спешно и бьрзо се нуждая от сьвет мами

  • 1 486
  • 20
в англия сьм,сьпругат ми е англи4анин,опитваме се да истеглим заем за жилище(по то4но сьпругат ми и брат му)
заемат ще бьде отпуснат ,и днес когато мьжа ми ми сьобщи новината,ми каза 4е трябвало да се подпиша някаде,4е нямам дял в кьщата,защото това било бизнес заем на мьжа ми и брат му.......(или нещо такова,това е долу горе каквото разбрах с най-добрия се английски),и много се 4удя какво да правя,това много ме обижда ,и ми е много интересно кои е инициатора на вси4ко това,тои или брат му,или е изискване на банката(което никога не сьм 4увала,и не вярвам да е така).другото което е ,е 4е тои ми каза 4е това трябвало да бьде така защото така сьм нямала нищо общо с изплащането на кьщата,а не 4е нямам дял в нея,и тогава идва моят вьпрос,защо трябва да подписвам нещо си?неговото искане ме обижда и не знам какво да правя.как ви зву4и вси4ко това?помогнете моля ви
Виж целия пост
# 1
То и аз не изплащам нищо от заема, само мъжа ми. Даже в документите за заема моето име не фигурира никъде. Но изискване на банката беше да подпиша декларация, че ако мъж ми трябва да напусне къщата при невъзможност от плащане на заема и аз трябва да напусна. Нищо друго не съм подписвала. А това което казваш ми се вижда доста странно. Проучи внимателно за този бизнес заем.
ВклЮчи се в нашата темичка, мамите в Англия, там може да ти дадат и други предложения
Виж целия пост
# 2
 Странно ми звучи.  Thinking Би трябвало всички неща придобити по време на брака да са на двама ви. С подписване, че се отказваш, ако стане не дай си боженещо после, няма да имаш никакви права за подялба на имуществото. Ти така или иначе нямаш общо с изплащането на къщата. Заема би трябвало да се изплаща от този който го тегли. До колкото съм разглеждала в банките при какви условия се взема заем за закупуване на жилище, няма опция с поръчители както е в България. Поправете ме ако греша.
Виж целия пост
# 3
Защо не се обадиш да питаш в банката какви са условията при "бизнес заем"? Какво значи бизнес заем? На името на фирма ли е? Ако да, как ще се купи частен имот с тях?
Разбери какъв тип е заема, предполагам и онлайн има информация на страницата на банката, може да погледнем и да ти преведем каквото трябва.
Ако наистина е нещо фирмено, може да има някаква декларация, но да не е точно да се отказваш от дял. Недей бърза да се "вкисваш" на мъжа си, нека се разбере дали наистина има някакви такива неща, може да има логично обяснение. Peace
Виж целия пост
# 4
То и аз не изплащам нищо от заема, само мъжа ми. Даже в документите за заема моето име не фигурира никъде. Но изискване на банката беше да подпиша декларация, че ако мъж ми трябва да напусне къщата при невъзможност от плащане на заема и аз трябва да напусна. Нищо друго не съм подписвала. А това което казваш ми се вижда доста странно. Проучи внимателно за този бизнес заем.
ВклЮчи се в нашата темичка, мамите в Англия, там може да ти дадат и други предложения
би ли ми обеснила по подробно моля те,дали това което подписа беше изискване на банката или?
 
Виж целия пост
# 5
Защо не се обадиш да питаш в банката какви са условията при "бизнес заем"? Какво значи бизнес заем? На името на фирма ли е? Ако да, как ще се купи частен имот с тях?
Разбери какъв тип е заема, предполагам и онлайн има информация на страницата на банката, може да погледнем и да ти преведем каквото трябва.
Ако наистина е нещо фирмено, може да има някаква декларация, но да не е точно да се отказваш от дял. Недей бърза да се "вкисваш" на мъжа си, нека се разбере дали наистина има някакви такива неща, може да има логично обяснение. Peace
и аз за това реших пьрво да се консултирам с вас,преди да се обиждам(ако има за какво)
заемьт е на името на фирмата(т.е. на него и брат му)н а банката е Nat West,но не намерих никакво инфо в саита им
Виж целия пост
# 6
и аз за това реших пьрво да се консултирам с вас,преди да се обиждам(ако има за какво)
заемьт е на името на фирмата(т.е. на него и брат му)н а банката е Nat West,но не намерих никакво инфо в саита им

Току-що гледах сайта на банката, има 4 типа заеми ( има подробности), кажи кой вид е: Flexible Business Loan, Government-backed loan, Professonal Trainee Loan Scheme, Farm Loan. Ще ти потърся подробности, ако искаш пиши и на лични.

Виж целия пост
# 7
И аз точно им гледах сайта и се чудя какъв тип заем е. Не ми става ясно, защо го теглите от името на двамата? Заедно ли ще живеете в тази къща?
Виж целия пост
# 8
Ани, тази декларация беше изискване на банката. Иначе, ако ако мъж ми загуби къщата, мен с топ не могат да ме изнесат, че не фигурирам в никой документ от заема. Така банката се презастрахова.
Вземи всички документи по заема и ги прочети внимателно. Ако нещо не ти е ясно питай най-напред мъжа си, адвокатите по заема( тук те движат нещата по заемите) и банката. Доколкото знам тук за закопуване на къща се отпуска точно определен заем. И сумата на заема се определя след като  независими експерти оценят къщата, която ще купувате. Ако тяхната оценка е по-малка от исканата от вас сума, ще дадат толкова колкото е оценката. Това може да го провериш във вашите документи по заема.
Виж целия пост
# 9
Ани, тази декларация беше изискване на банката. Иначе, ако ако мъж ми загуби къщата, мен с топ не могат да ме изнесат, че не фигурирам в никой документ от заема. Така банката се презастрахова.
Вземи всички документи по заема и ги прочети внимателно. Ако нещо не ти е ясно питай най-напред мъжа си, адвокатите по заема( тук те движат нещата по заемите) и банката. Доколкото знам тук за закопуване на къща се отпуска точно определен заем. И сумата на заема се определя след като  независими експерти оценят къщата, която ще купувате. Ако тяхната оценка е по-малка от исканата от вас сума, ще дадат толкова колкото е оценката. Това може да го провериш във вашите документи по заема.
благодаря ти дорет,смятам 4е това е документат за които ми говори.ще поразпитам него и адвоката и ще докладвам.4е така си бях помислила едни лоши неща Partyох,успокои ме
благодаря на вси4ки за отговорите  love001 newsm51
Виж целия пост
# 10
И аз точно им гледах сайта и се чудя какъв тип заем е. Не ми става ясно, защо го теглите от името на двамата? Заедно ли ще живеете в тази къща?
Не ,ще живеем само ние,но заемат е business loan и  се тегли от името на двамата,защото са partners.не ми е ясно защо аз трябва да се подписвам,но предполагам 4е ще е декларацията за която doret обясни
Виж целия пост
# 11
Не мога да разбера защо говориш за обиди.
В крайна сметка това са бизнес-отношения
и не смятам, че има място за цупене. Някога
в България така се обиждаха хората, като
станеше дума за имоти. Трябва по-студено и
прагматично да се гледа на тези неща.
Ако стане нещо със заемовземателите, няма
да си задължена да им изплащаш версиите.
Най-добре е да се съветваш с адвокат.
Виж целия пост
# 12
Не ,ще живеем само ние,но заемат е business loan и  се тегли от името на двамата,защото са partners.не ми е ясно защо аз трябва да се подписвам,но предполагам 4е ще е декларацията за която doret обясни

Ani, опитвам се да ти пратя лично, ама нещо форума се опъва, за това ти пиша тука, защото нямам много време в момента. За да ми даде условията на заема ми иска адрес и име на фирма( не специално вашите, а някакви) и т.н. Аз се опитах д амина с някакви фиктивни данни, ама на поуст код-а запецнах, понеже не знам какви са там кодовете.
Тук има телефон, на който ти или някой от момичетата може да се обадите да питате на място:
0800 051 0510.

Monday to Friday 8am-8pm, Saturday 10am-1pm (ex public holidays).

Аз не се обаждам, защото съм в САЩ.

Другия вариант е просто да влезеш в сайта и да попълниш някакви измислени данни, но вкараш вашия пощенски код и на следващата стъпка като ти даде условията на договора да ги прочетеш много внимателно или да ги копираш и да ни ги пратиш да ти ги преведем.
Гледах за застраховка на заема и т.н , но ми се струва, че след като ще е бизнес сграда ( защото иначе бизнес заем няма да ви дадат просто, и за това се тегли от името на фирмата), най-вероятно е декларацията, за която говори Дорет.  Peace
Виж целия пост
# 13
Заем за жилище е mortgage. След като имат фирма, значи са селф - емплойд и най - вероятно заема, който взимат е (боже, к'ъв беше) self- certified (self sertification mortgage).

Когато условията за нашия моргидж се подписваха, моето име фигурираше и се подписах, въпреки факта, че моя доход не бе влкючен, и де факто мъжа ми го изплаща сам.

На моя приятелка обаче и казаха, че името и  не можело да фигурира понеже нямала доход (или нещо от този род)въпреки, че и тя се включи с един доста добър депозит. Предполагам всяка банка си има своите условия.
Въпреки всичко, в случай на развод имота се дели по- равно включително и този в Б-я, който твоите родители и пра- деди са изплащали с пот на челото си.  Simple Smile Така, че според мен няма смисъл да се притесняваш.
Не съм адвокат, просто си размишлявам. Ако имаш документа пред теб давай на лични да го разшифроваме. 

Виж целия пост
# 14
Не мога да разбера защо говориш за обиди.
В крайна сметка това са бизнес-отношения
и не смятам, че има място за цупене. Някога
в България така се обиждаха хората, като
станеше дума за имоти. Трябва по-студено и
прагматично да се гледа на тези неща.
Ако стане нещо със заемовземателите, няма
да си задължена да им изплащаш версиите.
Най-добре е да се съветваш с адвокат.
мила,говоря за обида защото не знаех за декларацията която моми4етата бяха така добри да ми разяснят.
разбира се 4е е обида,аз ще му родя дете,а тои сьс своите задни мисли една кьща не може да раздели. Naughtyобида е и то голяма,но се радвам 4е сьм се заблудила
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия