Рутината в брака

  • 7 418
  • 61
Ето как протече днешната вечер: Мъжът ми се прибра от работа и се намуси,че не съм купила хляб та трябва да отиде той. След това се върна, пуши една цигара и седна да чака вечерята. Както обикновено бил много изморен, та не му се говореше. Като го карах да свърши нещо го прави колкото да отбие номера и ми се цупи, защото той РАБОТИ. През това време боядисах  в кухнята ( правим ремонт). Извинявам се Правя ремонт.. Докато изпържа яйцата (за друго няма време) взех, че прострях. Оправих масата, сервирах, нахраних детето (през това време не си говорим, защото гледа филм), наядохме се и започнах да оправям масата. Любимия заспа пред телевизора. Е, какво пък. Добоядисах си, измъкнах всичко от шкафовете в кухнята и дойде време да приготвям детето за спане. Събудих милото и го изпратих да си легне в спалнята. CryА при вас как е? Това с малки разлики се повтаря всяка делнична вечер (е, не всяка вечер се ремонтира). Та моля за съвет. А може и отговор на въпроса: има ли смисъл в брака?   
П.п. Нещо съм се разкиснала Cry
Виж целия пост
# 1
Има миличка!!!
Вярвам в брака и за мен е институция!

Кофти период - ще отмине!
Но си за бой!!! А защо ТИ боядисваш???!!!
Ми не можеш бе! Не знаеш как става!! Ми то не трябва ли майстор?!
Будала жена!!!

Съветите на лични  Hug

Отиди и се гушни до онуй чудо, дето те е ядосало  Hug
Виж целия пост
# 2
Лианка,понякога и аз съм така..Може да е кофти момент или друго..При всеки е различно..Надявам се след ремонта да имате весели и готини моменти и той да промени "стила" си..Стискам палци..
И не,няма смисъл в брака..Но всички се бракуваме рано или късно..Брака не може да разруши или да изгради нещо..И с него и без него щеше да е същото..
Виж целия пост
# 3
  Същото е и в съвместното съжителство, не е до брак, а до това да живееш с някой. Освободи се от комплекса си, че ти не ходиш на работа (нищо, че отмяташ бая работа, между другото) и си воювай на фронта и аз съм човек и искай да се съобразяват с теб, но пък и ти се съобразявай, много деликатна територия е, най-малкото, че външно лице трудно би усетило нюансите. Със сигурност и двамата с мъжът ти, може да звучите като жертви  Crazy
 Истината е, че винаги има кофти дни, както има готини дни...
 
Виж целия пост
# 4
  Лианка, недей! Създаваш му лоша карма. Що не го боядиса всъщност? Не знам дали има смисъл в брака, но със сигурност няма смисъл да правиш всичко сама. Имаше една много умна приказка (не помня в коя тема), че "мъжете ценят повече това което дават, а не това, което получават". Делете си работата, защото иначе ще рухнеш на третата година, а умората е свръхвредна за жените.
Виж целия пост
# 5
   Освободи се от комплекса си, че ти не ходиш на работа (нищо, че отмяташ бая работа, между другото) и си воювай на фронта и аз съм човек
Най-веселото е ЧЕ И АЗ РАБОТЯ!
Виж целия пост
# 6
[quote author=Кифлата link=topic=158882.msg3084701#msg3084701 date=1169592299Освободи се от комплекса си, че ти не ходиш на работа

 Най-веселото е че и аз РАБОТЯ
Виж целия пост
# 7
, защото иначе ще рухнеш на третата година, а умората е свръхвредна за жените.
Заедно сме от седем години Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 8
Мисля, че нещата наистина са се превърнали в рутина и твоя е почнал да губи интерес и най-вече е спрял да те уважава като личност. Аз ако бях жена сигурно щях да му изневеря за да разпаля огнището и опасните страсти. Това е моето решение, вероятно не всеки е толкова смел.
Виж целия пост
# 9
   Освободи се от комплекса си, че ти не ходиш на работа (нищо, че отмяташ бая работа, между другото) и си воювай на фронта и аз съм човек
Най-веселото е ЧЕ И АЗ РАБОТЯ!

  Ами тогава не му мисли, а го юрни тоя човек да се осъзнае, какво го къткаш като писано яйце и се самозатормозяваш, тея с жертвоготовността само по дебелите книги ги четем, я го строи в две редици да помага.
Виж целия пост
# 10
Най-добрата школовка за мъжа е просто да си размените ролите за ден два.....Като цяло май всички мъже си мислят, че грижите за детето и домакинството са най-готината почивка за жената. Едва когато имат честта да си "починат" като нас им става ясно колко отговорно и натоварващо е да бъдеш майка. И моят съвет е да не се натоварваш с мъжка работа - не се оценява в повечето случаи.
А за вниманието - показвай му, че ти липсва такова и че не те устройва да го виждаш в делниците вечно изморен и изнервен.
Когато ходех на работа, преди да родя второто си дете, винаги го карах да помага за готвенето  - да нареже лук, да обели домати, картофи и т.н. Случвало се е да не ми се готви,а той да прави омлет или яйца или пък взима кренвирши и пържи картофи, даже и сега когато съм в къщи с малкия. Трябва да се уважавате взаимно, не го жали и не си мълчи - иначе мъжа ще възприема всичко като даденост (а не трябва).
Виж целия пост
# 11
Лианка, това се случва, защото ти можеш да го свършиш.
Що не опиташ да не можеш.   
И аз не приемам подобно отношение.
Имахме един дъъъълго продължил спор със съпруга ми относно солта на масата, но в крайна сметка разбра, че не е прав.
Виж целия пост
# 12
Рутина може да има и след първата година.Въпросът е до къде ще му позволиш да стигне.Остави го без вечеря ден,два,спри да му переш дрехите(защото времето не стига)има и още много неща,които могат да го свалят на земята,където ще разбере,че има СЪПРУГА,а не слугиня в къщата си.
Виж целия пост
# 13
Задължително избягайте от рутината! running Дай детето на бабите и вървете почивните дни някъде само двамата. Нали се сещаш Wink-хубаво бельо, свещи  1dating luvbed ала-бала...Все пак сте женени от 7 години Shocked, брака трябва да се съживи по някакъв начин все пак Mr. Green
А за това, че ти сама правиш ремонта, предполагам ти така си пожелала, иначе нямаше да го правиш ти.

mina33 много добре го е казала:
Цитат
Но си за бой!!! А защо ТИ боядисваш???!!!
Ми не можеш бе! Не знаеш как става!! Ми то не трябва ли майстор?!
Будала жена!!!

Виж целия пост
# 14
Задължително избягайте от рутината! running Дай детето на бабите и вървете почивните дни някъде само двамата. Нали се сещаш Wink-хубаво бельо, свещи  1dating luvbed ала-бала...Все пак сте женени от 7 години Shocked, брака трябва да се съживи по някакъв начин все пак Mr. Green
А за това, че ти сама правиш ремонта, предполагам ти така си пожелала, иначе нямаше да го правиш ти.

mina33 много добре го е казала:
Цитат
Но си за бой!!! А защо ТИ боядисваш???!!!
Ми не можеш бе! Не знаеш как става!! Ми то не трябва ли майстор?!
Будала жена!!!

Детето, като е при бабите става още по-зле. Може да не си говорим през цялото време. Ако го заведа на кафе или заведение, той идва само от учтивост и може цялата вечер да е кисел
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия