моите любими пилешки дроб4ета

  • 9 918
  • 18
500 гр.пиле6ки дроб4ета
4 големи глави лук
около 100гр.бекон
50 гр.гьби(може и пове4е или по-малко,вьпрос на вкус)
1 морков
1 лимон
4а6а бира
краве масло
сол и пипер на вкус.

по4истваме дроб4етата и ги поставяме на котлона докато кипнат.нарязваме лука и го добавяме в силно нагорещеното масло.настьргваме моркова,нарязваме бекона и гьбите и ги добавяме кьм лука.след като вси4ко се позапьржи (след около 2 мин.)  добавяме дроб4етата и запьржваме още 5 мин.след това прибавяме бирата ,сока от един изцеден лимон,сол ,пипер и подправки по ваш вкус и оставяме под капак за около 10 мин.
картофено пюре за гарнитура:
обелваме и сваряваме 500 гр картофи,добавяме краве масло,прясно мляко и сол и ма4каме до полу4аване на еднородна смес,по желание може да настьржем кашкавал вьрху пюрето.
бон апети мами! дано ви харесва рецептата 55
Виж целия пост
# 1
Звучи страхотно, ще ги пробваме още днес.  newsm10
Виж целия пост
# 2
Мъжа ми обожава дробчета, затова ще му предложа твоята рецепта. Мисля, че е сполучлива Peace
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми не си пада по дробчета,но пък аз ги обожавам.Иска не иска утре сме на дробчета.Рецептата звучи страхотно,вече усещам аромата.......
Виж целия пост
# 4
и аз обожавам дроб4ета.радвам се 4е ви харесва рецептата Hug
Виж целия пост
# 5
Аз ги правя по селски или панирани. Тази рецепта звучи вкусно и ще я пробвам.
Виж целия пост
# 6
звучи вкусноооооооо.но я ми кажете как ги чистите/миете дробчетата?държите ли ги във вода 24 часа? какво се прави или какво не се прави за да не горчат? а по конкретната рецепта - какво значи "кипват се"? може ли да ми обясните "по-цветно". Embarassed
Виж целия пост
# 7
Интересна рецепта, но как се кипват ? С вода ли? newsm78
Виж целия пост
# 8
звучи вкусноооооооо.но я ми кажете как ги чистите/миете дробчетата?държите ли ги във вода 24 часа? какво се прави или какво не се прави за да не горчат? а по конкретната рецепта - какво значи "кипват се"? може ли да ми обясните "по-цветно". Embarassed
aз само ги измивам хубаво с топла вода
след това ги слага6 в една тенджера,пьлниш я с вода и ги оставяш на котлона докато водата заври,и след това ги махаш(на това викам кипват се)
Виж целия пост
# 9
звучи вкусноооооооо.но я ми кажете как ги чистите/миете дробчетата?държите ли ги във вода 24 часа? какво се прави или какво не се прави за да не горчат? а по конкретната рецепта - какво значи "кипват се"? може ли да ми обясните "по-цветно". Embarassed
aз само ги измивам хубаво с топла вода
след това ги слага6 в една тенджера,пьлниш я с вода и ги оставяш на котлона докато водата заври,и след това ги махаш(на това викам кипват се)

Добре де, не се ли разкашкват така като ги вариш newsm78? Те са крехки, няма ли да стане и без предварително варене?
Виж целия пост
# 10
звучи супер, никога не ми е хрумвало да готвя пилешки дробчета Laughing
Виж целия пост
# 11
звучи вкусноооооооо.но я ми кажете как ги чистите/миете дробчетата?държите ли ги във вода 24 часа? какво се прави или какво не се прави за да не горчат? а по конкретната рецепта - какво значи "кипват се"? може ли да ми обясните "по-цветно". Embarassed
aз само ги измивам хубаво с топла вода
след това ги слага6 в една тенджера,пьлниш я с вода и ги оставяш на котлона докато водата заври,и след това ги махаш(на това викам кипват се)

Добре де, не се ли разкашкват така като ги вариш newsm78? Те са крехки, няма ли да стане и без предварително варене?
ти няма да ги вариш до разкашкване!5 минути,колкото да им искочат вси4ките мизерий
Виж целия пост
# 12
ani,благодаря за чудесната рецепта !Получи се много вкусно !Поздравяваме те цялото семейство   bouquet
Виж целия пост
# 13
Ще ги пробваме!
Виж целия пост
# 14
ani,благодаря за чудесната рецепта !Получи се много вкусно !Поздравяваме те цялото семейство   bouquet
Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия