Ползвате ли солариум ?

  • 9 409
  • 98
 LaughingАз тези дни съм го подкарала разкрасително , то не бяха кремове , то не бяха козметици ... нещо съм пощръкляла ! Rolling Eyes
Та си взех карта за солариум , досега не съм ходила  Embarassed !!!
Ама то винаги си има първи път !
Малко информация няма да ми е излишна от ходещите редовно .
Със светла кожа съм , но хващам много хубав тен , но не се знае , дали ще е същото положение с този от солариум !
Предпазвате ли косата си с някаква шапчица или нещо , чувала съм че не било много полезно .
А и по колко време седите , отначалото докато нямате тен - аз мислех да стартирам с две , три процедури по пет минути .Другият ми въпрос е колко на често да ходя , всеки ден през ден , въобще как си подържате вече придобитият тен .
Целта ми не е да стана , много черна , а по - скоро един приятен загар , колкото да не съм толкова светла , а по към пролетта да го засиля . Laughing
Виж целия пост
# 1
Мила,предлагам ти да напишеш на търсачката "солариум" и да избереш опция "красива мама" . Има теми почти всеки месец и всичко е описано много точно  Hug
Виж целия пост
# 2
6tom si mnogo svetla koja,hubavo e parvite proceduri/2-3-4/da sa na po slab solarium.za da se adaptira6.ne  e nujno da si krie6 kosata.te ne se obla4va.to4no nad liceto ti e liceviq,a toi e po slab.gelatelno e da si kupi6 krem/ot studioto/za po traino i barzo po4ernqvane.
na men li4no efekta ot solariuma mi haresva pove4e ot slan4evite bani.tena e mnogo po hubav.jelatelno e da si napravi6 piling na cqloto tqlo i na liceto,pone 2 dena predi zapo4vane na procedurite,za da ne stane6 na petna.
svalqi vsi4ki grivni,prasteni i singir4eta:)))pak zaradi petnata.
6te ostane6 mnogo dovolna,tena e strahoten.
na turbosolarium 4ak poslednite 2 proceduri.6te sa ti nugni 10,6tom si tolkova bqla.posle ima6 poddarja6ti,v sedmicata 1 pat stiga.
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156149.msg3026830#msg3026830
Виж целия пост
# 4
parvite 3-4 pati po 5 min,ako si mnogo mnogo svetla koja.ne govorq za turbosolarium.tam max vreme e 15 min,a ve4e ima i po novi 10 min.
2x5 min za normalno svetla koja
2x10
2x15
2x20
1x25
3x30
3-4 x 5 min/v zavisimost ot adaptaciqt/-skandinavski tip koja
2x10
2x15
2x20
za tiq max vreme ne se prepora4va i e zadalgitelno krem.
tankite i beli koji sa i po suhi.
ne si vzemai vertikalen,6toto 6te ti se otkasne kitkata,za da po4ernee6 i po podmi6nicite opani si racete nagore/posredata na procedurata,za 3-5 min.togava solariuma e dostata4no topal,a i podmi6nicite sa tanka zona ne iskat mnogo pe4ene:))
Виж целия пост
# 5
Снощи гледах репортаж точно по този въпрос. Изказаха се няколко дерматолози и университетски преподаватели, както гърци така и американци. Последните изследвания показват, че солариума е вреден, особено за светли жени, жени с лунички и бенки по кожата и момичета под 18 години. По последни статистически данни, преди 30 години заболяванията от рак на кожата са били 1 на 1000, а за миналата година са 1 на 50. Обясняваха, че тенденцията е солариумите да бъдат напълно отречени.
Аз лично не съм ходила, защото не мога да си представя да ме затворят вътре имам чувството, че ще ме хване клаустрофобия Wink.
Виж целия пост
# 6
      Ходила съм,не съм доволна.Тена стоеше изкуствен някак си,от "специалните масла" за солариум, без които едва ли ще почернееш,защото във всъщност кремовете "боядисват" и без да пъхаш в солариума  Laughing
Виж целия пост
# 7
polzvam solarium ot 97-98.v na4aloto ne izpolzvah nikakvi kremove,po4ernqvah si idealno.kremovete ne sa zadaljitelni,no sa jelatelni,nai ve4e za po suhite koji.
uveli4avaneto na rak na kojata se dalji i na vrednoto vliqnie na slanceto,osobeno v poslednite god.
nqkade bqh 4ela,4e 90h e dopustimo da se izlaga kogata na prqka slan4eva svetlina.ima hora go pravqt po 300h pri nai silnoto avgustovsko slance,posle prodaljavat sas solarium.
v germaniq i pove4eto skandinavski darjavi predi da otidat na more,pravqt proceduri na solarium i posle kisnat po plajovete po cql den.
s vsqko ne6to kogato se prekalqva e vredno.mnogo qsno.

Виж целия пост
# 8
zabravih da kaja,4e predi da po4na da hodq vsqka zima me ma4e6e hrema.s ni6to ne se lekuva6e.solariuma mi pomogna da zabravq za tova.i nikakvi bolesti i gripove ne me hva6tat.za men e na 100% polezen
Виж целия пост
# 9
Да вметна само, да някои дерматолози го отричат напълно солариума, но ако не се прекалява човек може да извлече и ползи от него, не само придобиване на тен. Наистина и аз установих, че влияе много добре срещу хремата, синyзит и въобще укрепва организма срещу настинки и вируси  Simple Smile Мазната и акнеична кожа също се влияе добре.

Ако си спомняте като деца не случайно ни правеха профилактики с едни кварцови лампи.
Виж целия пост
# 10
zabravih da kaja,4e predi da po4na da hodq vsqka zima me ma4e6e hrema.s ni6to ne se lekuva6e.solariuma mi pomogna da zabravq za tova.i nikakvi bolesti i gripove ne me hva6tat.za men e na 100% polezen
  Ако можеш пиши на кирилица,така почти никой не те чете.
 Преди две години ходех редовно,за пет мин.ставаше страхотен тен,но след два-три месеца,на същото място съм стояла по 15 мин. и нямаше почти разлика.Тогава и се отказах да ходя.Иначе за потдържане съм ходила два пъти седмично,че и по малко.Ако имаш бемки не е препоръчително.
Виж целия пост
# 11
извинявам се за латинеца,но ми е по- лесно:))пове4е няма:))
Виж целия пост
# 12
Ползвах, но вече поумнях и нито солариум, нито пържене на слънце  Stop

Не се тревожи за подробности, работещите там всичко ще ти обяснят. Има си определено време и изисквания, те ще ти кажат и ще те насочат.
Виж целия пост
# 13
Ползвам обикновено пролетно време.
 През лятото-слънчевите лъчи ползвам,есен и зима -не,не се харесвам с тен.
Виж целия пост
# 14
В началото се ходи по- често, но колко точно и по колко минути зависи от солариума, затова най- добре се консултирай в съответното студио. По принцип трябва да имат таблица, където има схема за всеки тип кожа. Щом си светла трябва да започнеш по- внимателно.
Мога да ти препоръчам да ползваш козметика за солариум- освен, че се почернява по- бързо, предпазва кожата от изсушаване и я запазва хидратирана.
Косата съм чувала, че е добре да се покрива, по същата причина- изсушаване, но аз лично не го правя.
И лицето не си пека.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия