Премахват 50% намаление за детска кухня! Прекратяване на 50% намаление за детск

  • 1 985
  • 25
Премахват 50%то намаление от таксата за детска кухня ползвано от деца с един родител.
В петък 19.01 отказаха да ни заверят купоните за следващата седмица с обяснението че вече нямаме право на това.... ЧНГ и приемане в Europian Union. Публикувам темата за да потърсим начини да попречим на потъпкването на малкото реално спазени ни права.                                                          P.S.   50 % Намаление                                                                                                                                Пункт : 64 ОДЗ                                                                                                                  Важи от 20.11. 06 до 15.02.08
Виж целия пост
# 1
Да, за съжаление и нас ни "честитиха" освен с премахване на 50% намаление за градина и това за кухнята. Макар, че ние сме последна седмица-две в кухнята - просто изостаналите ни купони ще бъдат обединени по 2 и това е положението! Насърчаване на раждаемостта и помагане на останалите сами родители! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 2
Охххх, от самотните родители ли взеха да "спестяват"......
Виж целия пост
# 3
И защо не? Някои получават добри издръжки, и имат добри средства. Разведена с 4 апартамента. ?!
Виж целия пост
# 4
И защо не? Някои получават добри издръжки, и имат добри средства. Разведена с 4 апартамента. ?!
Да, така е, но това е частен случай - в общия случай, за който говорим, самотния родител няма толкова много средства, все пак........ Stop
Виж целия пост
# 5
Тогава защо не въведат критерии за това, кои са наистина самотни родители и кои имат доволно големи доходи? Защо покрай сухото да гори суровото както е в старата поговорка? Значи заради тази майка с 4 апартамента горят майки с наистина малко доходи?! Аз да речем вече не съм лично засегната, понеже финансово успях да се стабилизирам, но според мен въпроса е принципен! За сведение - в Австрия ВСИЧКИ неомъжени жени с деца се водят САМОТНИ майки със съответните привилегии.....познайте нивото на бракове дали е високо в Австрия? Моя приятелка е готова да си роди дете там понеже знае, че ще може да го отгледа спокойно и сама, независимо дали приятелят й ще помага за детето или не!
Виж целия пост
# 6
Точно заради такива майки. Миналата година 49% от родените деца са извънбрачни.
Виж целия пост
# 7
Дами само ще спомена, че се работи по нов законопроект в който ясно ще бъдат регламентирани двойките живеещи на семейни начала. Може би след това отново ще могат да въведът намалението за родителите отглеждащи сами децата си.
Виж целия пост
# 8
Салаи, а имаш ли представа как ще става точно това? Отново някои двойки ще се правят на разделени и пак истински "единичните" майки горят? Четох за тези, които нямат брак и живеят заедно можели да съобщят не знам къде си, че живеят заедно, ама не са женени - това според новя проекто семеен кодекс...Да, ама тези дет си живеят заедно и не искат да го декларират?! А разделно живеещите как ще го доказват? newsm78 Ако някой знае какви са идеите по въпроса нека сподели. Thinking
Виж целия пост
# 9
Морганче, за съжаление не знам какъв ще е точно метода. Все още се проучва чуждото законодателство за да се види кой метод ще е най-удачен.
Но все пак това ще е една от основите на закона - разграничаването на наистина самотните родители от тези живеещи на семейни начала.
Знам как е в няколко страни от ЕУ.
Ще ви осведомя, щом почне да се дискутира проектозакона в тази му част.
Виж целия пост
# 10
Салаи, предварително благодаря, че ще ни държиш в течение за проектозакона. Силно ме вълнува, понеже не знам в кой миг генетичния материал  ще ми смъкне издръжката драстично.
Цункай всички твои принцеси от нас Hug
Виж целия пост
# 11
Ще следя темата!

50 % намаление ще ползват само самотните майки при които в акта за раждане пише - баща неизвестен, а при припознато дете привилегията отпада, макар че много т.н. татковци припознават децата, а после изобщо и не ги поглеждат, както е и с със самотните мами, които са разведени.

Виж целия пост
# 12
...
Премахват 50%то намаление от таксата за детска кухня ползвано от деца с един родител.
В петък 19.01 отказаха да ни заверят купоните за следващата седмица с обяснението че вече нямаме право на това.... ЧНГ и приемане в Europian Union. Публикувам темата за да потърсим начини да попречим на потъпкването на малкото реално спазени ни права.                                                          P.S.   50 % Намаление                                                                                                                                Пункт : 64 ОДЗ                                                                                                                  Важи от 20.11. 06 до 15.02.08
... Съгласна съм... ,
... и един "тъп" въпрос, но точно в кой закон може да се прочете какво е точното определение на "самотен родител" дали това, което се тълкува в Закона за сеемйните помощи за деца, а именно - "самотен баща (?) - осиновител" е лице, което при осиновяване на детето не се намира в граждански брак (а майката) и какви "привилегии" имат разведените родители, които не са всеобщо валидни - за данъка, за детските 18 лв., евентуално - за отоплението...
но за разведените родители всичко е до тук ...
имахме късмета да използваме това 50 % намаление за кухня и за детска, но вече според новата наредба за 2007г. нямаме и тази възможност. Едно се питам - защото до миналата година сме попадали в групата на "самотните родители" (както е в старата наредба на Столичен съвет) и плащахме 50 % (в нашия случай - детска), а тази година решиха, че вече не сме самотни и сме "забогатяли" от парите от издръжка (която в масовия случай едва ли някой получава редовно или дори въобще не получава)...
Знаете ли - не знам дали това е точния начин за момента и за този случай - 50 % - но една жалба за преразглеждане на таз годишната наредба в частта на "заслужилите" намаление мисля да спретна ...
Все от някъде трябва да се започне с повдигането на въпросите относно родители, които са се развели и възможността да имат някакъв финансов баланс (не говоря за издръжката - за мен това е смешна дума, само при факта че все още размерът ва закона варира между 30-80 лв.) , нека до ги наречем и дори "привилегии" ...
Виж целия пост
# 13
Имам чувството, че управниците не са наясно с понятието самотен родител, и си правят поредната гавра...
А за издръжките О, ТО НАЛИ БГ МЪЖЕ СА ТОЧНИ ТА ЖЕНИТЕ ОТГЛЕЖДАЩИ ДЕЦАТА ИМ ЗАБОГАТЯХА ХА ХА ХА ПЪК И НАЛИ СА НИ СУПЕР ЗАКОНИТЕ  #Crazy
ОПРАВИЯ НЯМА!!!!



Виж целия пост
# 14
Да, и мен ме честитиха с новината, че вече ще плащам пълна такса, защото детето е записано в акта за раждане с имената на биологичния си баща. С настоящия ми мъж не сме богати, но се справяме финансово, тъй че не го приех зле. Всъщност това е сериозен въпрос - има двойки, живеещи на семейни начала с огромни доходи, които не бива да се ползват от такива привилегии и разведени родители, които досега не получаваха тази привилегия, но не получаваха също-така и издръжка или жалка такава. Като че ли сегашната промяна е към по-справедливо решаване, не знам, какво мислите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия