Възпитано поведение, бъркано с мекушавост?

  • 3 718
  • 40
   Случвало ли ви се е да постъпите толерантно, или от учтивост да си замълчите и така няколко пъти Rolling Eyes, пък отсрещната страна да си помисли, че вие отстъпвате или че просто сте мекушав Thinking
 Аз съм имала такива ситуации и, когато реагирам вече директно, събеседникът е много учуден Whistling
Каква ви е скалата на търпението и толерантността, или сте безкрайно спонтанни, без оглед чуствата на другите?
Примерите са добре дошли Hug
Виж целия пост
# 1
Случвало се е. Много зависи доколко познавам човека, доколко е престъпил границите, колко ми пука и дали ме е засегнал или просто не съм съгласна. Различно е. Според ситуацията преценявам как да реагирам и дали избщо да реагирам. За конкретен пример така не се сещам. Но мекушава, ако се налага, не съм. Иначе възпитана и добра - да.
Виж целия пост
# 2
о, дааа, редовно ми се случва
правя го, защото се опитвам да се поставя на мястото на другия и да разбера причината за неговата /примерно/ гневна или нетактична реакция
ако все пак стане рецидив - вземам крути мерки  #2gunfire  #Cussing out
доста съм търпелива и толерантна и понякога се гордея с това, друг път се ядосвам  Thinking
зависи много от отсрещния, да
Виж целия пост
# 3
забелязала съм, че повечето чиновници и подобни, които би следвало да обслужват гражданите, реагират негативно на възпитаното и кротко поведение, и го тълкуват като сигнал да си развихрят мързела, простотията, тъпотията, бюрокрацията и каквото още там имат.
обикновено скръцването със зъби много им помага да се съвземат.

затова си мисля, че общувайки с определени категории хора като чиновници, медсестри, таксиджии, продавачи и други, трябва да си оставяме доброто възпитание у дома на закачалката.
Виж целия пост
# 4
Случва се, разбира се. Зависи коя е отсрещната страна. Хората, които са... как да кажа... по-свързани със земята  Wink имат различна ценностна система. За тях фините, дипломатични, възпитани хора са мухльовци и меки марии. Общо взето в българската народна традиция толерантността и учтивостта не са качества на почит. Напротив - трябва да си оперен, оправен, укумуш, сербез... т.е. да газиш наред, без да ти пука, за да ти правят евала.
Виж целия пост
# 5
забелязала съм, че повечето чиновници и подобни, които би следвало да обслужват гражданите, реагират негативно на възпитаното и кротко поведение, и го тълкуват като сигнал да си развихрят мързела, простотията, тъпотията, бюрокрацията и каквото още там имат.
обикновено скръцването със зъби много им помага да се съвземат.
Много си права Tired
Последно среща от такъв вид имах в местна клинична лаборатория, пред която бяхме оставени десетина човека да чакаме пред заключено гише, докато покрай нас минават сестри с кафета, сякаш сме саксийни растения ooooh!. След две "сцени", ни отвориха гишето Rolling Eyes


Случва се, разбира се. Зависи коя е отсрещната страна. Хората, които са... как да кажа... по-свързани със земята  Wink имат различна ценностна система. За тях фините, дипломатични, възпитани хора са мухльовци и меки марии. Общо взето в българската народна традиция толерантността и учтивостта не са качества на почит. Напротив - трябва да си оперен, оправен, укумуш, сербез... т.е. да газиш наред, без да ти пука, за да ти правят евала.
А възможно ли е сербезлията, според теб да бъде и много възпитан човек?
Виж целия пост
# 6

аз говоря на Вие на всички непознати хора - на някои таксиджии и хора зад гише сигурно
им идва вповече и мислят, че им се подмазвам. чустват се овластени и стават нетърпими.
Виж целия пост
# 7

аз говоря на Вие на всички непознати хора - на някои таксиджии и хора зад гише сигурно
им идва вповече и мислят, че им се подмазвам. чустват се овластени и стават нетърпими.

това бих казала и аз,
но само за България.
Виж целия пост
# 8

аз говоря на Вие на всички непознати хора - на някои таксиджии и хора зад гише сигурно
им идва вповече и мислят, че им се подмазвам. чустват се овластени и стават нетърпими.

Аз също ползвам официално обръщение към непознати, особено към обслужващ персонал, непоносимо ми е сервитьорка да ми фамилиарничи Sick миналата седмица в Happy почти нямах нужда от горчица ooooh! Моите наблюдения са, че тук у нас хората взаимно си вдигат акциите, ако си говорят на "ти" Tired
Виж целия пост
# 9
 опитът ми показва 4е колкото си по-толерантен, толкова по те тъп4ат и те мислят за глупак.
Виж целия пост
# 10
опитът ми показва 4е колкото си по-толерантен, толкова по те тъп4ат и те мислят за глупак.
права си, но пък какво е решението - зорлем да се правиш на простак, за да не те мислят за глупак??  newsm78
Виж целия пост
# 11
Почти винаги си премълчавам, все си мисля , че с добро е по-добрият начин, но не винаги е така - понякога съжалявам,  защото аз излизам будалата  Close  Явно да си нахален и невъздържан е по-добре Sad
Същото важи и за форума  Wink
Виж целия пост
# 12
С непознати, както и с обслужващ персонал - продавачки, сервитьорки и т.н винаги се държа любезно, докато не ми дадат повод за обратното.
Винаги говоря на "вие", проявявам достатъчно търпение, когато ми се налага да чакам.....

Но ако с нещо ме издразнят мога да стана много зла.
Виж целия пост
# 13
Примерът ми ще бъде елементарен, но поне е пресен от преди час.

На опашка във "Фантастико" една нещо средно между бабка и лелка направи опит да ме отнесе с двойните си килограми спрямо мен.Най-възпитаното, което можах да направя е да я изгледам въпросително и мълчаливо, защото реших, че е излишно да казвам каквото и да е.Тя пък нагло ме попита дали ще минавам на касата.Че аз СЪМ на опашката на касата  newsm78 .И може да не съм 100 кг., но поне се виждам. Казах й само, че ще се опитам да мина. hahaha

После касиерката маркира покупките ми, които извадих от кошница на магазина и ме попита дали искам пликче. Shocked Много интересно в джобовете ли да си ги пренеса до колата и после вкъщи.На нея пък й казах, че искам две пликчета със сигурност и предполагам, че и трето ще ми трябва  Mr. Green.И тя остана недоволна и почти съм сигурна, че ми ги маркира.Е няма пък да си погледна бележката, за да не се донервирВам.

Всъщност зависи от случая, дали си заслужава да излезеш от рамките на добрия тон и възпитание.

Забравих да кажа, че касиерката ми намятка покупките в пликчетата, като сложи замразеното пиле при хляба /за да се омаже, докато се прибера/ и кутиите прясно мляко над яйцата.Най-прилежно и бавно-възпитано извадих нещата и си ги подредих така, както аз искам.Пред очите й.

Отивам да си метна един душ, да отърся отрицателната енергия. Mr. Green
Виж целия пост
# 14
За жалост мами, таквоа животно као вАзпитание в нашите ширини е на изчезване!

Абсолютно си права Есмералде!
Требе да си простак, щото иначе те имат за глупак!

Имам си принцип в този ред на мисли
На прошляците само по просташки и то мигновено!!!
Иначе те мислят за тъпанар и идиот
Да не говорим, че навсякъде в нашата мила Родина разбират от ЛОШО  ooooh!
Хвани някое говедо за гръцмуля и гледай колко си уважаван тогава!
Тъжен опит!
 #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия