Гладен ли е или има колики?

  • 6 212
  • 11
Благодаря за отговорите макар и да ги прочитам по-късно. Но как да разбера гладен ли е или има колики  Sad след като казват че когато имат колики също търсят да сучат или това не е вярно? Когато плаче все си мисля че може да е гладен и пак му давам да суче. И още един въпрос към мамите на момченце Трябва ли като му слагам памперса да му повдигам пишлето и топките нагоре? Може да ми дадете и други съвети за момченце защото имам дъщеря преди това.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Направи си някакъв режим на хранене, не му давай да яде винаги, когато плаче. Намери начин да разбереш кога и по колко яде, за да знаеш гладен ли е, или- не.  Simple Smile
Когато имат колики, децата търсят да засмучат нещо, защото всмуквателния иинстинкт е много силно развит, все още , и това е начина , за да облекчат болките. Коликите са като спазми и детето ту изпищява силно, ту се поуспокоява, свива си крачета и се изпъва.
При глад, плача е по- настоятелен.  Wink
А за пишките на момченцата- незнам   33uu
Виж целия пост
# 2
Малките бебета имат нужда от близоста на майка си било то и за утеха, така че не мъчи детенцето и му давай да суче винаги когато плаче  baby_neutral то ако е гладно ще яде ако не е просто ще се успокои от  Hug

Виж целия пост
# 3
Един от сигурните признаци, че бебето е гладно е като си движи устата, наподобявайки сукане.
Иначе причини за рев и протести може да има много, то няма как да ти каже, та затова плаче.
При колики е характерно свиването на крачетата и изпъването след това, ако го има това, то можеш да опиташ с носене в поза "тигър на дърво", да държиш коремчето на топло, при кърмене оставяш да суче докато пусне само, зорта е да изсуква т.нар. задно мляко (богато на мазнини). И гушкай винаги, нека детето да усеща близоста ти, не се страхувай, че ще го разглезиш.
При смяната на пампите не съм повдигала нищо Thinking или поне не си спомням newsm78
Виж целия пост
# 4
Моята практика е, когато бебчо се размърка, развика, да му давам да суче. До сега работи беозтказно и Боян е спокойно бебе. Помня с дъщеря ми, в началото първите дни, млада майка слушам какво ми казват акушерките и вечер не я кърмех преди да стане времето. Горкото детенце се скъсваше да реве, после поумнях и я кърмех толкова често колкото иска и така и не разбрах какво са това коликите. Ноооо, момоиченцата са по-добри и благодатни за гледане от момченцата. Сега Бобчо го кърмя по 8-108 пъти на ден, винаги когато поиска. А за пишлето - нищо не повдигам, защото според мъжа ми не е необходимо и бебчо не възразява.  Grinning
Виж целия пост
# 5
Би трябвало бебето да се успокоява от гърдата и да спира да плаче, щом му я предложиш.Независимо дали плачът е предизвикан от колики или глад.Бих те посъветвала да кърмиш "на поискване".Така ще получаваш всеки път сигнали и ще утешаваш бебчето.
Аз в началото кърмех по съвет на акушерките на 3 часа.След като прочетох в този форум за кърменето "на поискване", започнах така да кърмя и всичко стана по-лесно.
Признаци за колики са, когато бебето плаче, коремчето му е твърдо, при плач свива крачета и се извива от болка.
А по другият въпрос нямам мнение.
Виж целия пост
# 6
Аз моето бебе го лекувам само с кърмене. Като си натъпче хубаво коремчето с топла кърмичка, веднага пълни памперса - та чак до вратлето се омазва, но коликите минават Grinning
Виж целия пост
# 7
Ако бебчето се успокоява на гърдата, нека суче.
Памперсите се слагат без да се наглася пишлето. То ще си намери подходящото място само.
И още нещо за момченцата - никакво забелване. Ето тема от здарвния форум:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0
Виж целия пост
# 8
Независимо от какво плачеше моят син, аз му давах да суче - това истински го успокояваше. Иначе от лекаря си знам - повдигам пацата нагоре. Но после тя си заема своя поза  Grinning
Виж целия пост
# 9
Ще се повторя с много от момичетата,но все пак.С дъщеря си се опитвах да спазвам режими и това много нерви ми струваше.Добре,че тя държеше много на кърменето,иначе ако беше оставила на мен-още на месец щях да я отбия.Без да искам,просто тогава не бях никак информирана.
Сега бебко е на 6 дни и суче най-често през 1 час.Понякога прави и паузи по 2,по-често по половин час.Малко объркано се изразявам,дано ме разбираш.Просто бързам да пиша с едната ръка,а с другата го гушкам Laughing
Моят съвет и начина,по който аз постъпвам е да даваш гърда винаги,когато бебето е неспокойно.Само то си знае дали суче от глад,заради колики,или просто за кеф Wink
Виж целия пост
# 10
Плаче ли бебето- предлагай гърда. Аз поне по мойте деца разбрах, че коликите не са нищо друго освен търсене на майчина близост. Иначе защо като уж има колики като суче му е добре newsm78 Аз ще възприема, че колики има, ако някой не е успял да утеши детето си с кърмене. А това с режима и т.н. ще доведе до т.н. колики Simple Smile Успех!
Виж целия пост
# 11
И аз забелязвам, че сложа ли го на гърда, край с коликите. Доли яде, само той си знае, но поне се успокоява. Иначе като и ма колики наистина плача е различен от този, когато бебето е гладно. Свива крачета и наистина е на пристъпи. търпя критика от близките ми, че не бива да го слагам на гърда, когато плаче, особено вечер към 20ч. Обаче не ми пука, важното е на него да му е добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия