След интервюто накъде?

  • 3 739
  • 28
Не се обаждат гадовете и това е! А ми дадоха големи надежди. В сряда бях на второ интервю, преди това минах 2 изпита. Бяхме допуснати двама кандидати, с намека, че може да вземат и двамата, а пък "вие специално няма за какво да се притеснавате", демек аз. И нищо. Чудя се дали ще се обадят ако ме отхвърлят /става въпрос за сериозна чужда компания, HR-ът изглежда супер коректен/. Да се обадя ли аз да питам за кандидатурата си или да се натискам? Ама много нерви ми коства това.
Виж целия пост
# 1
Стискам ти палци, дано ти се обадят!!!
 newsm78 Не знам как ще изтълкуват едно обаждане. newsm78
Виж целия пост
# 2
А колко време се е минало от момента, в който са ти казали, че ще ти се обадят?
Ако е седмица-две и повече-значи няма въобще да ти звъннат.Ако пък са само няколко дни, може да обмислят, да решават, да се колебаят.
Виж целия пост
# 3
    Grinning В един вестник четох съвети как да се държим в такъв случай. Там пишеше, че може да се обадиш след изтече времето, в което са ти казали,че ще вземеш решение. Ако не са ти казали, можело да изчакаш десетина дни и тогава да ги питаш какво решение са взели и дали вече е заето мястото.
     Иначе, лично аз не знам какво да те посъветвам, затова ти написах това, което съм чела.

     А това, че са те оставили с впечатление, че си най-подходящата кандидатка, имат навика да го казват на всеки, за да не си тръгнеш разочарована от тях. Защото човека, който са избрали може да се откаже и тогава трябва да имат вратичка да те поканят.
    
Виж целия пост
# 4
Човекът, който ще вземе решението нищо не ми е казвал, той не беше на второто интервю,  само на първото. А чужденците, които ме интервюираха, и трябвало само да дадат мнението си, казаха че той можел още същата вечер да вземе решение... Малко е размита отговорността, и за това се чудя кое е нормално и кое не.
А сме само двама кандидати, какво толкова има да му мисли newsm78
Виж целия пост
# 5
Обади се, разбира се Simple Smile Това ще се изтълкува като интерес и съпричастност към компанията. Не се притеснявай, бъди уверена и делова.

Добър ден, добър ден, аз съм еди-коя-си. Кандидатствам за позиция ........ Надявам се, че не Ви притеснявам, но се интересувам се кога бих могла да очаквам резултати относно съответната позиция.
Благодаря и т.н.

Стискам палци!

Виж целия пост
# 6
  Тогава изчакай до края на седмицата и им се обади да питаш, за да не се терзаеш повече.

  Имат навика да не казват на този, когото не са избрали, защото ако избрания се откаже, ще се обадят на теб и си мислят, че е по-добре да не знаеш този факт. Големите компании у нас си имат шаблони, по които работят и общо-взето са предвидими.
Виж целия пост
# 7
 Тогава изчакай до края на седмицата и им се обади да питаш, за да не се терзаеш повече.

  Имат навика да не казват на този, когото не са избрали, защото ако избрания се откаже, ще се обадят на теб и си мислят, че е по-добре да не знаеш този факт. Големите компании у нас си имат шаблони, по които работят и общо-взето са предвидими.
Аз бих постъпила по този начин макар и много трудно, доста се притеснявам на моменти ако се отнася за мен. Но ако се отнася за някой друг съм много смела. Успех и пиши какво е станало Hug
Виж целия пост
# 8
Обади се, разбира се Simple Smile Това ще се изтълкува като интерес и съпричастност към компанията. Не се притеснявай, бъди уверена и делова.

Добър ден, добър ден, аз съм еди-коя-си. Кандидатствам за позиция ........ Надявам се, че не Ви притеснявам, но се интересувам се кога бих могла да очаквам резултати относно съответната позиция.
Благодаря и т.н.

Стискам палци!



 newsm10 И аз така мисля!Много добре си го написала Кросамая!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви, обадих се. Отхвърлена съм. Отивам да се самосъжалявам.
Виж целия пост
# 10
Съжалявам, че си отхвърлена  Confused
За мен е много странно, как повечето фирми, в това число и т. нар. "Консултантски агенции" наистина не се обаждат на отхвърлените кандидати. За мен това е напълно непрофесионално!  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Може да е за добро!Не се отчайвай, давай напред.  bouquet
Аз така работих седмица и половина в един магазин за дрехи, след което казаха, че ще решат и ще ми се обадят, защото имаше и други кандидатки (естествено) и накрая не ми звъннаха.Търсиха година и нещо човек за там и последно като минах, още си седеше обявата на вратата Laughing ooooh!
Виж целия пост
# 12
Съжалявам, че си отхвърлена  Confused
За мен е много странно, как повечето фирми, в това число и т. нар. "Консултантски агенции" наистина не се обаждат на отхвърлените кандидати. За мен това е напълно непрофесионално!  Twisted Evil

Аз съм напълно разочарована от
фирмената култура на фирмите
в България. Като се почне от телефона,
мине се през мейлите, и се стигне до
сроковете. Случвало се е да имам
вземане даване със списание "Мениджър",
мислех си, че там поне четат повечко,
но се оказа, че и там пропуква системата.
Страх ме е, че ако трябва да си търся
работа в България, ще изхабя доста нерви.
Виж целия пост
# 13
Скоро имах подобна случка. Звъннаха ми за второ интервю чак месец след първото.
След второто още не са, отписала съм ги, но верно е много непрофесионално да кажеш "Ще звъннем до седмица" и изобщо да не се обадиш.
Виж целия пост
# 14
Съжалявам, че си отхвърлена  Confused
За мен е много странно, как повечето фирми, в това число и т. нар. "Консултантски агенции" наистина не се обаждат на отхвърлените кандидати. За мен това е напълно непрофесионално!  Twisted Evil

За Консултантските агенции за набиране на персонал  Sick Не само че не се обаждат на отхвърлените, но дори когато има подходящи позиции не се обаждат. А нали са сключили договор с нас.

И за всички останали фирми, вече никой не вярва на дежурното "Ще ви се обадим". Но ако викнат човека на второ интервю и му кажат ясно, че е само той и още един, според мен са длъжни да се обадят след това. Ама това е България.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия