Уф, настинка

  • 1 599
  • 12
Макар, че не съм мърдала от вкъщи последната седмица, от вчера не се чувствам добре и подозирам, че съм настинала...
Нямам температура, имам кашлица (със секрети) и отпадналост, с болки в мускулите. Имам си апетит.
Пия чай с лимон и мед, плодове хапвам, Фервекс, Бромхексин (от суха, кашлицата ми стана със секрети и сега ги "изчиствам"). Това е, което имах вкъщи под ръка.
Надявам се да се отърва от ходене до поликлиниката, затова пускам тема - давайте съвети как да пресека нещата още на този етап.
Стига ли това, което пия или е добре да сменя лекарствата? Нурофен досега не съм тествала, а чувам че го ползват доста...други такива неща за случая не се сещам, не ми се случва често да настивам  Rolling Eyes
Благодаря предварително!

Разбира се, ако се почувствам по-зле ще ида на лекар, но на този етап смятам че не е нужно
Виж целия пост
# 1
Наблегни на чая и лимона, ще се оправиш!  Hug

Успех
Виж целия пост
# 2
Това, което пиеш според мен е достатъчно. Може да прибавиш и фрешове за повече витамини.
Чесъна също много помага- естествен антибиотик е. Лукът също трепе много вируси и бактерии.
Бързо оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Рени, хапвам чесън от снощи Blush
Много хубаво ми загрява дихателните пътища Laughing
От лимоните вече придобих дъх на тропически остров...
Благодаря ви, момичета Hug
Виж целия пост
# 4
Това, което пиеш според мен е достатъчно. Може да прибавиш и фрешове за повече витамини.
Чесъна също много помага- естествен антибиотик е. Лукът също трепе много вируси и бактерии.
Бързо оздравяване!  bouquet
Прилича на грип по скоро , от колкото на настинка. Това което приемаш е напълно достатъчно. Пиши как са се развили нещата   bouquet
Виж целия пост
# 5
Прилича на грип по скоро , от колкото на настинка.
Простете тъпия ми въпрос, но...по какво да различа грипа от обикновенната настинка Embarassed
Досега не съм боледувала от грип, само леки простуди и една гнойна ангина...
Виж целия пост
# 6
Прилича на грип по скоро , от колкото на настинка.
Простете тъпия ми въпрос, но...по какво да различа грипа от обикновенната настинка Embarassed
Досега не съм боледувала от грип, само леки простуди и една гнойна ангина...


Грипът започва по-остро и изведнъж. Просто изведнъж ти става лошо- започва да те боли глава, гърло, мускулни болки и т.н. При грип обикновено има висока температура и мускулни болки, обща отпадналост.  Другото, което знам е, че грип не се лекува с антибиотици и че в началото трябва да се пие противогрипно средство ( например Тамифлу или Ремантадин ( или нещо такова беше)) - така поне пише по вестниците, но ...  досега не съм пробвала.
Виж целия пост
# 7
Купи си от аптеката Клеева тинктура (спиртен разтвор на прополис, струва около 1,50 лв) и пий 3 пъти на ден по 30 капки, разтворени във малко течност на гладно. В къщи от години така пресичам всички настинки, а на мъжа ми кашлиците вече траят по 2-3 дни максимум.
Виж целия пост
# 8
Наистина, отпадналост и болки в мускулите звучат повече като грипни симптоми. Аз настинките и гриповете ги преборвам за една вечер със система от бабешки илачи  Simple Smile Значи, обличам плътна пижама, потапям краката в леген с много гореща вода с морска сол (но трябва да е наистина много гореща). Междувременно изпивам чаша горещ чай с мед (може и малко коняче вътре  Wink) и един аспирин, а някой услужлив член на семейството ме разтрива по врата, гърба и ръцете, особено дланите и участъка между палеца и показалеца. След разтривката намятам някаква жилетка. Междувременно водата е поизстинала, избърсвам краката и обувам чорапи (ако са вълнени - още по-добре), лягам си и се завивам. Потя се като свиня цяла нощ, сутринта си пускам един горещ душ да отмие всички токсини и дяволи, които са излезли от мен, и съм като нова  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Зори, благодаря, още утре ще си купя клеева тинктура Blush
Дона, това с изпотяването и аз го прилагам, много е яко Laughing
Ако утре нямам подобрение, ще приложа всичките ти методи Crazy
Виж целия пост
# 10
Стеф, това са родопски методи, няма начин да не проработят  Wink
Виж целия пост
# 11
Хи хи, знам, майка ми от как се помня така се лекува, и аз съм го правила няколко пъти...още одеве легнах и се завих с три ката юргани, дебели дрехи и чорапи си сложих, обаче..капчица пот не излезна от мене, стоях час и малко, че даже и малко студено ми беше... Confused После си хвърлих горещ душ (по принцип се къпя с хладка вода, но този път парливата водичка ми дойде супер), сега се обляках пак дебело и пих фервекс и мисля, че се загрях повече. Да видим утре как ще съм Rolling Eyes
Мерси още веднъж Hug
Виж целия пост
# 12
Май няма да ми се размине Confused
Сутринта се събудих сравнително добре, но следобед отново се почна с втрисането, кашлицата ми стана по-гадна и напъваща, направо ми гори гърлото...утре съм на лекар Sad
Интересното е че температура все още нямам (не че искам да имам де)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия