За зъбите и още нещо

  • 552
  • 5
От известно време се ровя в Библиотеката, аз ли нещо не търся като хората не знам, но просто не намирам това, което ме интересува, за това ще пусна тема.
Малко предистория:
Ели след 15 мин прави 5 месеца Simple Smile, изключително кърмено бебе, няма води, няма биберони, храним се на поискване.
Баткото ни преди 1 седмица се разболя- хрема и темепратура. 4 дни след него цъфнах аз- хрема и темепратура ( но много по-ниска). Естествено, очаквах включване от малката.
Пила съм Осцилококцинум и витамини.
На малката нищо не съм давала.
Днес обаче тя ми вдига температура и е ужасно крива. Значи за мен е нормално да е крива, когато има температура ( не е висока, около 37-37.5), но ми направи впечатление, че няма хрема, няма зачервено гърло и не се държи както ( по мой опит) се държи едно болно бебе. В един момент е жизнена, в друг започва да плаче неистово ( най-вече като не съм край нея да си призная  Laughing).
До тук добре, но сутринта като сменях памперс, в акото и имаше малко слуз и беше като с бели парцали вътре..все едно ако пуснете да се изпържи в много олио белтък- като малки овални и меки топчета мляко. Не знам защо, но си помислих, че това може да е от зъби.
Иначе тя ака само 2 пъти, но и двата пъти така. Не съм яла нищо, което не съм яла и преди.
Сега преди да си легнем обаче видях една малка бяла точица набола на долния венец Simple Smile Ясно, че зъбчета ще никнат, но се чудех как точно изглеждаха изпражненията при никнене на зъби и дали не греша в допускането си и да продължа да търся причината другаде?
Пак да отбележа- давам и двете гърди, сменям ги на 3 часа, а тя изсуква много добре, така че не мисля, че е от задно и предно мляко проблема.
Виж целия пост
# 1
Все едно чета за нас от преди два дни и беба вдигна 37.5 вечерта и после не е имала.На следваща вечер нищо.но на сутринта беше с ужасно запушен нос и днес е така.Акото е също с примес на пресякан белтък и беше леко разхлабена.Там където са кучешките зъби е много подуто и побеляло и ръцете и са все в устата.Даже яде по-малко и хапе биберона да се чеше с него-аз давам изцедена кърма.И аз мисля,че е от зъбите тази хрема,но в този грип още не съм я водила при педи,а само се консултирах по телефона.Дано да избиват по-бързо,че много ги тормозят дечицата Hug
Виж целия пост
# 2
Звучи доста вероятно да са зъби Grinning
Мисля, че всяко бебе реагира много индивидуално и цветните преразкази за съдържанието на другите бебешки пампи  ще са доста различни Laughing
Ева се подсичаше ужасно за 2-3 дена и акаше зеленикаво.
Виж целия пост
# 3
Да и на мен ми се струва по описанието ти , че са зъби.Към твоята картинка мога да добавя и доста газове с неприятен мирис SickТова е вече 2-3 дни преди да се покаже зъбчето.
Виж целия пост
# 4

Ева се подсичаше ужасно за 2-3 дена и акаше зеленикаво.
Не бях направила връзка, но и Радина сега е подсечена (мнооого отдавна не се беше случвало), а в момента се показва зъбче newsm78
Виж целия пост
# 5
Звучи доста вероятно да са зъби Grinning
Мисля, че всяко бебе реагира много индивидуално и цветните преразкази за съдържанието на другите бебешки пампи  ще са доста различни Laughing
Ева се подсичаше ужасно за 2-3 дена и акаше зеленикаво.


Извинявам се за цветния преразказ както каза Хедра  Joy hahaha Явно са наистина зъбки, всичко е както сте го описали. Калин се подсичаше и аз първоначално за това не бях сигурна. А те така или иначе запушения нос и темепратурата може все пак и на вирус да се дължат ( както казах аз съм болна, баткото беше), нали имунитета им отлабва като им никнат зъби.
На Елена езика и все на точицата Simple Smile Явно че я дразни, не е свикнала.
Аз не очаквах толкова рано, на Калин на 10 месеца му излезе първия зъб, на мен като съм била малка на година и 2 месеца Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия