wisoko kusogledstwo i normalno rajdane?

  • 1 906
  • 16
Zdraweite mami,

imam 7 dioptera kusogledstwo i ot razli4ni lekari 4uwam razli4ni nesta.nqkoi kazwat, 4e zaduljitelno trqbva da rodq sekcio, zastoto ot napunite pri normalno rajdane moje da mi se otlepi retinata na o4ite, a towa e mnogo opasno. drugi kazwat, 4e spored  nowite izsledwania, nqmalo takawa opasnost.
za sujalenie ne moga da si naprawq izsledwane dali sam predrazpolojena, zastoto kapkite za o4i bili s adrenalin i e wredno za bebeto. bqh na o4en i toi mi kaza,ne se strahuwai ako stane nesto, ste prawim operacia na o4ite..mnogo uspokoqwasto..nqma sto..

nqkoi ot was s wisok diopter rajdal li e normalno ili kakwo sa wi preporu4ali na was?

mnogo ste sam blagodarna da pollu4a suweti
Виж целия пост
# 1
Здравей, аз също съм с късогледство, но моето не е много високо в момента съм с около 3 диоптера, преди предната бременост и раждане бях с 2,5 диоптера. Първият път раждах нормално, но в процеса на раждането се наложи форцепс затова немога да ти кажа как е след нормално раждане. Но мога да ти споделя че около три месеца след раждането диоптера ми се беше повишил на около 3,5 диоптера, което според лекъря се дължеше на кърменето. Така че имай в предвид при вземането си на решение за начина на раждане, че след това и при кърменето ще се повиши малко диоптера. На мен сега ми е още рано да мисля как ще раждам, но лекърката ми каза че към края на бремеността ще ме изпрати на очен лекър и евентуално тогава ще преценява ме. Надявам се да съм ти била полезна до някъде с тази информация. Леко раждане и едно хубаво бебече.
Виж целия пост
# 2
Здравей bubi0909,
аз родих на 25 юли 2006 г. с планово секцио. От дете съм с прогресираща миопия /късогледство/ и астигматизъм. В момента съм с малко под 7 диоптъра.
Изследването, което задължително се прави преди раждане е на очните дъна. Аз родих в Окръжна болница-София и там офталмолог ме прегледа преди секциото. Изследването е със специален апарат, с който се оглежда окото и по-специално очното дъно и ретината. Слага се упойка в окото, под формата на капки, които не са опасни за бебето.
Прегледът трае 20-на минути. По 10 минути на око грубо казано.
Всъщност опасни са не високите диоптри, а състоянието на очните дъна и ретината. При мен на лявото око на места ретината бе доста рехава, което не позволява в никакъв случай нормално раждане. Както правилно са те предупредили може да се скъса или отлепи и следва слепота.
Така че лично аз ти препоръчвам да родиш секцио! Очите ще ти трябват, за да се радваш на детето си! А и няма да си по-малко майка, ако родиш с операция. Успех и ако имаш въпрос пиши ЛС.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Моят диоптър не е много висок, но както вече са ти писали не е от значение толкова диоптъра, а какво е състоянието на ретината. Точно поради тази причина второто ми раждане е секцио. Ходих при какви ли не очни лекари, но диагнозата си оставаше една и съща и всички съветваха за раждане по оперативен път. А аз толкова исках да си родя нормално... ooooh!Все пак реших, че по-добре да направя секцио, отколкото след това цял живот да ходя по очни операции и да не бъда полезна на семейството си. Съветвай се с лекари и си реши! Успех Peace
Виж целия пост
# 4
Моите диоптри са повече от твоите и родих секцио по препоръка на доктора.Наистина се консултирай със специалист и си прецени рисковете за теб-аз лично не бих рискувала да ослепея-няма да бъда полезна на никого!!!
Виж целия пост
# 5
Моят съвет е да отидеш при друг очен лекар, който да ти даде становище можеш ли или не да родиш нормално. Аз също имам диоптър, но отидох на очен лекар и след преглед на очните дъна написа, че няма причина да не родя нормално.
Важното е състоянието на очните дъна и един свестен очен лекар би трябвало да може да прецени ситуацията. Не е вярно, че капките не могат да се ползват при бременост.
Желая ти успех !
Виж целия пост
# 6
До колкото знам при такъв проблем трябва да се роди секцио.
Пази си очите и не се подлагай на излишен риск.
Секциото не е толкова страшно но да си сляпа е ужасно.
Виж целия пост
# 7
mnogo wi blagodarq za otgoworite. az hodih na o4en i ne znam zasto mi kaza 4e ne moje da mi se naprawi towa izsledwane. samo mi osweti zenicite s  nqkakwa lampa i towa be6e. nakraq kaza, 4e 4ak kato sam po4nela da imam nqkakwo tumno petno w polezrenieto, togawa bilo za sekcio. ako sled rajdaneto stanelo nesto takowa ste go oprawqme.i towa mnogo me 6okira.
ste otida na drug lekar i ste nastoqwam da mi naprawqt izsledwane na o4nite duna.sega pone znam kakwo trqbva da kaja.purwia put nemi be6e qsno kakwo izsledwane to4no mi trqbva.

az wuobste ne nastoqwam za normalno rajdane.prosto dosega powe4eto hora mi powtarqha, 4e nqmalo risk
Виж целия пост
# 8
аз съм с 5 дипоптъра и моят лекар НИКОГА не ме изпрати на очен преглед за да види как  са ми очите.Аз знаех че очните ми дъна  не са идеални.НИКОГА не е бил поставян въпроса за ЦЕЗАРЕВО  СЕЧЕНИЕ-но за това пък приятелки  на маика ,живеещи в РОДИНАТА веднага казаха че няма да мога да родя нормално-това са глупости на Българските лекари,кото са в една страхотна заблуда и не желаят да си признаят.Родих  НОРМАЛНО- и напъвах не с очите и лицето,а с долните мускули за да изтласкам детето.Ако знаеш някакъв език горещо бих ти препоръчала ровене из интернет в чужди саитове,ако ли не  мога да помогна с преводи за да прочетеш какво казват и други хора.Успех
Виж целия пост
# 9
zdrawei mamasita,
az jiweq w momenta w germania.to4no towa me pritesnqwa, 4e tuk nikoi ne obrusta wnimanie na towa.ne znam, edwa li wsi4ki bg lekari sa w zabluda.ne 4e nqmam dowerie na nemskite,no i te ne sa idealni ponqkoga.4etoh w internet nqkoi nesta,no ima i protiwore4iq.po princip nowite izsledwania uj pokazwat, 4e ako ne napuwa6 s o4ite, nqma opasnost.no wupreki wsi4ko si ostawa edno 4owurkasto 4uwstwo na nesigurnost. predpo4itam da mi izsledwat o4nite duna, ako moje,a ne da mi kazwat ste wi naprawim operacia ako stane nesto. widqh, 4e jiwee6 w new york.zna4i i w usa ne prawqt cezarowo zaradi dioptri....
we4e suwsem ne znam kakwo da re6a za rajdaneto,a sum w kraq na 8.mesec.nqma mnogo wreme
Виж целия пост
# 10
Здравей,Буби!Аз съм с диоптър 6 и нещо и родих нормално,без никакъв проблем.И аз като теб бях чувала такива неща за големия диоптър и възможен проблем по време на раждане.Но да видиш как ме изгледа примигващо лекаря ми тук като му казах за моите притеснения. Rolling EyesИ да ти кажа,че при напъните наистина използваш мускулите на долната част на тялото си.Но ,за да си по-спокойна можеш да си направиш изследване.Леко и бързо раждане Peace
Виж целия пост
# 11
аз родих нормално с 7 диоптъра. Моя доктор си държеше на нормалното раждане, бебето си беше в нормата, имам широк таз, прегледах си последния месец от бременността очните дъна. Познавам и други жени, които са раждали нормално с висок диоптър-на никоя не й се е отлепила ретината.Ако знаеш как да напъваш, не в очите, а долу, няма проблем. Думата отлепяне на ретината не значи , че ще ослепееш, виждаш черни падащи точки, така поне ми обясни доктора,,който ми каза,ако след раждането виждам така, тогава да отида при него. В очната клиника, където се преглеждах лепяха отлепени ретини, имаше хора, който чакаха няколко месеца докато им я залепят, защото здравната каса поема нещо, ,повечето бяха дошли сами, не личеше да не виждат!
Виж целия пост
# 12
Аз не съм имала този проблем, но моя приятелка имаше.Гнекологът при който тя роди и препоръча секцио за да не хвърли на по-голям диоптер, защото с първото раждане не е имало кой да и каже и си е увредила очите двойно от преди
Виж целия пост
# 13
И аз съм с диоптер и астигматизъм и изобщо не желая да рискувам да раждам нормално,имам си предписание от очен лекар за цезарово а и в интерес на истината аз исках да родя така.При всяка жена е индивидуално.По време на бремеността качих малко и предпочитам да ме режат отколкото да се напъвам часове и накрая да го извадят с форцепс.А така раз праз и готово Laughing Mr. Green Laughing
Виж целия пост
# 14
Аз съм с около 4.50 диоптъра късогледство, родих нормално без никакви проблеми. Преди раждането следящия бременността ми гинеколог ме изпрати с направляние за изследване на очните дъна (отнема около 2 минутки), след което очния лекар написа, че мога да родя нормално.
До колкото знам е възможно да ти се увеличи диоптъра по бреме на бременността или кърменето, което обаче е най-вероятно да бъде причинено от изтощаването на организма. Аз лично гледам да се храня по-пълноценно, макар че не винаги ми остава време Wink
И в крайна сметка според последното изследване на очите ми диоптъра ми дори бил намалял с около 1.0, въпреки нормалното раждане и безкрайното кърмене  Grinning (лично на мен ми се струва че апаратът нещо е бил повреден  Wink )
Желая ти спокойно и лесно раждане на едно прекрасно здраво бебче!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия