Телешко по ловджийски?

  • 6 602
  • 5
Като дете, ходих често в обедната почивка на тати в един ресторант в Ловеч(известно време живеехме там), където готвеха това ястие. Беше ми любимо и само него ядях #Milti Ако някой знае рецептата ..........? Praynig
Виж целия пост
# 1
newsm09  никой ли не е  чувал за такова ястие Cry
Виж целия пост
# 2
Аз само свинско по ловджийски съм яла Rolling Eyes
Но точната рецепта не я знам. Знам само съставките които имаше в чинията. Свински котлет без кост, гъби, кромид, някакъв колбас и сосче подобно на гъбено сосче.
Незнам обаче ти какво си яла Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
gato,

Предполагам, че има много рецепти за телешко по ловджийски, но ти търсиш очевидно точно определена.

Аз например наскоро готвих телешко на тиган. Освен стандартните зеленчуци сложих няколко сушени сини сливи и сладко от дюли. Стана превъзходно (Поне според мен и според тези които го излапаха)
Виж целия пост
# 4
Продукти:
телешко /свинско, пилешко, заешко/ месо
моркови 150 г (2-3 бр)
кромид лук 150 г (2 глави)
лимон 1/2 бр  
брашно 15 г (1 1/2 с.л.)
растително масло 100 мл (1/2 ч.ч.)
сланина /колбас/ 100 г  
доматено пюре 20 г (1 с.л.)
пресни гъби 250 г (2 ч.ч.)
вино 100 мл (1/2 ч.ч.)
целина 50 г (1/2 глава)
дафинов лист 1-2 бр  
черен пипер (на зърна)      
сол      

Приготвяне:
Месото се нарязва на парчета, които се задушават в сгорещената мазнина и малко вода и се изваждат.
В същата мазнина се задушават последователно ситно нарязания лук, морковите и целината, нарязани на кубчета.
Прибавя доматеното пюре и се разбърква с брашното до златисто.
Заливат се с виното и малко топла вода и се кипват.
Прибавят се нарязаните на ивички гъби, нарязаната на кубчета сланина /слага се, ако месото е по-сухо; ако е по-тлъсто, се ползва колбас/, резенчета от лимона, черен пипер и сол на вкус.
Сместа се изсипва в по-дълбок глинен съд и отгоре се нарежда месото. Капакът на съда се замазва с тесто и ястието се задушава във фурна 1 1/2-2 часа.
Наздраве! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря!
Тази рецепта ще бъде пробвана на всяка цена! Помня само, че нямаше вътре колбас или сланина, затова ще си ги спестя, но мисля че всичко останало е същото!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия