Да пия ли антибиотик?

  • 366
  • 3
Здравейте мами.
Преди около седмица пуснах тема, в която молех за помощ при четвърто възпаление на гърдите. Ето че днес отново съм с възпаление и температура. От гърдата виждам, че тече малко по-тъмна течност, но само за кратко. Възможно е това да е гной. Според педиатъра трябва да пия антибиотик - Аугментин поне 5 дена, защото това моето е вече рецидив. Според гинеколога само да цедя и да не давам болната гърда и да спрем кърменето, защото очевидно не ставам за кърмене.
Моля помагайте. Моето желание е да кърмя, но възпаления с температура през 5 дни, мисля, че и на бебо няма да му дойдат добре.
Виж целия пост
# 1
Помня ти ясно темата, още повече, че беше преди броени дни.

Как точно се грижиш за гърдите?

И кое (по твои наблюдения) предизвиква постоянните запушвания на каналите?

Иначе има достатъчно АБ, съвместими с кърменето, т.е. можеш да се лекуваш и да кърмиш едновременно.
Дай да размислим дружно над горните въпроси, за да се види кое не е съвсем както трябва и да го решим.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Бу
Та значи  - кърмя от двете гърди на хранене, защото според мен на бебо не му стига само от едната. Има периоди, в които се задоволява и само с едната гърда и то с лявата, та сега е по-голяма. Преди кърмене задължително измивам гърдите с топла вода, като правя съвсем лек масаж. Още при измиването млякото потича, т.е. доколкото знам рефлексът на потичане се задейства. Отделно мия зърната със сода, защото бебо има гъбички на дупето, които влачим от един месец насам. Миенето със сода ми е малко болезнено, защото едното ми зърно е разцепено на три, но щом е за негово благо търпя.
След кърмене цедя и двете гърди, за да не се получава задържане. Уви май това не е достатъчно. Цедя първо с помпа на Авент, а след това и на ръка. Едната гърда ми е по-лесно да я цедя на ръка , а другата с помпа. След това обикновено се мажа с Гармастан или Дактарин орал гел, ако съм получила парене в гърдите на скоро и слагам подплънки или чиста кърпичка.
По мое мнение единственото, което може би бъркам е поставянето на бебето на гърдата, за да се получат раните, пък и това може би спомага да не се изпразва добре гърдата. Изчела съм всички статии в библиотеката, рагледала съм всички картинки и клипове, но като се има предвид, че се учих да поставям бебо на гърда от брошура на Авент за кърменето може би това е проблема.
Другият вариант е цеденото на ръка. Може да оказвам прекален натиск знам ли.
Не искам да приключвам с кърменето и сега ще започна да пия антибиотика като последна надежда. Отделно се мажа и рефригеранс, което се надявам да облекчи положението.
Лецитин пия от последното възпаление като вчера дозата беше  три хапчета
Благодаря ти за подкрепата, че вече не ми останаха сили и ми е нужно някой  да ми вдъхне увереност, че нещата ще се оправят
Виж целия пост
# 3
Съвсем набързо, че трябва да излитам, но обещавам утре да пиша много по-подробно.
Вкратце: не мий зърната със сода, още повече щом сама усещаш, че е неприятно и болезнено. Виж трите статии за млечница в библиотеката - има по-добри методи, които подпомагат Дактарина, вкл. миене с оцетен разтвор, приемане на Ацидофилус и др.
Разраняването на зърната може да се дължи на гъбичките, а не на неправилно поставяне, тъй че най-напред трябва да се пребориш с гъбите, като третираш не само зърната и устата на бебето, но и влагалището ти (гъбите прехвърчат нагоре-надолу); приемът на АБ също подпомага развитието на гъби, т.к. АБ убива и добрата флора.

Лецитин - увеличи дозата на 4-5 на ден, даже 6, ако е много запушена гърдата, по твоя преценка. Няма да се предозираш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия