъжичка има вътре и колко милилитра е лъжичката! Както и да е! И Алекс има разстройство и ака по 3 пъти на ден, иначе само по веднъж. Знаейки, че и при вас е било така, поне за тожа няма да се притеснявам. Благодаря за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 14
Ако не се лъжа вътре в Аугментина има мерителна лъжичка и мерителна чашка. Чашката е разграфена на 5; 7,5;10., а мерителната лъжичка си е 5 мл. Дъщеря ми съвсем скоро го пи този АБ и така беше, май. Иначе съм абсолютно убедена , че в листовката НЯМАШЕ таблица с дозировките, защото винаги ги чета и много, ама много се учудих. На нас педката ни предписапо4,5 мл., защото мойта щерка е клощавела и това беше за нейните килограми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия