Питане за 3-та ваксина!

  • 750
  • 4
Здравейте Simple Smile, искам да попитам нещо което ми се стори малко странно.
Предстои ни 3-та ваксина (1-вата е в болницата, 2-рата при навършване на 1 месец) и онзи ден бях в кабинета и си поговорих със сестрата. Та тя ми каза, че сме имали възможност, т.е. при наше желание да си закупим ваксина, която да бъде поставена на нашето бебче Confused. Въпросът ми към нея беше, че тя не е ли безплатна и тя ми отговори, че е така, но тази която се поемала от Здравната каса била с ниско качество и имала лоши последици зе бебчето, т.е. висока температура, нервност и т.н. След като я попитах колко ще ни струва да си закупим по-качествената ваксина тя ми каза, че цената е към 65-70 лв (не си спомням точно) newsm78
Ще се радвам на ако можете да ми кажете дали е вярно такова нещо и как точно стоят нещата с тези т.н. "по-класни" ваксини.
А дали ще мога аз да си закупя тази ваксина от някъде, за да съм сигурна че ще бъде поставена точно тя на моето бебе?
Виж целия пост
# 1
но тази която се поемала от Здравната каса била с ниско качество и имала лоши последици зе бебчето, т.е. висока температура, нервност и т.н.

Доколкото съм чела и запомнила полиомиелитната ваксина /3та която ще ви сложат/  е с живи клетки или нещо подобно. Има и мъртва полио ваксина, но тя не се поема от ЗК и си я купуваш ако желаеш. Високата температура, нервност ит н. са последица от тези живи клетки, а не че не е качествена ваксината.
При нас нямаше никаква реакция при първите два приема, едва на третата ваксина се появи температура, но с Панадол мина за минутки и след това всичко си беше ок.
Ти решаваш как да постъпиш и каква ваксина да избереш, но потърси съвет от лекар.
Виж целия пост
# 2
Ваксината е за дифтерия, тетанус и коклюш + капки срещу полиомиелит(поне на бебо му дадоха капки): съкратено и викат деф-тет-кок+полио.
Тази, която се поема от здравната каса съдържа умъртвени или по някакъв начин обработени микроорганизми (съдържа цели клетки), така че да не могат да заразят детето, а само имунната система да ги разпознае и да изгради антитела. Тази ваксина, която се закупува и струва 60-70 лева е безклетъчна: демек не съдържа цели клетки, а само част от вътрешността и пак организмът изгражда антитела срещу гадинките Twisted Evil
Борко го ваксинирахме с тази, която се поема от здравната каса и трите пъти: вярно вдигна температура, но ако дадеш Панадол след ваксинацията - няма проблем.
Според мен трябва да ваксинираш детето със същата ваксина както първите 2 пъти.
Виж целия пост
# 3
Ние му купувахме Инфарикс.
Цената е 36 лева.
А за полиото, майки не позволявайте да ви слагат от тези които са на капки.
Педиатърката ни каза, че сега ще се пусне по здравната каса полиомиелитна която е МЪРТВА, а тази която е давана досега през устата е жива и се получавало частична пареза на крайници но еднопосочно и за това е трудно да се разбере.

Изчакайте мъртвата ваксина!!!
Виж целия пост
# 4
И на нас ни предстои ваксинация ДТК. Спряла съм се на петвалентаната ваксина Пентаксим. Друг е въпроса, ч е я издирвам под дърво и камък вече втори месец. Надявам се вече към середата на февруари  да я има както ме увериха от вносителите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия