Захранване и ваксина по едно и също време?!

  • 5 091
  • 3
Здравейте мами,

ние сме изцяло кърмено бебе, утре ставаме на 6 месеца и мислех да се захранваме.
Но днес или утре педиатърката иска да ни сложи ваксина-трети прием против хепатит, иска тези дни защото се страхува да не се заразим от гриповете.
 Тя е против късното захранване-каза нещо от типа че това не било добре за България, но аз въпреки това удържах фронта.
Имаме и малко нисък хемоглобин-112, а другите показатели сочат, че и желязото ни е ниско.
 След консултация с другия ни педиатър, при който лекуваме рахит, той каза че е време да се захранваме. Според него не пречи ваксината на захранването, но аз някак си се притеснявам и затова исках да потърся и вас за мнение.
Благодаря ви предварително за мненията.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
според мен е хубаво да изчакаш още малко, т.е нека минат няколко дни след имунизирането на детето и след това започни със захранването. По принцип хепатитната ваксина няма странични ефекти както ДТК, но все пак е ваксина - а така или иначе детенцето няма да остане незахранено Hug

В подобни ситуации аз винаги слушам вътрешния си глас - смятам, че майката усеща кое най -добро за детето й!
Успех и смело напред!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Здравей,

И аз така мисля. Дали ще захраниш 2-3дни по-рано или по-късно, не е от голямо значение.
А що се отнася до хемоглобин, желязо и т.н като започне бебо да си хапва пюренца всичко ще се нормализира-така ни каза нашата педиатърка.
Ние сме на 6 месеца, от 2 седмици  вече освен плодовите и зеленчуковитеи ядем и месни пюрета и днес всички показатели в изследванията са ни о.к.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Ако изчакаш 2-3 дни със захранването ще е по-добре ...иначе ще натовариш детския организъм излишно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия