Златни стафилококи - може ли да са в кърмата?

  • 690
  • 2
Тони от миналата седмица е с разтройство и пуснахме изследвания - оказаха се Златни стафилококи. След анабиограмата ни изписаха ни Зинат за 7 дни и после пак посявки..
В лабораторията казаха, че може да са от кърмата   Shocked Възможно ли е? И трябва ли да си пусна и аз някакви изследвания  newsm78
Виж целия пост
# 1
Златистият стафилокок се намира навсякъде по кожата - и най-често е подарък от родилното отделение Twisted Evil
Възможно е да излезе и в посявки на кърма - той е най-честият причинител и на маститите. Но е важно да знаеш, че заразяването с него става отвън навътре - т.е. той прониква в кърмата отвън, а не че си седи в гърдата.
Ако се притесняваш, може да дадеш да направят микробиологично изследване и на кърмата (прави се във всяка лаборатория, в която правят микробиология). За да е възможно най-достоверно изследването, трябва да спазваш някои правила - стерилно контейнерче (от тези за урина от аптеката), трябва да изцедиш 20-30мл и после с изцеждане на ръка да хванеш средна струйка в шишенцето, без да докосваш вътрешната му част с пръсти или с гърдата. Не става с изварена помпа - млякото има достъп до кожата на гърдите и може да се получи замърсяване на пробата.




Виж целия пост
# 2
Там е работата, че не е от родилното.. Преди 2-3 месеца като лежахме в болницата 3 пъти правиха посявки, беше чисто всичко.. Като излязохме пак - нищо.. Досега не съм имала проблеми с гърдите.. Може би веднъж едно минимално запушване, но беше още в първите дни..
Освен и аз да занеса малко материал и .. щом той го пие Зинат-а и аз ще мога предполагам  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия