Антибиотик в 14 г.с. опасно ли е ?

  • 2 760
  • 18
Със бронхит съм , ужасни сополи , кашлица и кърваво червено гърло. По съвет на двама лекари трябва да пия антибиотик  Sad  Гинеколога ми пък казва нищо да не пия .... Да обаче аз вече сериозно се притесних защото изобщо не съм добре. От кашлицата получавам леки контракции и корема ме боли. Антибиотика  който ми предписаха е Акцеф 500 мг. Ох моля ви кажете има ли и други които са пили  , че направо ще се побъркам от притеснение  Tired
Виж целия пост
# 1
В 8г.с. получих цистит и ми изписаха същия антибиотик Акцеф 500. В 8 месец бях с много възпалено гърло и пак се наложи да пия, този път Аугументин. Като теб много се притеснявах и чудех дали да ги пия, но гинеколожката ми каза, че се налага.
Виж целия пост
# 2
За този антибиотик нищо не мога да ти кажа, но в 3-я месец ми се наложи да пия МАКРОПЕН поради гноен абцес със зъб.И стоматоложката и гинеколога казаха, че имал по-голяма молекула която не позволявала да мине през плацентата или нещо такова....
На детето му няма нищо.
Питай гинеколога си КАКЪВ антибиотик МОЖЕШ да пиеш.Ако останеш без лечение е още по-лошо.
За твое успокоение - с големия ми син ме оперираха от апандисит в 12 г.с. с пълна упойка и след това ме спукаха от Пеницилин а сега е здрав голям мъж.
Ако се наложи консултирай се и с друг специалист.
Моето мнение е да го пиеш Peace
Виж целия пост
# 3
В 7-мия месец ми се наложи да пия Аугментин.Много бях притеснена .След като се посъветвах с мой близък познат лекар разбрах,че го изписват и на кърмачета,въпреки,че в опаковката пише да се пие в случаи на бременност само по лекарско предписание.Всичко си беше О.К.
Виж целия пост
# 4
Да чукна на дърво, още не ми се е налагало да пия антибиотици за настинка - успявах да я пресека с хомеопатия и чайове. Но майка ми пи антибиотик Оспен, в неговата листовка пише, че става за бременни  Peace
Виж целия пост
# 5
Точно за бронхит съм пила Оспамокс-бях в 5-я месец....
Виж целия пост
# 6
И аз в момента съм настинала... Не зная дали е грип, но имам ужасна хрема и едва дишам. Обадих се на гинеколожката ми и тя ми каза да пия Парацетамол на 4 часа по 1. Тук на началната страница на бг-мама има реклама на Тантум Верде, което ставало и за бременни. Заради тази реклама днес преживях нещо много неприятно за мен - отидох в аптеката и попитах за Тантум Верде за бременни... Аптекарката ми предложи три варианта - спрей, разтвор и за смучене. Избрах тези за смучене и като излязох от аптеката прочетох упътването - вътре пишеше да не се взема от бремени освен по предписание... Върнах се в аптеката и поисках да ги върна, като обясних на аптекарката, че аз съм и поискала нещо, което да може да се пие в моето състояние...Тя не поиска да ми върне парите и ми каза да изчакам управителката. Бях бясна  #2gunfire Разочарована съм от хората и от това, че могат да ти навредят с единствената цел да ти вземат парите  Cry Излязох разплакана... заради тъпата служителка, заради хремата и подутия нос, заради това че има хора готови да навредят на едно неродено бебче от алчността си...
Виж целия пост
# 7
Уф май ще се пие тоя антибиотик .... Благодаря за отговорите поне се успокоих малко  Hug
bp78 съжалявам за случката  Tired Аз поне на добра фармацевтка случих в аптеката и винаги ми казва кое може и кое не може въпреки рецептите  Peace  Бързо оздравяване  Grinning
Виж целия пост
# 8
Аз не помня какъв АБ пих, но си спомням, че и аз много се тревожех, но на листовката пишеше, че може да се пие от бременни. Аз също кашлях много и имах температура, ужасна хрема и не можах да дишам. На мен кашлицата ми докара контракции.
Бързо оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Щом ти го е предписал лекар,който знае,че си бременна не мисля,че трябва да се притесняваш Peace.
Чувала съм за Оспамокс и Оспен,че може,защото са по-леки.
Виж целия пост
# 10
Бях с цистит и Е-коли почти през цялата бременност.До 5 м. съм пила 3 пъти антибиотик.Нека обаче ти го предпише гинеколог, иначе няма страшно.Зависи от антибиотика, по принцип за бременните се изписват специално по-леки и по-безвредни антибиотици.
Виж целия пост
# 11
И аз в момента съм настинала... Не зная дали е грип, но имам ужасна хрема и едва дишам. Обадих се на гинеколожката ми и тя ми каза да пия Парацетамол на 4 часа по 1. Тук на началната страница на бг-мама има реклама на Тантум Верде, което ставало и за бременни. Заради тази реклама днес преживях нещо много неприятно за мен - отидох в аптеката и попитах за Тантум Верде за бременни... Аптекарката ми предложи три варианта - спрей, разтвор и за смучене. Избрах тези за смучене и като излязох от аптеката прочетох упътването - вътре пишеше да не се взема от бремени освен по предписание... Върнах се в аптеката и поисках да ги върна, като обясних на аптекарката, че аз съм и поискала нещо, което да може да се пие в моето състояние...Тя не поиска да ми върне парите и ми каза да изчакам управителката. Бях бясна  #2gunfire Разочарована съм от хората и от това, че могат да ти навредят с единствената цел да ти вземат парите  Cry Излязох разплакана... заради тъпата служителка, заради хремата и подутия нос, заради това че има хора готови да навредят на едно неродено бебче от алчността си...


Имах абсолютно същото преживяване. КАто се върнах да връщам прословутото Тантум Верде, аптекарката първоначално се размрънка и каза да съм го била дала на някой друг той да го ползва .... Едвам я убедих да ми го замени за но-шпа и някакви бонбони олипс. Наистина има ужасни аптекарки !
Виж целия пост
# 12
Преди 3-ия месец се наложи да пия амоксициклав за бактерия в гърлото. В началото на декември пък пих и Аугментин. И аз се притеснявах, но в крайн амстка избираме по- малкото зло, по- добре е ние да сме здрави за да опазим и бебчетата. А за Тантум Верде, наистина в листовките на бонбоните за смучене пише, че не могат да се ползват, но на много подобни лекарства го пише това за да се презастраховат фармацевтичните компании. Най- добре е консултация с лекар, а на една от лекциите на у- щето за бременни имаше презентация точно на фирмата, която произвежда ТАНТУМ. Младият господин убедително казваше, че всички продукти са предназначени и за бременни и да не сме гледали и плашели от това, което пише. Все пак консултацията с гинеколог в такива случаи си е задължителна.
Бъдете здрави!!!
Виж целия пост
# 13
И аз в момента съм настинала... Не зная дали е грип, но имам ужасна хрема и едва дишам. Обадих се на гинеколожката ми и тя ми каза да пия Парацетамол на 4 часа по 1. Тук на началната страница на бг-мама има реклама на Тантум Верде, което ставало и за бременни. Заради тази реклама днес преживях нещо много неприятно за мен - отидох в аптеката и попитах за Тантум Верде за бременни... Аптекарката ми предложи три варианта - спрей, разтвор и за смучене. Избрах тези за смучене и като излязох от аптеката прочетох упътването - вътре пишеше да не се взема от бремени освен по предписание... Върнах се в аптеката и поисках да ги върна, като обясних на аптекарката, че аз съм и поискала нещо, което да може да се пие в моето състояние...Тя не поиска да ми върне парите и ми каза да изчакам управителката. Бях бясна  #2gunfire Разочарована съм от хората и от това, че могат да ти навредят с единствената цел да ти вземат парите  Cry Излязох разплакана... заради тъпата служителка, заради хремата и подутия нос, заради това че има хора готови да навредят на едно неродено бебче от алчността си...

Лекарствени и хранителни продукти, не може просто да се върнат след като са изнесени вече (освен в случай на рекламация и др). Това не е защото искат да ти вземат парите, а за безопастност.   Peace
Виж целия пост
# 14
Консултирай се и с друг гинеколог. Аз в самото начало изкарах тежка пневмония и бях 12 дни в болница на венозен антибиотик, но Zinacef, направих много консултации и всички казаха, че няма да има проблем, и че е много по опасно ако не се излекувам!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия