село Емен до Павликени ,някой ходил ли е?

  • 11 299
  • 42
Здравейте,
някой да  е ходил там?Има еко пътека ,една от първите в БГ ,има водопад ...има и много сайтове
,но така и не намерих откъде то4но се минава за да се стигне до там?..
Виж целия пост
# 1
Ето малко информация - Негованската екопътека е първата екопътека, построена на територията на България. В западната част на Търновските височини р. Негованка образува живописен пролом, известен с името Еменски каньон. Над петдесетметровите отвеси, венци, ниши, сводове, водопади, пещери и др. са изненадваща гледка за равнинния терен, сред който се намира каньонът на реката. През 1980 г. Еменският каньон е обявен за защитена територия. Изградените в скалите на пролома стъпала и мостове улесняват желаещите да се запознаят с красотите на района. От местата, предвидени за пикник, се открива прекрасна гледка към долината. В края на каньона се намира водопадът Момин скок с височина 10 м. Под него се образува красив вир, който често се използва за плаж. Пътеката продължава към с. Емен и след около 3 часа отново се стига изходния пункт – центъра на с. Емен.
Ние ходихме миналата година август месец. Екопътеката не ме впечатли особено, много от мостчетата са изгнили. С колата се стига до с. Емен. Прехода по пътеката е около 10 км.
Виж целия пост
# 2
Ходихме миналата година за три дни и си прекарахме много добре. Спахме в комплекс "Нигованка". Бяхме с приятел който и преди това е бил там и той ни развежда, но мисля че ако попитате ще ви упътят накъди да вървите.  Ще останете очаровани от природата и селцето
Виж целия пост
# 3
Преди два месеца бяхме там. И ние спахме в комплекс "Нигованка". На няколко метра от него е К-с "Имението", то е по-голямо и по-луксозно (поне така изглежда отвън). Ако сте с малко дете, забравете, че ще може да стигнете до водопада, трудно проходимо е, но до пещерата не е проблем.
Мястото е хубаво, на нас ни хареса.
Ето тук можеш да видиш как да стигнете до там.
Виж целия пост
# 4
Страхотно е това място!Емен се намира на 10-15 километра след В. Търново..Бяхме там лятото с детето, в комплекс Нигованка, вече са ти казали, че има още един комплекс, който е по- луксозен наистина.., но и този не беше зле, и двата са с басейни. Правих похода през Еменския каньон, докато мъжа ми гледаше детето, не става за деца, много е стръмно на места, но си заслужава отвсякъде..накрая стигаш до Еменсия водопад, красота. Прехода е към 3- 4 часа, отиване и връщане..., не е толкова много. В хотела ще ви упътят, ще ви дадат и кратка информация с карта, има 2 пътя по които се стига до финалната дестинация- водопада.... Grinning
Виж целия пост
# 5
 Много е красиво. Ние не стигнахме чак до водопада, все пак с малки деца маршрута не е много лек. Природата е чудесна, гледките  които се откриват са страхотни. Бяхме отседнали в Нигованка. Струва си човек да посети това място и да разнообрази ежедневието.
 Има басейн, но ние бяхме късна пролет и не ставаше много за къпане. Децата обаче се поокъпаха. Слава богу после нямаше болни. Има също възможност за яздене на коне. Децата бяха впечатлени. Яздиха и много се забавляваха.
Виж целия пост
# 6
С малки деца до водопада можете да стигнете не от Емен, а от страната на язовир Негованка, между Мусина и Михалци. Виж на пътната карта, предполагам мястото е означено, а и на самия път има табела къде е отклонението. Само да кажа, че последния път, когато ходихме по пътеката, за която говоря, имаше малки пропадания, но в никакъв случай не беше непроходима. надявам се още да е такава.
Виж целия пост
# 7
Ходихме миналата година за три дни и си прекарахме много добре. Спахме в комплекс "Нигованка". Бяхме с приятел който и преди това е бил там и той ни развежда, но мисля че ако попитате ще ви упътят накъди да вървите.  Ще останете очаровани от природата и селцето
Това ми казаха и на мен.Лятото сме там обезателно.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за информацията..    bouquet  .всъщност селото е много близко до родния ми град Embarassed,и съжалявам 4е не знех за него по рано ...Но сега със сигурност ще отида ,когато времето се оправи ,а защо не и през лятото на един уикенд..
Виж целия пост
# 9
онзи ден се върнахме от там - много е красиво . спахме в комплекс "нигованка "- много сме доволни. въпреки студа си беше супер топло и уютно.
Страхотно е това място!Емен се намира на 10-15 километра след В. Търново..Бяхме там лятото с детето, в комплекс Нигованка, вече са ти казали, че има още един комплекс, който е по- луксозен наистина.., но и този не беше зле, и двата са с басейни. Правих похода през Еменския каньон, докато мъжа ми гледаше детето, не става за деца, много е стръмно на места, но си заслужава отвсякъде..накрая стигаш до Еменсия водопад, красота. Прехода е към 3- 4 часа, отиване и връщане..., не е толкова много. В хотела ще ви упътят, ще ви дадат и кратка информация с карта, има 2 пътя по които се стига до финалната дестинация- водопада.... Grinning
какви 3-4 часа?!?!?!?! много по-кратко е .....
Виж целия пост
# 10
 Peace
Виж целия пост
# 11
http://www.nigovanka.com/ ето сайта им. Изглежда приказно местенцето. Колко е 1бр. нощувка там?
Виж целия пост
# 12
И аз бях в "Нигованка". Страхотно си изкарахме.Много топло ни посрешнаха,персонала са големи сладури. Ядохме агне печено в пещ.Много вкусно.........Заслужава си да отидеш там. Природата е уникална!
Виж целия пост
# 13
Спахмме в Нигованка, наистина мястото е страхотно, заслужава си да отидеш и на хотнишката еко- пътека, тя е доста по- лека. който обича природата- мястото му е там.
Виж целия пост
# 14
Мои приятели бяха скоро в комплекс "Имението".
Заслужава си и там да проверите за условията.
Техните /на приятелите ми  Laughing/ отзиви са много добри.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия