противопоказания при упойките

  • 2 668
  • 12
Здравейте момичета ,
изкам да попитам тези от вас , които знаят -какви са противопоказанията за поставяне на спинална и епидурална упойка , в кои случай не могат да се поставят -при раждане секцио , а при пълната упойка как стои този въпрос ?Интересува ме личният и опит
Виж целия пост
# 1
първо и основно условие е жената да не се е хранила 6 часа.
Анамнеза за алегрии, сърдечни, бъбречни или невро заболяания усложняват нещата.

За спиналната- да няма аномалии на гръбнака, да има време за подготовка. За това се сещам.
Виж целия пост
# 2
Никой не ми беше казвал да не се храня преди да отида в болницата  newsm78 И аз си хапнах лекичко Simple Smile
Виж целия пост
# 3
За спиналната упойка - многото качени килограми по време на бременността също са причина да не се поставя такава упойка.
Виж целия пост
# 4
първо и основно условие е жената да не се е хранила 6 часа.

Нали правят клизма, това не е ли достатъчно?  newsm78

А ако се постави епидурална упойка, след време може ли да има някакви последствия за детето или майката?
Виж целия пост
# 5
с клизмата ти почистват дебелото черво, за да не се изпуснеш на масата, когато се отхлабят сфинктерите при упойката.
Има се предвид храна в стомаха, която може да се извади оттам само с промивка на стомаха- адски гадна процедура, не се прави практически в такива случаи. Рискът е от задавяне, задушаване и пневмонияпри връщане на стомашно съдържимо.

За небременни периодът е 2-4 часа, заременни- удължава се до 6 ч поради забавения мотилитет на стомашно.чревния тракт.
Виж целия пост
# 6
Вярно, но как да предвидиш кога ще ти започне раждането и да се съобразиш да не ядеш 6 часа преди това?  Embarassed
Виж целия пост
# 7
като се има предвид, че бременните все дъвчат, анестезиолозите питат специално. И е добре да не се лъже.

Нормално раждане, особено на първескиня, рядко става за под 6-8ч.
Виж целия пост
# 8
Здравейте момичета ,
изкам да попитам тези от вас , които знаят -какви са противопоказанията за поставяне на спинална и епидурална упойка , в кои случай не могат да се поставят -при раждане секцио , а при пълната упойка как стои този въпрос ?Интересува ме личният и опит

Освен това, което ти е казала PolarFox, за спиналната и епидуралната е важно:

-   да нямаш кръвно заболяване, което да нарушава съсирваемостта на кръвта /като хемофилия, например/ или съответно да не приемаш лекарства, които влияят на кръвта по този начин – трябва задължително да съобщиш на анестезиолога, ако си пила Аспирин в рамките на 1 седмица преди това.
-   Да нямаш инфектирани или пигментирани участъци, или големи рани в областта на кръста, където ще се боде
-   Да не приемаш лекарства, които понижават сърдечната честота – например бета-блокери. Ако по принцип ти е по-ниска (под 60 уд/мин) – така може да е при спортистите – не е проблем
-   Да не ти е много ниско кръвното налягане /под 90-100/
-   Да нямаш възпалителни заболявания на гръбнчния мозък
-   Да си в съзнание

Ако имаш някакво белодробно заболяване, при равни други условия е по-вероятно анестезиологът да избере спиналната/епидуралната пред общата.
Виж целия пост
# 9
За спиналната упойка - многото качени килограми по време на бременността също са причина да не се поставя такава упойка.

Килограмите не са противопоказание за поставяне на анестезия нито през бременността, нито извън нея.
Виж целия пост
# 10
А ако се постави епидурална упойка, след време може ли да има някакви последствия за детето или майката?

При секцио практически не /иначе на теория можем да си философстваме до утре/. При нормално раждане някъде може да избягват да я слагат от страх, че жената не може ефективно да напъва и така може да се удължи времето и да настъпи хипоксия на плода. Това на теория. От личния ми опит обаче мога да кажа, че при мен болката ми пречеше не само да напъвам, но изобщо и да мисля, а като ме обезболиха, започнах много повече да ги слушам и да помагам.

Ако ти сложат обаче спинална/епидурална упойка, изобщо не допускай да те оставят сама в помещението /в смисъл – без наблюдение от анестезиолог или анестезиологична сестра/. Не за малко и не да са в съседната стая – някои неща стават за много малко...

Виж целия пост
# 11
А ако се постави епидурална упойка, след време може ли да има някакви последствия за детето или майката?

При секцио практически не /иначе на теория можем да си философстваме до утре/. При нормално раждане някъде може да избягват да я слагат от страх, че жената не може ефективно да напъва и така може да се удължи времето и да настъпи хипоксия на плода. Това на теория. От личния ми опит обаче мога да кажа, че при мен болката ми пречеше не само да напъвам, но изобщо и да мисля, а като ме обезболиха, започнах много повече да ги слушам и да помагам.

Абсолютно си права!!
Виж целия пост
# 12
Да споделя моето екшън секцио. Тамън завършвах 36 седмица от бременността си и се гласях да вършея из бебешките магазини:), но...бебо се забърза да излиза. Борко се роди 4.06 в 2 сутринта. На 3-ти вечерта бяхме на рожден ден, където аз де наядох както яде бременна жена Twisted Evil - от обяд не бях слагала нищо в устата си. След като хапнах изпих сума ти вода: по принцип съм фен на водата и лятото унищожавам по 3-4 литра на ден! А в тон с купона успях да изпия и половин бира.. когато в 1:05 раждането тръгна.. Получила съм отлепване наплацентата и родих с бързо секцио. Като съобщих какво съм консумирала докторите казаха: Олеле! Поставиха ми упойка в гърба (добре че ме хвана) и в 2:20 видях сбръчканата физиономия на малкия ревльо  Hug Laughing
Та идеята ми беше, че явно това да не си ял и да не си пил вода е препоръчително - при спешни случаи - няма как. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия