Болно гърло и кърмене

  • 793
  • 14
Много ми е мъчно-от събота ме боли зверски гърлото и въобще не ходя при бебето,а то миличкото реве за мен и за папо от цица,но....

Мъжа днес ходи до аптеката за лекарство и фармацевта му е казал,че няма проблем да стоя при детето и да кърмя, защото кърмата ме пази. Е да ама мен ме е шубе именно от това да съм при нея, ами ако я заразя? Макар че само аз съм си виновна за сегашното ми страдание, защото излязох вчера за 2 мин на студа само по блуза и айде хоп Cry А не ме еболяло гърло от както ми извадиха сливиците преди 4 години,че тогава правех гнойни ангини всяка седмица и бях постоянно болна.  Cry

Вие как мислите?
Виж целия пост
# 1
Ади, аз се тръшнах с температура и болно гърло по Нова година. Като парцал бях 2-3 дни, но не спрях да кърмя. Слагах марлена маска когато беше възможно, т.е. само вечер и нощем. През деня не можах да кърмя с маска, защото малките се пулеха на промяната в лицето ми и не сучеха.  Тогава просто гледах да не дишам директно върху тях, не беше особено лесна поза.
Изобщо нито си заразиха, нито им се отрази по някакъв неблагоприятен начин. Кърмата малко понамаля, после за няколко дни пак се нормализира.
Закривай си устата докато си с беба и си кърми.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: vedrra
Слагах марлена маска


Пробвай и ти така.
Виж целия пост
# 3
И аз, когато бях болна, кърмех с маска. Иначе я махах през останалото време, когато преобувах бебка или я носех. А самото носене беше винаги с гръбче към мен - с една ръка през гърдичките и другата подпира дупето /да обясня за всеки случай, ако не сте практикували такава поза Grinning /.
И резултатът - бебка не се зарази. За разлика от друг път, когато тя беше болна и аз прихванах от нея Wink ...
Виж целия пост
# 4
Значи може Stuck Out Tongue Ама и аз съм една смотана да се простудя толкова тъпо Imp Иначе нямам темперетура,не ми тече носа Laughing но това гърло ме съсипва. А на мъжо му е гот защото не съм можела да му опявам по цял ден #Crazy Ще види той като ми мине!
А за тази поза на носене и аз така правя от време на време, много е удобно.
Преди баня само влязох в стаята й и й изчистих нослето, но си бях увила един шал през лицето, та малката така ме зяпаше ококорено, че щях да ревна #Puppy dog
Виж целия пост
# 5
Най-добрата защита за бебето ти докато си болна е да продължиш да го кърмиш. По-опасно е да спреш да кърмиш, понеже то ще е изложено на вируса без да има защитата на вече изградените от твоето тяло антитела. А това с маските ми се струва бошлаф работа на мене, но ако ви успокоява, носете ги Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Andrea$
Най-добрата защита за бебето ти докато си болна е да продължиш да го кърмиш. По-опасно е да спреш да кърмиш, понеже то ще е изложено на вируса без да има защитата на вече изградените от твоето тяло антитела. А това с маските ми се струва бошлаф работа на мене, но ако ви успокоява, носете ги Simple Smile


абе ошлаф, бошлаф, ама и лекари и сестри ги ползват. Все някаква полза има от дирекнта въздушно капкова атака.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: marissha

абе ошлаф, бошлаф, ама и лекари и сестри ги ползват. Все някаква полза има от дирекнта въздушно капкова атака.


Ама лекарите и сестрите не живеят у вас и не се налага нон-стоп да са покрай бебето, както майката Simple Smile Аз не отричам изобщо маските, не ме разбирайте погрешно. Просто ми се струва излишен тормоз в този случай - все пак външните прояви на вируса се проявяват дни след заразяването с него, т.е. като се усетиш да носиш маска вече най-вероятно си го предал и на бебето. Но това всъщност не е толкова страшно все пак. Наличието на вирус не означава автоматично преболедуване...
Виж целия пост
# 8
Цитат
Много ми е мъчно-от събота ме боли зверски гърлото и въобще не ходя при бебето,а то миличкото реве за мен и за папо от цица,но....


Изобщо не спирай да кърмиш. Когато ме болеше гърлото  и трабваше да гърмя бебо стоях със затворена уста , не му говорех 3 дни / нямах глас/. А то милото като ококори ония очи очи и се чуди защо не му говоря. #Shocked
Кърмата е най добрата защита за бебо., но ако не се оправиш след 3 дни на чайчета, помисли за нещо по-сериозно. Thinking
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 9
Ох, дано ме прегледа джи пи-то днес ,че ще се пръсна от мъка, то малкото плаче за мене да го гушна, а вчера колко кърма изцедих нали е пълна с лекарства гледах да не й я давам Cry
Виж целия пост
# 10
Аз знам,че ако си настинала не можеш да го заразиш,а само ако е грип  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Цитат на: biliana333
Аз знам,че ако си настинала не можеш да го заразиш,а само ако е грип  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes


Настинката също е вирусно заболяване и следователно заразно Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Адриана, прочети темата "Боледувам и кърмя", която пуснах онзи ден. Там пише каквото те интересува - а именно, че можеш да гушкаш бебето и да го кърмиш. Дори е много важно да го правиш, за да получи имунни тела чрез кърмата и да не се зарази. Така че, и без маска дори, смело вади цицата и бегом към бебето Wink
Виж целия пост
# 13
Бях при лекаря днес-изписаха ми Пеницилин Twisted Evil Как успях да се подредя така #Splat Малката много ми се кефи,че цока тъй че продължавам. Мерси на всички!
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Sunny bunny
А самото носене беше винаги с гръбче към мен - с една ръка през гърдичките и другата подпира дупето /да обясня за всеки случай, ако не сте практикували такава поза Grinning /.

Само между другото - моите докато бяха по-мънички единствено в тази поза успяваха да се оригнат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия