За деветмесечно хранене

  • 1 538
  • 14
Дайте някаква по-интересна идея за храна освен пюре, каша и попара, пасирани и настъргани плодове, че на мен ми омръзна, а на бебко не знам..
Виж целия пост
# 1
И на мен това ми е болната тема Laughing
Виж целия пост
# 2
Стана грешка с лентичката Embarassed Ще ми кажете ли как да оправя месеците? Гого е на 7м и 7дена
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Ivelina Mineva
Дайте някаква по-интересна идея за храна освен пюре, каша и попара, пасирани и настъргани плодове, че на мен ми омръзна, а на бебко не знам..

Ами ако ядете глутен - може да пробваш овесени ядки и кус-кус.
Виж целия пост
# 4
И мойто въобръжение започна да се изчерпва. Това, което пробвах скоро беше качамак и оранжева леща. И двете му харесаха много. Ти ще си решиш да ли са подходящи за вас. Иначе и аз давам същите неща като теб.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: andulina
И мойто въобръжение започна да се изчерпва. Това, което пробвах скоро беше качамак и оранжева леща. И двете му харесаха много. Ти ще си решиш да ли са подходящи за вас. Иначе и аз давам същите неща като теб.

Ауууу и моя много хареса оранжевата леща. качамака съм го купуила, но още не съм дала.
Виж целия пост
# 6
Каква е тази леща, аз за първи път чувам за това удоволствие, как се приготвя? Предполагам, че се пасира?
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Graciela
Стана грешка с лентичката Embarassed Ще ми кажете ли как да оправя месеците? Гого е на 7м и 7дена


избери си от лентичките които са до 1 г.4е тази май е от 1 до 2 г.Виж там накрая пише 2 и задаи рожденната дата месец и година в сайта.ТРябва да свериш и времето което май беше +2 часа источно европейско(ако съм сбъркала някоя мама да ме поправи)че ми се губи май.Това е и после трябва всичко да излезе точно.Успех!!!
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Ivelina Mineva
Каква е тази леща, аз за първи път чувам за това удоволствие, как се приготвя? Предполагам, че се пасира?

Ами аз не съм я пасирала.
Води се фина леща, оранжева е и няма люспа. СГотвих я с морковче, чушка, лук и чесън и така я дадох. Бобо много я хареса.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Ivelina Mineva
Каква е тази леща, аз за първи път чувам за това удоволствие, как се приготвя? Предполагам, че се пасира?
  Някой ще ни осветли ли по вьпроса с лещата?
Виж целия пост
# 10
Ох, ние още пасираме всичко, че иначе почва едно давене.Но иначе ще купя още при първия шопинг.
Виж целия пост
# 11
Ще използвам темата както да дам предложение за ново ядене, така и да се пооплача и съответно да потърся съвет от Вас.
Моят проблем е, че бебка почти нищо не иска да яде. Независимо дали е купено или правено то мама. Много се мръщи на яденето. Сутрин открих, че яде натрошени бисквити с мляко (а не класическата попара с ъс сухар, сирене, масло и вода). Така си реших проблема със закуската. На обяд е малък ад. Какво ли не опитвах, но нищо не й харесва. Към 18ч. яде каша или плодово пюре. И деня завършва с кърмене. Нямам идея как това дете ще започне да яде нещо? Щом не й харесва вкуса на яденето, тя започва да ми дърпа блузата и отново отива на гърдата.
някой има ли такъв проблем? И как се е справил?
Виж целия пост
# 12
Evjeni, мога само и аз да се оплача от същото, дори пуснах преди малко тема, че моята не иска да яде каши.  Confused Ние се храним почти като вас, чак се притеснявам, че не яде достатъчно. Поне на обяд си хапва пюрето. Иначе - предимно кърма, сухари и бисквити. Чидя се и аз какво да правя.  Thinking
Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми е много резервирана към другите храни, различни то кърма, особено ако аз й ги предлагам. От други мами във форума установих, че не сме само ние и към годинката нещата се оправят. Иначе, като ме няма по цял ден, по необходимост яде и по малко и от другите неща, но само ако аз съм извън къщи. Та за тези хранения съм й правила: мляко с ориз (с кърма), елда - фини ядки и на зърна, овесени ядки, кус кус, качамак, грис, бисквити с мляко (кърма), зеленчукови пюрета от: зелен фасул, броколи, картофи, моркови, лук, чушки, грах и царевица (замразената се пасира лесно!). Месо, сирене и жълтък не съм й давала още.

Сигурна съм, че ще проядат. Както се казва - голям човек само на цица виждали ли сте? (то не че няма, ама там е друго Wink )
Виж целия пост
# 14
Кари яде почти всичко.Не съм и давала само бобови,за6тото нали подуват и ме притеснява, но скоро смятам да пробвам.След обяд и давам всякакви видове каши(царевична,елда,овесена,оризова),правя и грис,кисели.В кашите прибавям и настъргани плодове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия