Заплатите в провинцията.

  • 3 083
  • 56
За пореден път със съпруга ми коментирахме ниските заплати в провинцията. И двамата сме родени и израстли в София и не познаваме действителността там, но се чудех, какво ли ще стане, ако специалистите и кадърните кадри, които искат да получават по-нормално заплащне не се съгласяват на ниските предложения от работодателите. Все си мисля, че нито един себеуважаващ се човек, уверен в своите професионални умения, не би се сугласил на едно заплащане близко до минималната работна заплата. Ако никой не се навива на 180-200 лв., те ще бъдат принудени да повишат заплащането или бъркам. newsm78

п.п. Не ми се иска темата да се превърне в бойно поле. Надявам се на мирен диспут  Mr. Green 
Виж целия пост
# 1
Идеята е хубава, но се съмнявам, че ще намери последователи. В българската реалност хората имат нужда от пари за да издържат себе си и семействата си. Тези същите хора едва ли биха могли да си позволят лукса да бойкотират последователно един, двама или трима работодатели, докато семействата им гладуват.
Виж целия пост
# 2
Аз съм от провинцията Wink ....ако Пловдив се смята за такава
И на нас не ние приятно, че таткото работи за 240 лв, а аз съм в майчинство, НО такъв е животът ... човек няма право на капризи, когато е с малко дете
Напълно съм съгласна с Касиди
Виж целия пост
# 3
Хем е така, хем не е така
Почти всичко в "провинцията" е много по-евтино, като започнеш от квартирите, цените в ресторантите, услугите и въобще всичко.
Заплата в София от 500 лв е равна на 250 лв другаде. Под това се подписвам. За сравнение рожден ден при мен, който излиза 100-120 лв, под 180 - 00200 лв в София не можеш да го пипнеш.
Такъв с всичките му екстри, който при мен е около 200 лв, в София удря 400-500 и не знам дори дали го правят.
Така че за какво говорим?
Виж целия пост
# 4
Каспър, донякъде си права, НО! цената на един телевизор да речем е една в София и в Сопот, на хладилнка също, цената на една кола..... на всичко освен на храна, жилище и наем. Мебели, бяла техника, прах за пране - всичко е еднакво като цена в цялата страна. Така, че едно семейство от провинцията ако иска да си купи техника я плаща много по-дълго от колкото в София.


Аз, както е видно, живея в дълбоката провинция, в малък град. Сопот. Нямам село и баби, които да произвеждат и да ми пълнят хладилника. Изцяло зависима съм от заплатата на съпруга ми и майчинството. Имам двор, в който гледам единствено подправки и цветя - толкова място има.
Виж целия пост
# 5
Не знам дали е чак толкова голяма разликата. През октомври бях за 2 дни в Ст. Загора и се надявах да си купя нещо от там, имайки предвид точано тази разлика в цените. Дръжки!!! Ботушите си бяха 120-130 лв. както и всички други неща, които видях. А може би съм вървяла само по тяхната "Витошка"  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Какво говорите! Цената на храната в малък град е много по-висока! Знаете ли какво е да няма Била, Метро, Пикадили или Кауфланд, а един или два квартални магазина, в които цените да са безбожни поради липса на конкуренция и някои други фактори.
Толкова пъти купувам и влача от Варна храна и козметика, защото в родния ми град е ужасно скъпо!  #Cussing out
Виж целия пост
# 7
Не знам дали е чак толкова голяма разликата. През октомври бях за 2 дни в Ст. Загора и се надявах да си купя нещо от там, имайки предвид точано тази разлика в цените. Дръжки!!! Ботушите си бяха 120-130 лв. както и всички други неща, които видях. А може би съм вървяла само по тяхната "Витошка"  Mr. Green
Правилно си гледала, за това говоря аз Laughing
Виж целия пост
# 8
...цената на един телевизор да речем е една в София и в Сопот, на хладилнка също, цената на една кола... Мебели, бяла техника, прах за пране - всичко е еднакво като цена в цялата страна. Така, че едно семейство от провинцията ако иска да си купи техника я плаща много по-дълго от колкото в София.
 
         Тц, не са еднакви. В провинцията са по-скъпи, защото им се начислява и транспорт до мястото от София или съответното пристанище. Пералня/хладилник излизат 20-50 лв по-скъпи. Иначе да - цените по ресторантите и наемите са по-ниски, но това е заради ниското търсене на съответните неща  Peace. Само ако нещо се произвежда наблизо е що-годе по-евтино - всичко друго си е... ужас. Миналото лято ми се наложи да си купя лъжица за сладолед докато бях в провинцията. Харесах си една метална - 16 лева. Като се прибрах в София я видях същата, при това с размери - 5 лева. Еми за какво говорим newsm78?
Виж целия пост
# 9
Джини в събота на пазара в Карлово излизат местни производители, на сезонни плодове и зеленчуци. Излиза доста по-евтино. Не знам как е при вас, аз за Карлово и Сопот говоря.
Виж целия пост
# 10
...цената на един телевизор да речем е една в София и в Сопот, на хладилнка също, цената на една кола... Мебели, бяла техника, прах за пране - всичко е еднакво като цена в цялата страна. Така, че едно семейство от провинцията ако иска да си купи техника я плаща много по-дълго от колкото в София.
 
         Тц, не са еднакви. В провинцията са по-скъпи, защото им се начислява и транспорт до мястото от София или съответното пристанище. Пералня/хладилник излизат 20-50 лв по-скъпи. Иначе да - цените по ресторантите и наемите са по-ниски, но това е заради ниското търсене на съответните неща  Peace. Само ако нещо се произвежда наблизо е що-годе по-евтино - всичко друго си е... ужас. Миналото лято ми се наложи да си купя лъжица за сладолед докато бях в провинцията. Харесах си една метална - 16 лева. Като се прибрах в София я видях същата, при това с размери - 5 лева. Еми за какво говорим newsm78?
А, аз тези неща от Пловдив си ги пазарувам. Техномаркет, Технополис, другите големи вериги Grinning Няма да си купя хладилник от Сопот я Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Джини в събота на пазара в Карлово излизат местни производители, на сезонни плодове и зеленчуци. Излиза доста по-евтино. Не знам как е при вас, аз за Карлово и Сопот говоря.
Това ми напомни да кажа, че на пазара има само два или три щанда със зеленчуци /които също са скъпи заради липсата на по-голямо предлагане/ и то само в четвъртък, когато е пазарен ден. Колко нелепо- дори се налага да купувам пресни люти чушки и да си нося когато си ходя,че там няма изобщо, а не мога без тях.
Виж целия пост
# 12
Нищо чудно, че хората се местят в големите градове, но това не е  изход от ситуацията. Трябва нещо да се направи. Е....ти тъпотъята. Това е като класово разделение Sad
Виж целия пост
# 13
наистина заплатите в провинцията са много ниски.В Хисар в обслужващия хотелите сектор се взимат около 200-250лв,а за сравнение една стая в хотел е от 60 до 100лв на вечер.Познайте от къде ни са туристите
Виж целия пост
# 14
Джей джей, не става с бойкотиране. Ако аз реша, че не си струва да работя за ниска заплата (не че моята е висока, де Confused), то следващия или по-следващия ще се хване на работа, защото 200 лв. са си 200 лв. Живея в малък град, работните места са кът... нямаш право  на голям избор... Така че, ако искаш да ядеш - работиш, било то и за 200 лв. ...........
А за цените - както гореписалите смятам, че в провинцията и по-малките градове са по-високи. Пример - един хранителен магазин. В големия град собствениците разчитат на големия брой клиенти и могат да си позволят по-ниски надценки, докато в малкия град - малко клиенти и по-високи надценки...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия