Ориз на пара?

  • 14 674
  • 10
Момичета, някоя от вас приготвяла ли е ориз на пара?
Чувала съм че има такова нещо, но не ми е ясно как става и как оризът ще набъбне само от парата?
Вие как приготвяте зеленчуковите пюрета с ориз?
Виж целия пост
# 1
Не съм правила, но предполагам, че се приготвя, както всичко друго на пара. Слагаш вода в тенджера, отгоре нещо мрежесто и отгоре капак. Оставяш да ври 10-20 минути (това е хубавото на парата, че не можеш да загориш ястието) и готово.
Виж целия пост
# 2
Аз го правя в уреда за готвене на пара, но той пак се слага във вода. Специално за ориза има отделно легенче, което пълниш с необходимото количество вода и после си слагаш вътре и ориза и пускаш парата. Общо взето голяма разлика с варенето няма  Laughing
Виж целия пост
# 3
Блонди, а в това легенче пропорцията на водата пак ли е 3:1 или по-малко?
Виж целия пост
# 4
По-малко, доста по-малко. Може би едно към едно...
Абе, така като питаш... да не би изобщо без вода да се прави  newsm78  Може и така да е.... ама аз слагам вода. Май така пишеше в книжката на уреда. Защо не попиташ в готварския, там ще ти кажат със сигурност? Тъкмо после и на мен да кажеш  Grinning
Виж целия пост
# 5
Благодаря за съвета, Блонди   bouquet. Изобщо не се сетих, че има готварски форум. Питах ги и ето какво ми отговориха.
Трябва да се накисне половин час предварително в топла вода и хубаво да се измие от нишестето. След това може да се сложи в най-обикновена приставка за варене на пара и се вари по същия нацин като други зеленчуци, само се долива вода ако се е изпарила.
Сега ще се пробвам  Simple Smile.
Виж целия пост
# 6
А, ясно, мерси много   bouquet
Ще знам вече и довечера и аз ще направя.
Виж целия пост
# 7
По-малко, доста по-малко. Може би едно към едно...
Абе, така като питаш... да не би изобщо без вода да се прави  newsm78  Може и така да е.... ама аз слагам вода. Май така пишеше в книжката на уреда. Защо не попиташ в готварския, там ще ти кажат със сигурност? Тъкмо после и на мен да кажеш  Grinning
Блонди на мен в инструкцията на уреда за пара ми пише, че го слагам в легенчето, но не слагам вода. Аз така го права. Става екстра!
Виж целия пост
# 8
А как приготвяте самото пюре с ориз Thinking.( А ориза не може ли просто да се свари с вода newsm78).Пасирате ли?Обикновен бял ориз ли използвате?
Виж целия пост
# 9
А как приготвяте самото пюре с ориз Thinking.( А ориза не може ли просто да се свари с вода newsm78).Пасирате ли?Обикновен бял ориз ли използвате?
Разбира се, че може и с вода. Аз правя ориза и добавям в него зеленчуците, които преди това съм сварила на пара. Пасирам ги. По принцип използвам кафяв ориз, като поне 5 часа преди да почна да го готвя го накисвам във въда.
Виж целия пост
# 10
По-малко, доста по-малко. Може би едно към едно...
Абе, така като питаш... да не би изобщо без вода да се прави  newsm78  Може и така да е.... ама аз слагам вода. Май така пишеше в книжката на уреда. Защо не попиташ в готварския, там ще ти кажат със сигурност? Тъкмо после и на мен да кажеш  Grinning
Блонди на мен в инструкцията на уреда за пара ми пише, че го слагам в легенчето, но не слагам вода. Аз така го права. Става екстра!
И аз така - не слагам вода в съдчето, в което слагам ориза.
В това съдче правя и супа - тогава слагам малко вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия