Колко и какво трябва да яде детето на 1 годинка

  • 7 501
  • 4
Здравейте имам по скоро въпрос отколкото проблем или поне аз така си мисля. Дъщеричката ми е на близо годинка, но освен кърма не иска да приема почти никаква храна. Режима ни е горе долу следния: До обед е на кърма( при предлагането на попара и каши направо се потриса и не ми е възможно да я накарам да преглътне дори и лъжица) на обяд яде около 50-100 грама супа (ИЛИ готвено- разбира се специално за нея) , следобед между следващите кърмения изяжда 2-3 бисквити , няколко солети и изпива около 200грама плодов сок.
В допълнение да кажа, че отлично знае как се дъвче, обича да яде месо, храни всички ни подред с лъжица, но за себе си не желае.
ПО всички показатели е жизнено, енергично и вечно усмихнато дете. На ръст сме в норма, но на килограми изоставаме...
Има ли хитрости или храни с които да я накарам да яде повече? Не искам по никакъв начин да я отбивам, защото желанието ми е да я кърмя възможно най-дълго време.
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
На една година детето трябва да яде 4 пъти основни храни и плод. Сутрин попара от млако с бисквити или бишкоти. Може кисело мляко с бисквити.
10 часа плод или плодово пюре.
Обяд 50 мл. супа, основно ядене- месо картофи, всякакви зеленчуци.
Следобед- каша, крем(млечно нишестен), кисел, мляко с грис, кисело мляко с плод
Вечеря- кисело мляко с бишкоти, супичка с хляб.
Изобщо предлагайте храна, която се предпочита, ако яде филийка намажете я със сирене и масло.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Ви за отговора! Simple Smile
Само един допълващ въпрос- кога и по колко да я кърмя или при тази схема изкючваме кърменето, което аз не искам да правя.
Т.е. да предположа, че в останалата част на денонощието мога да я кърмя-примерно в 6 сутринта, след 18ч вечерта, когато последно е вечеряла със супа и евентуално при нощни будения?
Или пък бих могла да и давам кърма след основно ядене?
Виж целия пост
# 3
Повдигам темата, тъй като има допълнителен въпрос.
Виж целия пост
# 4
Здравейте! Вместо АМ можете към храненето с мляко да давате от Вашата кърма. Така мисля, че ще е най-добре за детето.
По този начин ще пулочава кърма сутрин и вечер и може и следобед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия