проблем с изакването

  • 541
  • 2

Здравейте мами! Знам, че тази тема е дъвкана и преди и сам изчела доста от форума, но нашия проблем все о6те си остава. Вече сме на 4месеца и 20дни и не сме акали нормално от 2 месеца. Пробвала сам в началото с Дуфалак, овесена вода, сапун, листенце от му6като, упражнения, много вода, започнахме и сокове от ябълка и морков и няма резултат. Накрая с много усилия успявах с термометър. Преди около месец ходихме при гастроентеоролог и сега пием по негово предписание бактерии бифидус и аце зимес, спряхме соковете и започнахме да ядем разхлабващи пюрета. Кърмя я по пет пъти на ден. С пюретата не заменяме хранене, а ги поемаме между храненията. Наддаваме си нормално. Оставала съм я по 8 дни без да ака с надеждата да се иззака сама, но уви. Гастроентеорологът каза да не я оставам повече от 2 дни без да е акала и така и правя. Винаги акаме по гъста кашичка, а последния път твърди акета. Това запек ли е? Какво да правя, тя не иска да ака без моя помощ. Оставяла съм я сега и повее от 2 дни, но не иска да ака.  Чух, че някои са давали в подобни случаи течен парафин. Но ние сме едва на 4м. и 20дни. Какво да правя? Вече два месеца я иззаквам с термометър и знам, че не трябва и се привиква, но тя не иска сама.  Дали вече е привикнала и как да я отуча? Моля ви помогнете ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 1
Дъвкана тема, така е, ама общо взето като не искат да а..ат децата-не искат. Моят дребчо е същата работа-и Дуфалак, и бифидус, и АЦ Зимес, и сливи и круши(само на Гербер са без нишесте, което запича) преди 6тия месец, и пак през 2-3 дена ме радва с пълен памперс. Сега съм решила да отида при една хомеопатка, че на приятелката ми и помогна-нейното детенце беше с абсолютно същия проблем, пи някакви гранулки 3-4 дни и се оправи. Изчаквам да ми дойде реда, че при тази жена е със записване 2 седмици предварително.
Един съвет от мен-недей дава овесени ядки-имат глутен! И с мушкатата и сапунчетата недей опитва повече-има опасност от перфорация. Аз за екстремни ситуации съм купила помпичка за бебешка клизма-действа безотказно до 10 минути, но и с нея не бива да се прекалява.

Като мина при хомеопатката ще пиша пак по темата, дано вече тя да ни помогне...
Виж целия пост
# 2
Ние имаме същия проблем , но сме само на 3м и 2дни. проблемът ни започна от  началото на 2-рия месец. след което 2 седмици - сами акахме и от 10 дни същото не ака и това е. Ядем само пюрета с круша и сини сливи, пием сок от круша и грозде..... в началото когато дадох за пръв път гроздето с крушата на втория ден се изака, спрях да слагам грозде - защото в магазините се изгуби за няколко дни и ето ни отново запечени и акаме твърдо ако. Ябълка и морков не давам , нищо че са полезни но те запичат и ..........  пробвай грозде, ние го пихме на 2м. и 10дни не предизвиква колики, само дето го има тук там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия