Вероятен семеен проблем...

  • 1 106
  • 3
От години имам течение и са ме лекували с какво ли не (вече не помня всички препарати). Лекарката, която ме лекува преди 5 години каза, че това били трихомони и раничка на шийката на матката. За трихомоните пих препарати, а раничката беше огромна "колкото 10лв монета от старите" по описание обхващаше почти цялата шийка. След изгарянето на контролния преглед каза, че съм ОК, но не направи никакви изследвания, а само преглед. Течението значително намаля, но не изчезна. С времето постепенно се увеличаваше, но го отдавах на простуди и т.н., а и полови контакти освен със съпруга си не съм имала.
В края на бременността ми ми взеха вагинален секрет и казаха, че е чист.
След раждането отидох на преглед и се оказа, че течението е от инфекция и отново раничка на маточната шийка. След цитонамазка ми беше предписан Флажил (този препарат съм ползвала и орално и вагинално поне 3 пъти през тези 5 години). Завърших лечението с Флажил и при контролния преглед доктора каза, че течението (значително намаляло) е от раничката отново без никакви изследвания, а само преглед. Започна лечение с туширане с Ваготил.

Съпруга ми страда от хемороиди от 1 год и 3 мес, но лека форма, защото рядко се появяват. С появата им естествено има и сърбеж около ануса. За последно хемороиди е имал преди 3,5 месеца, а от около 3 месеца страда от сърбеж в аналната област, който се засилва независимо от "мазилата", които ползва. Той спазва изключителна хигиена (проблема не е от замърсяване). Сърбежа му вече е нетърпим и дори се буди нощем от това.


Въпросите ми са:

Дали има връзка между моите геникологични проблеми и неговите неволи?

1. В моя случай възможно ли е само с туширане да се излекува раничката на маточната шийка?
2. Възможно ли е препарата Флажил да не ми действа вече (от прекомерната употреба) и това, което предизвиква инфекцията да се е хронифицирало?
3. Нормално ли е при контролен преглед след лечение на такава инфекция да не се направят контролни изследвания?
4. Нормално ли е Флажила да е изписан само за мен (на листовката пише друго)? Така не си ли предаваме болестта щом единия не се лекува?

1. Какъв вероятно е проблема на съпруга ми? (какво предизвиква подобни сърбежи?)
2. Какъв специалист трябва да посети?
3. Бихте ли му препоръчали конкретна клиника?


Предварително Ви благодаря за отговорите.
Извинявам се за прекалено многото въпроси  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че има връзка между проблемите ви.
Трябва да ти вземат секрет - какви са тия лечения без изследване. Ами как да ти действа Флажилът, като може изобщо да не е подходящ за твоя проблем.
Раничка с туширане не съм чувала да се лекува. Чувала съм за горене, инекционно с интерферон, даже май за замразяване.

Нямам идея какво ад те посъветвам за съпруга ти.
Виж целия пост
# 2
трябва да направите сериозни изследвания. ако съм на твое място бих пуснала изследвания за хламидии, а също и микробиология и...бих сменила гинеколога. мога да ти препоръчам моя, ако искаш пиши ми на лични.

за съпруга ти това, което описваш много прилича на глисти. може да направите изследване със скоч лента от мястото или на изпражненията също...но нека лекар все пак е най-добре да се отиде. лекарите, които се занимават с проблемите в тази област се наричат проктолози.
пожелавам ви успех!

п.п. само да кажа, че не съм лекар и това, което написах е като съвет аз как бих действала Peace
Виж целия пост
# 3
За твоя проблем не мисля че мога да те посъветвам почти нищо,освен да ти кажа че такъв препарат се взема и от двамата партньори.Става въпрос истинска инфекция,защото понякога при спад в имунитета могат да се развият гъбички който нормално живеят там но не причиняват проблеми.
Все пак си мисля,че трябва да намериш гинеколог на който да имаш доверие.Срамно е,но има и такива които злоупотребяват с подобни случаи.
За съпруга ти наистина напомня много на глисти.Има много препарати който могат да се вземат,но трябва да направите изследване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия