Забелване на чурката

  • 7 544
  • 5
Здравейте!

Какво е мнението Ви за забелването на чурката?

Правим го съвсем безуспешно - на практика само почистваме частта, която се открива при забелване, но виждам,  че това не е достатъчно. Опасявам се непочистеното под останалата кожа да не се инфектира , но ми се струва, че ако дръпна по-силно, може да го повредя. След някоя от по-смелите интервенции, при първото изчуркване плаче.
Чела съм много крайни мнения по въпроса. От една страна - смятам, че е добре да се почиства и затова опитвам да забелвам. От друга страна - тъй като е безуспешно и причинявам на бебето дискомфорт, съм разколебана дали е нужно.  Thinking
Виж целия пост
# 1
Това, което правите е достатъчно. Едва в края на първата година е необходимо забелването да е до края. Ако нещо Ви претеснява е добре да се консултирате с детски уролог. Ако решите да забелите кожичката може да не можете да я върнете и да наръните сериозно пениса на детето.
Виж целия пост
# 2
  bouquet
Благодаря за отговора!
Освен всичко друго - много ми допада, че няма да се налага да мъча детето.  Grinning
Виж целия пост
# 3
Д-р Слънчева, извинявам се че повдигам тази тема още веднъж, но синът ми е на 1г. и все още не съм успяла да забеля пишлето така, че да му се открие цялата главичка нужно ли е консултация със специалист?
Виж целия пост
# 4
Повдигам темата заради допълнителния въпрос.
Виж целия пост
# 5
Здравейте всички майки на момченца! Интересът е напълно оправдан Laughing Срокът , когото е необходимо да се покаже добре главичката на пениса е след 1 годинка. След тази възраст, ако имате проблеми е добре да се консултирате със специалист. Колегиде от детския урологичен кабинет са много любезни и знаят кава да направят. Подходящо е времето през пролетта или есинта. Не трабва да е нити много студено, нито много топло. Кожичката се рзтегля внимателно от специалистта и от ва се иска добър тоалет на пениса и мазане на кожичката поне 1 седмица с антибиотичен крем. Очаква се езвестен дискомфорт за момченето около три дни след манипулациято, но пък след това всичко ще есупер Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия