може ли да има бебе на 40г

  • 837
  • 6
Здравейте момичета!
Искам да помогна на моя приятелка, която от 1година иска да има бебче, но не се получава. Тя е на 40г има приятел, с когото се виждат веднъж в месеца. Постоянно я карам да си направи изследвания и най-накрая се оказа, че при нея всичко е наред, но отново няма бебе.Чувала съм, че на тази възраст трябва да се стимулира с медикаменти, но не знам какви, а тя по една или друга причина не търси информация. Нейният отговор е: другият месец ще видим и "аз съм изтървала всички влакове". Мъчно ми е за нея и искам да й помогна. Моля ви, кажете какво трябва да се направи?... Благодаря на всички
Виж целия пост
# 1
Аз също съм на 40 и се боря с този проблем доста време. Не искам да губя надежда, но е факт, че природата не може да бъде надвита в някои случаи. Имам обаче и позната, която забременя на 40 без лекарска помощ, така че всичко е възможно, но много индивидуално.
Разбирам, че искаш да помогнеш на приятелката си, но да й "предписваш" медикаменти за стимулация не е най-разумното решение. Първо такива лекарства се вземат само под строг лекарски контрол, при доказана необходимост и второ те не са панацея, а дори нож с две остриета в някои случаи.
Щом при нея всичко е наред според изследванията (ако е направила наистина всички възможни изследвания разбира се), значи не й е необходима стимулация. При срещи веднъж в месеца с нейния приятел шансът бебето да стане не е много голям. Ако приятелката ти иска бебе, е добре да посети клиника по стерилитет, а не просто обикновен гинеколог. Но за целта и партньорът й ще трябва да участва активно, а не веднъж в месеца, както до сега.
Можеш да й кажеш, че с разсъжденията за изтърваните влакове не си помага (и аз съм ги имала не веднъж) и трябва да отиде в клиника колкото може по-бързо, а не да отлага нещата. Разбирам я напълно как се чувства, и мен ме беше страх да не ми се изсмеят и да ми кажат "къде си тръгнала на тези години", но уверявам те, никой няма да се държи така с нея. Можеш да й кажеш да прочете тук и в Зачатие. Така сама ще се убеди, че не е само тя с този проблем и че не всичко е загубено. Желая й успех!
Виж целия пост
# 2
ами поне напиши какви изследвания е направила
ако и хормонални е направила - значи щом е ок всичко - няма нужда от стимулация
иначе накарай я да влезе в бъдещи майки - там имаше тема на майки над 40г - бая обемиста и ще й вдъхне оптимизъм
може проблема да е в мъжа
но след като нямат сериозни контакти - веднъж в месеца е много несериозно още повече че да оцели овулацията си е бинго....
а и при това несериозно отношение между дваматаа- няма как да иска от него и той да провери дали той е читав за татко - може проблема да е в него /напоследък мъжете са доста сериозен фактор за безплодие в семейните двойки - поне по мое наблюдение/
Виж целия пост
# 3
дори и всичко да им е наред на двамата, при сексуални контакти веднъж месечно трудно ще стане. на тази възраст по принцип става по-трудно (е, не при всички, но като цяло фертилността е много намалена), а камо ли при толкова редки контакти.
ако приятелката ти наистина иска дете - съветвам я да се заеме АКТИВНО с въпроса. а това означава посещение на специализирана клиника, където ще й преценят случая и ще предложат най-адекватно поведение.

има и нещо друго - щом се вижда с този мъж 1 път месечно, очевидно това не е сериозна връзка. ако тя иска дете - не е нужно да чака точно тази инцидентна връзка да я дари с дете - има и инсеминации.
Виж целия пост
# 4
Напълно сте прави всички и на мен ми излязоха пришки на езика да й говоря, че трябва да действа сериозно, а не да оставя за "другия месец". Относно приятеля, тя твърди че вече работи по въпроса по-често и с друг, но отново без резултат. Лошото в случая е, и че тя не може да разчита нито на единия нито на другия за изследвания, пък и за каквото и да било. Мислех си, че ако мога да й дам някаква конкретна информация, може би ще погледна с необходимата сериозност и ще се задейства.
Виж целия пост
# 5
ами аз имам идея - да обяснят знаещите какави са условията за инсеминация с донор
Виж целия пост
# 6
никакви условия особени няма. отива в специализирана клиника за лечение на стерилитет и иска донорска инсеминация. в клиниката, в която ходех аз, донорските инсеминации струват със 100 лева повече от съпружеските. не се изисква жената да е омъжена или нещо такова.

ако тази жена ползва мъжете само като осеменители, наистина е по-добре да отиде на вариант донорска инсеминация. шансовете са много по-големи - първо, защото нея ще я стимулират с хормонки, а на 40 години това е нужно. второ, защото ще преценят точно момента на овулацията. трето, защото ще използват гарантирано качествена сперма. четвърто, защото ще вкарат материала чак в матката. пето, защото ще й предпишат последващо лечение за задържане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия