Какъв подарък за кръщене?

  • 1 667
  • 10
Здравейте!

След около месец ще бъда кръстница на сладката ми племеничка и не зная какъв подарък да избера. Прието ли е да се подарява нещо конкретно? Моля , дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Прието е да се облича детето с нови дрешки, като се започне от бельото и се свърши с обувките, в това число и хавлиите за бебето и попа. Също така е прието да се подарява кръстче с верижка според възможностите.
Виж целия пост
# 2
Прието е да се облича детето с нови дрешки, като се започне от бельото и се свърши с обувките, в това число и хавлиите за бебето и попа. Също така е прието да се подарява кръстче с верижка според възможностите.

 Peace
И аз това знам. Само мога да добавя и сапуна, който трябва за ритуала в църквата.
Виж целия пост
# 3
Аз също знам, че кръстникът/кръстницата облича детето от...до....Най-добрият вариант за подарък е нещо златно - най-често се подарява верижка с кръстче или гривна.
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря за съветите! Мисля, че ще се спра на дрешки и верижка с кръстче!
Виж целия пост
# 5
само да добавя че дрешките трябва да са бели.
Виж целия пост
# 6
само да добавя че дрешките трябва да са бели.
Това задължително ли е?
Аз също ще ставам кръстница на племеника ми, но ми струва невъзможно да намеря готини бели дрехи за момченце на 2.5 годинки.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
само да добавя че дрешките трябва да са бели.
Това задължително ли е?
Аз също ще ставам кръстница на племеника ми, но ми струва невъзможно да намеря готини бели дрехи за момченце на 2.5 годинки.  Rolling Eyes

Може да му купиш първия костюм Wink.

По темата - понеже си имах кръст определен за кръщенето, дъщеря ми получи от кръстника и верижка с малко златно мече и същите обеци...допълнително отвори и банкова сметка "За първата и кола" със скромна сума, но от сърце.
Иначе за традицията - дрешки, златен кръст и евентуално икона на Йоан Кръстител Peace.
Виж целия пост
# 8
+ всичко изброено по-горе,нашата кръстница подари на Ани златна гривничка с нейното име. Peace
Виж целия пост
# 9
Може да му купиш първия костюм Wink.
Купих му вече миналата година за сватбата ми  Peace
Майка (баба на детето) му е купила вече златно синджирче и кръстче и става кофти да купя същото иили с нея да преговарям, не знам. Гривна за момче дали е подходяща  newsm78
Оставам в чуденка  Confused
Виж целия пост
# 10
И аз съм ставала кръсница на момченце на 2 години и освен кръсчето което попа ще освети и дрешките с които ще се облече детето гледа играчките, а не колко пари са му дали и в в какви дрехи са го облекли.  На нашето кръщелниче освен всичко друго бяхме купили колело на което той най - много се много се зарадва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия