детски градини в София

  • 550
  • 9
здравейте,бих искала да ви помоля да ми кажете горе-долу какви са таксите за детски градини в София и какви са условията и сроковете за записване на децата.ако има такава тема вече,извинявам се,да ме насочите към нея.много ви благодаря предварително.трябва ми инфо за това на каква възраст се приемат децата там,какви документи се подават,таксите...мислех,че ще ми трябва ясла,но може би ще я прескочим.моля за информация.благодаря още веднъж
Виж целия пост
# 1
Здравей, таксата за 1 месец е 40 лв без допълнителните занимания. Доколкото знам децата родени през 2006 вече трябва да ги записваме.  Grinning
Виж целия пост
# 2
Таксата в градината ни е 40 лв.Записванетоп стана началото на годината.Зависи за кой квартал говорим.Има градини,в които има места,но условията им са лоши или са в по-крайни квартали.
Виж целия пост
# 3
Какво се случи с мен и големия ми син. Опитах се да го запиша на градина на 3 г и вече БЕШЕ КЪСНО! Никъде не ни приеха. Чак като навърши 4 и с яки връзки ходим на градина в центъра.  Cry
Виж целия пост
# 4
мерси,но нали сега говорят,че вече ще се прекъсне тази практика да се зашисват децата още новородени и т.н. или на няколко места за по-сигурно.дано наистина стане така,защото има хора,които до последно не знаят кога и къде точно ще се намират(визирам себе си:().все пак ства дума за хиподрума и около него.някой ако има инфо за там,да каже,моля ви
Виж целия пост
# 5
Както вече са ти писали таксата е 40лв. Детските градини приемат деца след 3 годишна възраст или през Септември в година в която ги навършват. Молба се подава Януари месец в годината в която детето навършва 3 години. Няма смисъл за подаваш сега. Но трябва да имаш в предвид, че в ОДЗ-тата  децата които вече посещават яслата имат предимство. И на практика там  места за 3 годишни почти няма.
Документите са Молба по образец и копие от Акта за раждане на детето.
Трябва да помислиш добре и отрано какво ще правиш, защото местата в градини в София са по-малко от децата.
Успех
Виж целия пост
# 6
а как стои въпроса за прием в ясла тогава?както разбирам,яслата ти дава един вид гаранция за детската градина,но въпроса с местата не стои ли по същия начин?по-малко от децата?в затруднена ситуация сме,защото в момента не живеем в софия и не знаем със сигурност точно кога ще се приберем.затова питам.през октомври дъщеря ми навършва 2 години и трябва да се връщам на работа....какво ще ми кажете за яслата?много ви благодаря за това,което ми казахте за детските градини.
Виж целия пост
# 7
а как стои въпроса за прием в ясла тогава?както разбирам,яслата ти дава един вид гаранция за детската градина,но въпроса с местата не стои ли по същия начин?по-малко от децата?в затруднена ситуация сме,защото в момента не живеем в софия и не знаем със сигурност точно кога ще се приберем.затова питам.през октомври дъщеря ми навършва 2 години и трябва да се връщам на работа....какво ще ми кажете за яслата?много ви благодаря за това,което ми казахте за детските градини.
Ами и за ясла си позакъсняла. Молбите също се подават Януари в годината в която ще пускаш детето от Септември. Така че също трябва да побързаш! В яслата приема е относително по-лесен защото голяма част от майките предпочитат да си гледат децата до 3 г. В Южните квартали записването oбаче е много трудно, за съжаление.
Успех
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29313.0 това е тема за ясли и градини в района.
Виж целия пост
# 9
през октомври дъщеря ми навършва 2 години и трябва да се връщам на работа....какво ще ми кажете за яслата?
Аз записах дъщеря си на ясла през лятото, не си спомням кой месец точно, но да речем, че и било юни някъде... За септември. Обаче правиха ремонти, не знам какво беше..., та тръгна от ноември. Отидох до яслата, питах директорката и тя даде молба да попълня, като каза, че ще вземе малкото през есента.
Не съм ходила януари на опашки, нито съм имала идея дори, че трябва да я запосвам още тогава.
Най-добре ще бъде, да обиколиш яслите и да питаш директорките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия