Моля за съвет - ООД и плащане на осигуровки на съдружниците

  • 963
  • 7
Исках да попитам дали всички съдружници в ООД-то трябва да бъдат осигурявани от това ООД. Ако например един от съдружниците работи в друга фирма и там е осигуряван, трябва ли да му се плащат осигуровки и в ООД-то, в което е съдружник? Моля кажете ми, ако знаете и въобще къде мога да прочета нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
До колкото знам ако се осигуряваш на друго място не е нужно да си плащаш осигуровки и в тази фирма.
Но за по сигурно питай счетоводителя си...
Виж целия пост
# 2
Да, със сигурност ще питам счетоводителката си, но мисля, че преди време тя ми каза, че трябва. Исках да проверя и от друго място.
Виж целия пост
# 3
С мъжа ми сме съдружници, той се осигурява от ЕТ-то си и не плаща осигуровки в ООД-то.... за това пуснах коментара си, но по добре си провери.... да не те подлъжа
Виж целия пост
# 4
odit.info
Виж тук,сайтът може да ти е полезен.
Виж целия пост
# 5
 В ООД поне единият от съдружниците трябва да се осигурява.
Ако другият се осигурява от друго място и не иска да внася още осигуровки - подава декларация, че не полага личен труд в дружеството(преди беше в НОИ, сега в НАП на гишетата за регистрация).
 
Виж целия пост
# 6
Етиа го е казала!!!!

За моите съдружници подавахме декларация, че не полагат труд в общата ни фирма и че се осигуряват в тяхната си!
Тогава - преди 4 години, наистина ги подадох в НОИ
 Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите. Супер сте!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия